Medicines / Molecules / Gentamicin Combinations

Gentamicin CombinationsEvery pack, by price.

5 packs of Gentamicin Combinations on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 4 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
5
Brands
4
Companies
4
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 5

Packs, lowest price per unit first

Gentamicin Combinations Cream

2 packs, ₹1.93 to ₹3.40 per g.

  1. ₹1.93/gJagderm K5 · 15 gm creamJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹29.00
  2. ₹3.40/gDermi 5 Plus · 15 gm creamUniversal Twin Labs · MRP ₹51.00

Gentamicin Combinations Cream 2010/10/1/0.5 mg

1 pack, ₹7.87 per g.

  1. ₹7.87/gKT 5 Derm · 15 gm creamLaborate Pharmaceutical · MRP ₹118.00

Gentamicin Combinations Lotion 0.1/2 %

1 pack, ₹2.88 per ml.

  1. ₹2.88/mlMicogent (Parker) · 50 ml lotionParker Robinson · MRP ₹144.00

Gentamicin Combinations Lotion

1 pack, ₹8.75 per ml.

  1. ₹8.75/mlMicogent (Parker) · 15 ml lotionParker Robinson · MRP ₹131.25

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.