Medicines / Molecules / Ginkgo Biloba Combination
Ginkgo Biloba CombinationEvery pack, by price.
79 packs of Ginkgo Biloba Combination on NPPA's price list for July 2026: 73 brands from 53 companies, in 15 forms and strengths.
- Packs
- 79
- Brands
- 73
- Companies
- 53
- Forms and strengths
- 15
- Price-controlled packs
- 0 of 79
Packs, lowest price per unit first
Ginkgo Biloba Combination Tablet
41 packs, ₹5.17 to ₹93.66 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹5.17/tabletCerebol · 10 tabletThemis Medicare · MRP ₹51.72
- ₹7.61/tabletMoracetam Plus · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹76.10
- ₹10.45/tabletCognix · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹104.46
- ₹11.73/tabletGoldcare · 6 tabletMeyer Organics · MRP ₹70.35
- ₹12.90/tablet4 g Well · 10 tabletUniwell Medicare · MRP ₹129.00
- ₹13.35/tabletCereginc P · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹133.52
- ₹15.30/tabletNew RX Plus · 15 tabletIpca Laboratories · MRP ₹229.50
- ₹16.40/tabletGiba · 10 tabletWander Medicare · MRP ₹163.97
- ₹16.82/tabletGinkotias g · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹168.21
- ₹17.17/tabletGinkoshine · 10 tabletJupiter Biolabs · MRP ₹171.74
- ₹17.71/tabletMethalbo 5G · 10 tabletDaylon Healthcare · MRP ₹177.08
- ₹20.29/tabletGinkocetin · 10 tabletMedopharm · MRP ₹202.88
The other 29 by price per tablet
- ₹22.00/tabletZingovas · 10 tabletNri Vision Care · MRP ₹220.00
- ₹22.25/tabletMelboost · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹222.46
- ₹22.50/tabletGiba · 10 tabletWander Medicare · MRP ₹225.00
- ₹22.59/tabletCognix Plus (New) · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹225.88
- ₹23.44/tabletTritam GV LS · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹234.38
- ₹23.90/tabletGinko D3 · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹239.00
- ₹24.13/tabletCognix Plus · 15 tabletEris Lifesciences · MRP ₹361.88
- ₹24.47/tabletVitcross Forte · 10 tabletDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹244.70
- ₹24.92/tabletMelboost Nxt · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹249.15
- ₹26.00/tabletArancia · 15 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹390.00
- ₹26.61/tabletStamna Gold · 10 tabletJ S Labortories · MRP ₹266.06
- ₹26.70/tabletWintin Plus · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹266.95
- ₹27.79/tabletOtolanz PV · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹277.85
- ₹27.90/tabletMoracetam V · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹279.00
- ₹28.13/tabletGinkocer Forte · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹281.25
- ₹28.21/tabletFull 24 · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹282.13
- ₹28.92/tabletTinzit · 10 tabletSaffron Formulations · MRP ₹289.18
- ₹29.42/tabletCognivel · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹294.15
- ₹29.60/tabletCozingko Plus · 10 tabletHBC Healthcare · MRP ₹296.00
- ₹29.90/tabletGencephal Trio · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹299.00
- ₹30.00/tabletWintin · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
- ₹36.19/tabletCognix Plus Plus · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹361.88
- ₹36.19/tabletGinkocer Plus · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹361.88
- ₹44.07/tabletCognilong Plus · 15 tabletStarus Pharmaceuticals · MRP ₹661.01
- ₹44.50/tabletMiramax · 10 tabletLyceum Life Science · MRP ₹445.00
- ₹50.00/tabletCerefit Total · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹500.00
- ₹53.30/tabletGinkoren D · 10 tabletEveren Healthcare · MRP ₹533.00
- ₹59.80/tabletKobacar · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹598.00
- ₹93.66/tabletMoracetam AG · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹936.56
Ginkgo Biloba Combination Capsule
13 packs, ₹12.16 to ₹35.58 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.
- ₹12.16/capsuleVeegy 4G · 10 capsuleOlcare · MRP ₹121.63
- ₹17.00/capsuleGinkomat g · 10 capsuleMatteo Healthcare · MRP ₹170.00
- ₹19.58/capsuleGinkovas M · 10 capsuleSymbiotic Drugs · MRP ₹195.80
- ₹19.60/capsuleGlotab · 10 capsuleAjanta Pharma · MRP ₹196.00
- ₹21.67/capsuleMultivite Woman · 15 capsuleUniversal Nutriscience · MRP ₹325.00
- ₹22.15/capsuleHerhonor · 10 capsuleGujarat Terce Laboratories · MRP ₹221.50
- ₹23.44/capsuleGinkoba M · 10 capsuleMicro Labs · MRP ₹234.38
- ₹26.61/capsuleNU Nutridac · 10 capsuleCadila Pharmaceuticals · MRP ₹266.06
- ₹27.82/capsuleCerestar · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹278.20
- ₹28.39/capsuleOtocap · 10 capsuleCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹283.88
- ₹29.72/capsuleRetigen · 10 capsuleAjanta Pharma · MRP ₹297.19
- ₹34.40/capsuleBriq · 10 capsuleTrion Pharma · MRP ₹344.00
The other 1 by price per capsule
- ₹35.58/capsuleGB 100 A · 10 capsuleMova Pharmaceuticals · MRP ₹355.84
Ginkgo Biloba Combination Softgel Capsule
9 packs, ₹14.20 to ₹39.28 per unit.
- ₹14.20/unitCaskfull 9G · 10 softgel capsuleElancer Pharmaceuticals · MRP ₹142.00
- ₹15.30/unitRX Plus · 15 softgel capsuleIpca Laboratories · MRP ₹229.50
- ₹18.50/unitChargemore · 10 softgel capsuleSmart Laboratories · MRP ₹185.00
- ₹19.69/unitSunvit Gold · 10 softgel capsuleDesun Pharma · MRP ₹196.88
- ₹22.97/unitImungro 4G · 10 softgel capsuleAggrowin Pharma · MRP ₹229.69
- ₹26.33/unitMultivite Gold · 15 softgel capsuleUniversal Nutriscience · MRP ₹395.00
- ₹32.30/unitOsmonix 9G · 10 softgel capsuleOxford Pharmaceuticals · MRP ₹323.00
- ₹33.86/unitDartvit Gold · 10 softgel capsuleAddii Biotech · MRP ₹338.63
- ₹39.28/unitXinin · 15 softgel capsuleArdent Life Sciences · MRP ₹589.23
Ginkgo Biloba Combination Tablet 60 mg
3 packs, ₹33.80 to ₹40.10 per tablet.
- ₹33.80/tabletBrainset · 10 tabletSparsh Remedies · MRP ₹338.00
- ₹35.90/tabletSetbrain · 10 tabletSparsh Remedies · MRP ₹359.00
- ₹40.10/tabletGinkosam · 10 tabletGladstone Pharma India · MRP ₹401.00
Ginkgo Biloba Combination Tablet 120 mg
3 packs, ₹25.56 to ₹69.50 per tablet.
- ₹25.56/tabletCognivel D · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹255.60
- ₹66.90/tabletSetbrain · 10 tabletSparsh Remedies · MRP ₹669.00
- ₹69.50/tabletGinkosam · 10 tabletGladstone Pharma India · MRP ₹695.00
Ginkgo Biloba Combination Capsule 60/200 mg
1 pack, ₹8.82 per capsule.
- ₹8.82/capsuleBilovit · 10 capsuleInvision Medi Sciences · MRP ₹88.17
Ginkgo Biloba Combination Sachet
1 pack, ₹10.40 per g.
- ₹10.40/gEdrive MX · 10 gm sachetInnovcare Life Sciences · MRP ₹104.00
Ginkgo Biloba Combination Capsule 20 mg
1 pack, ₹28.35 per capsule.
- ₹28.35/capsuleG2V3 · 10 capsuleCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹283.47
Ginkgo Biloba Combination Capsule 60/400 mg
1 pack, ₹18.75 per capsule.
- ₹18.75/capsuleGinkocer Forte Plus · 15 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹281.25
Ginkgo Biloba Combination Capsule 667/120 mg
1 pack, ₹50.00 per capsule.
- ₹50.00/capsuleGinkocer Mlt · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹500.00
Ginkgo Biloba Combination Syrup
1 pack, ₹4.99 per ml.
- ₹4.99/mlKobacar · 200 ml syrupSeptalyst Lifesciences · MRP ₹998.00
Ginkgo Biloba Combination Tablet 800 mg
1 pack, ₹24.87 per tablet.
- ₹24.87/tabletPyglo · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹373.10
Ginkgo Biloba Combination Suspension
1 pack, ₹2.99 per ml.
- ₹2.99/mlPyglo · 100 ml suspensionAlteus Biogenics · MRP ₹299.00
Ginkgo Biloba Combination Tablet 16 mg
1 pack, ₹3.71 per tablet.
- ₹3.71/tabletVig · 30 tabletMark India · MRP ₹111.25
Ginkgo Biloba Combination Tablet SR 1000 mg
1 pack, ₹30.70 per tablet.
- ₹30.70/tabletXinin · 10 tablet srArdent Life Sciences · MRP ₹306.98
Companies marketing it
- Eris9 packs
- Mova Pharmaceuticals4 packs
- Sparsh Remedies3 packs
- Septalyst Lifesciences3 packs
- Linux Laboratories2 packs
- Centaur Pharmaceuticals2 packs
- Wander Medicare2 packs
- Gladstone Pharma India2 packs
- Ajanta Pharma2 packs
- KLM Laboratories2 packs
- Universal Nutriscience2 packs
- Ipca Laboratories2 packs
- Alteus Biogenics2 packs
- Lincoln Pharmaceuticals2 packs
- Ardent Life Sciences2 packs
- Uniwell Medicare1 pack
- Narankaa Pharma1 pack
- Invision Medi Sciences1 pack
- Trion Pharma1 pack
- Elancer Pharmaceuticals1 pack
- Themis Medicare1 pack
- Tas Med (India)1 pack
- East West Pharma1 pack
- Smart Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.