Medicines / Molecules / Glutathione

GlutathioneEvery pack, by price.

55 packs of Glutathione on NPPA's price list for July 2026: 34 brands from 28 companies, in 17 forms and strengths.

Packs
55
Brands
34
Companies
28
Forms and strengths
17
Price-controlled packs
0 of 55

Packs, lowest price per unit first

Glutathione Injection 600 mg

18 packs, ₹123.75 to ₹2,529 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹123.75/mlOxoneg · 10 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹1,238
  2. ₹185.63/mlGlutaplen · 10 ml injectionAkumentis Healthcare · MRP ₹1,856
  3. ₹1,359/injectionMaxihep · 1 injectionSignova Pharma · MRP ₹1,359
  4. ₹1,429/injectionGluthio · 1 injectionCelon Labs · MRP ₹1,429
  5. ₹1,434/injectionGlutaup · 1 injectionAlniche Life Sciences · MRP ₹1,434
  6. ₹1,491/injectionGlutone · 1 injectionAdroit Biomed · MRP ₹1,491
  7. ₹1,615/injectionHepafresh · 1 injectionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹1,615
  8. ₹1,630/injectionGtlive · 1 injectionSamarth Life Sciences · MRP ₹1,630
  9. ₹1,641/mlThiotres · 1 ml injectionLa Renon Healthcare · MRP ₹1,641
  10. ₹1,666/mlVitapride (Signity) · 1 ml injectionSignity Pharmaceuticals · MRP ₹1,666
  11. ₹1,678/injectionGlutiprime · 1 injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹1,678
  12. ₹1,678/injectionHavglo · 1 injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹1,678
The other 6 by price per ml
  1. ₹1,707/injectionGlutabliss · 1 injectionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹1,707
  2. ₹1,799/injectionMaxiliv · 1 injectionZuventus Healthcare · MRP ₹1,799
  3. ₹1,805/mlThiohigh · 1 ml injectionLa Renon Healthcare · MRP ₹1,805
  4. ₹1,900/injectionTrescurb · 1 injectionLinux Laboratories · MRP ₹1,900
  5. ₹2,231/injectionGlutarevive · 1 injectionGufic Bioscience · MRP ₹2,231
  6. ₹2,529/injectionOxihalt · 1 injectionConverge Biotech · MRP ₹2,529

Glutathione Tablet 500 mg

15 packs, ₹38.71 to ₹163.13 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹38.71/tabletGlutaderm · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹387.08
  2. ₹67.63/tabletGlutaderm Plus · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹676.27
  3. ₹84.53/tabletVitapride (Signity) · 10 tabletSignity Pharmaceuticals · MRP ₹845.34
  4. ₹96.10/tabletGthance · 10 tabletHegde & Hegde · MRP ₹961.01
  5. ₹96.90/tabletMaxihep · 10 tabletSignova Pharma · MRP ₹969.03
  6. ₹108.50/tabletOxoneg · 15 tabletIpca Laboratories · MRP ₹1,628
  7. ₹110.34/tabletGlutone · 10 tabletAdroit Biomed · MRP ₹1,103
  8. ₹110.65/tabletGlutaup · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹1,107
  9. ₹116.86/tabletGlutone · 15 tabletAdroit Biomed · MRP ₹1,753
  10. ₹119.24/tabletGlothione · 10 tabletTricos Dermatologics · MRP ₹1,192
  11. ₹123.69/tabletTrescurb · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹1,237
  12. ₹128.73/tabletThiotres · 15 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹1,931
The other 3 by price per tablet
  1. ₹128.76/tabletThiotres · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹1,288
  2. ₹140.90/tabletMaxiliv · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹1,409
  3. ₹163.13/tabletGlutone · 15 tabletAdroit Biomed · MRP ₹2,447

Glutathione Tablet

7 packs, ₹19.90 to ₹177.67 per tablet.

  1. ₹19.90/tabletDepiglow · 10 tabletGrace Derma Healthcare · MRP ₹199.00
  2. ₹20.00/tabletGlutalog · 10 tabletEcon Healthcare · MRP ₹200.00
  3. ₹48.73/tabletCubit (Rene) · 10 tabletRene Pharmaceuticals · MRP ₹487.29
  4. ₹70.00/tabletGlutiford · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹700.00
  5. ₹70.89/tabletGlutaderm C · 15 tabletKLM Laboratories · MRP ₹1,063
  6. ₹112.00/tabletDepiglow Ultra · 10 tabletGrace Derma Healthcare · MRP ₹1,120
  7. ₹177.67/tabletGlutone · 15 tabletAdroit Biomed · MRP ₹2,665

Glutathione Soap

2 packs, ₹1.53 to ₹2.73 per g.

  1. ₹1.53/gBersolin · 75 gm soapAvancer Lab · MRP ₹114.80
  2. ₹2.73/gNevlon Glo · 75 gm soapKLM Laboratories · MRP ₹205.00

Glutathione Cream

1 pack, ₹11.70 per g.

  1. ₹11.70/gBersolin · 50 gm creamAvancer Lab · MRP ₹585.00

Glutathione Vial

1 pack, ₹1,440 per vial.

  1. ₹1,440/vialCadthione · 1 vialCadila Pharmaceuticals · MRP ₹1,440

Glutathione Tablet 250 mg

1 pack, ₹41.50 per tablet.

  1. ₹41.50/tabletDepiglow · 10 tabletGrace Derma Healthcare · MRP ₹415.00

Glutathione Facewash

1 pack, ₹3.93 per g.

  1. ₹3.93/gDepiglow · 70 gm facewashGrace Derma Healthcare · MRP ₹275.00

Glutathione Tablet 1000 mg

1 pack, ₹46.27 per tablet.

  1. ₹46.27/tabletEthiglo (Ethicare) · 10 tabletEthicare Remedies · MRP ₹462.70

Glutathione Injection

1 pack, ₹1,440 per injection.

  1. ₹1,440/injectionGlutahappy · 1 injectionVasu Organics · MRP ₹1,440

Glutathione Sachet 500 mg

1 pack, ₹72.50 per g.

  1. ₹72.50/gGlutaup · 2 gm sachetAlniche Life Sciences · MRP ₹145.00

Glutathione Tablet 600 mg

1 pack, ₹129.90 per tablet.

  1. ₹129.90/tabletGlutaup · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹1,299

Glutathione Tablet MD 100 mg

1 pack, ₹27.58 per tablet.

  1. ₹27.58/tabletGlutone · 10 tablet mdAdroit Biomed · MRP ₹275.80

Glutathione Tablet 600/400/80 mg

1 pack, ₹163.13 per tablet.

  1. ₹163.13/tabletGlutone · 15 tabletAdroit Biomed · MRP ₹2,447

Glutathione Cream 18 %

1 pack, ₹23.67 per g.

  1. ₹23.67/gHavglo · 30 gm creamIntas Pharmaceuticals · MRP ₹710.00

Glutathione Spray 50 mg

1 pack, ₹40.54 per ml.

  1. ₹40.54/mlHavglo · 50 ml sprayIntas Pharmaceuticals · MRP ₹2,027

Glutathione Gel

1 pack, ₹32.75 per g.

  1. ₹32.75/gXinyung · 20 gm gelLupin · MRP ₹655.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.