Medicines / Molecules / Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine
Folic Acid + Methylcobalamin + PyridoxineEvery pack, by price.
66 packs of Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine on NPPA's price list for July 2026: 58 brands from 51 companies, in 17 forms and strengths.
- Packs
- 66
- Brands
- 58
- Companies
- 51
- Forms and strengths
- 17
- Price-controlled packs
- 0 of 66
Packs, lowest price per unit first
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet
42 packs, ₹5.63 to ₹31.60 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹5.63/tabletFdson MP · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹56.25
- ₹6.18/tabletFdson MP D3 · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹61.78
- ₹6.49/tabletFdson MP · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹64.88
- ₹7.26/tabletFolfit · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹72.62
- ₹8.31/tabletFolbrit MB · 15 tabletElbrit Life Sciences · MRP ₹124.58
- ₹8.44/tabletWelfol Plus · 10 tabletSolis Pharmaceuticals · MRP ₹84.38
- ₹8.60/tabletFol G1 · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹86.00
- ₹8.90/tabletHomin · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹89.00
- ₹9.90/tabletFolci Hct · 10 tabletSurge Biotech · MRP ₹99.00
- ₹9.90/tabletHomisure · 10 tabletGladstone Pharma India · MRP ₹99.00
- ₹9.92/tabletPyrifol M · 10 tabletSolis Pharmaceuticals · MRP ₹99.15
- ₹10.80/tabletNufol Plus · 10 tabletAstrum Healthcare · MRP ₹108.00
The other 30 by price per tablet
- ₹11.20/tabletHomin · 15 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹168.00
- ₹11.53/tabletFolmexin · 10 tabletMerganzer Pharma · MRP ₹115.25
- ₹11.70/tabletFopymin · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹117.00
- ₹11.87/tabletFolbrit MB · 10 tabletElbrit Life Sciences · MRP ₹118.65
- ₹13.99/tabletBenzofolate RF · 10 tabletNexa Wellness · MRP ₹139.90
- ₹14.00/tabletLfoale · 10 tabletMewell Biotech · MRP ₹140.00
- ₹14.75/tabletFolinow · 10 tabletViolette Remedies · MRP ₹147.47
- ₹14.95/tabletC2 · 10 tabletGold Line · MRP ₹149.53
- ₹15.00/tabletCynocal OD · 10 tabletOzone Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
- ₹15.00/tabletWayo-9 · 15 tabletWayonext Pharmaceuticals · MRP ₹225.00
- ₹15.80/tabletAmfolin · 10 tabletAmster Healthcare · MRP ₹158.00
- ₹16.00/tabletXenfolate · 15 tabletXena Coronus Health Care · MRP ₹240.00
- ₹16.13/tabletHomocyst · 10 tabletExeltis · MRP ₹161.31
- ₹16.15/tabletFolinine · 15 tabletCipla · MRP ₹242.31
- ₹16.39/tabletMcbm 69 · 15 tabletIndoco Remedies · MRP ₹245.85
- ₹16.88/tabletNurotide · 10 tabletEsmatrix Life Sciences · MRP ₹168.75
- ₹17.23/tabletCare 9 · 10 tabletCarexia Healthcare · MRP ₹172.27
- ₹17.74/tabletC2 · 10 tabletGold Line · MRP ₹177.37
- ₹17.80/tabletSubneuro-B6 · 10 tabletEpione Pharmaceuticals · MRP ₹178.00
- ₹18.00/tabletFolios D · 10 tabletApios Lifesciences · MRP ₹180.00
- ₹18.70/tabletZerfol Plus · 10 tabletSparsh Remedies · MRP ₹187.00
- ₹18.93/tabletFolcibel · 15 tabletCibeles Pharmaceuticals · MRP ₹284.00
- ₹20.10/tabletZestfol · 10 tabletDWD Pharmaceuticals · MRP ₹201.00
- ₹21.50/tabletRejustar · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹215.00
- ₹21.50/tabletWayo-9 · 10 tabletWayonext Pharmaceuticals · MRP ₹215.00
- ₹22.30/tabletThysern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹223.00
- ₹23.90/tabletPreg Folate · 10 tabletHealthon Life Sciences · MRP ₹239.00
- ₹29.53/tabletCalfolate · 10 tabletCurewin Pharmaceuticals · MRP ₹295.30
- ₹29.60/tabletElastros · 10 tabletAksigen Hospital Care · MRP ₹296.00
- ₹31.60/tabletFull 9 · 10 tabletQuality Pharma · MRP ₹316.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 0.5 mg
4 packs, ₹6.10 to ₹8.40 per tablet.
- ₹6.10/tabletMpf 5 · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹61.00
- ₹6.67/tabletFolydol M · 15 tabletVotary Laboratories · MRP ₹100.00
- ₹7.41/tabletTrifol Plus · 10 tabletVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹74.06
- ₹8.40/tabletNufol · 10 tabletAstrum Healthcare · MRP ₹84.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Syrup
3 packs, ₹0.86 to ₹1.87 per ml.
- ₹0.86/mlSubneuro-B6 · 200 ml syrupEpione Pharmaceuticals · MRP ₹171.00
- ₹1.41/mlRexite · 200 ml syrupLinux Laboratories · MRP ₹281.30
- ₹1.87/mlB Folcin LM · 120 ml syrupWest Coast Pharma Works · MRP ₹224.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1.5 mg
3 packs, ₹18.72 to ₹31.29 per tablet.
- ₹18.72/tabletNurotroy SR · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹187.17
- ₹20.55/tabletHosit · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹205.50
- ₹31.29/tabletNuroday H · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹312.89
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1500 mcg
2 packs, ₹9.00 to ₹16.90 per tablet.
- ₹9.00/tabletME 12 OD · 15 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹135.00
- ₹16.90/tabletMecobest Plus · 10 tabletLupin · MRP ₹169.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Softgel Capsule
1 pack, ₹11.20 per unit.
- ₹11.20/unit9 M Fol · 10 softgel capsuleUniwell Medicare · MRP ₹112.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Capsule
1 pack, ₹13.09 per capsule.
- ₹13.09/capsuleEpishield · 10 capsuleAbbott India · MRP ₹130.90
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 9 mg
1 pack, ₹18.00 per tablet.
- ₹18.00/tabletFolate (Blis) · 10 tabletBlisson Medica · MRP ₹180.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1 mg
1 pack, ₹0.31 per tablet.
- ₹0.31/tabletFolfit · 100 tabletMicro Labs · MRP ₹30.76
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 5 Mg/1500 Mcg/20 mg
1 pack, ₹13.12 per tablet.
- ₹13.12/tabletFolfit · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹131.20
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 12 mg
1 pack, ₹12.20 per tablet.
- ₹12.20/tabletFolios · 10 tabletApios Lifesciences · MRP ₹122.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Softgel Capsule 5 Mg/1500 Mcg/1.5 mg
1 pack, ₹17.47 per unit.
- ₹17.47/unitFolvite MB · 15 softgel capsulePfizer · MRP ₹261.99
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 500 mg
1 pack, ₹2.11 per tablet.
- ₹2.11/tabletHomet · 10 tabletEpione Pharmaceuticals · MRP ₹21.09
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet ER 1500 mcg
1 pack, ₹36.64 per tablet.
- ₹36.64/tabletMatilda-Er · 10 tablet erLupin · MRP ₹366.40
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Syrup 1000/1500 Mcg/100 mg
1 pack, ₹3.59 per ml.
- ₹3.59/mlPsychobion · 200 ml syrupKepler Health Care · MRP ₹717.19
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Softgel Capsule 750 mcg
1 pack, ₹21.90 per unit.
- ₹21.90/unitRejunuron OD · 10 softgel capsuleFourrts India Laboratories · MRP ₹219.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Pyridoxine Injection
1 pack, ₹20.00 per ml.
- ₹20.00/mlZerosick M · 2 ml injectionIpc Healthcare · MRP ₹40.00
Companies marketing it
- Unison Pharmaceuticals3 packs
- Micro Labs3 packs
- Epione Pharmaceuticals3 packs
- Icon Lifesciences3 packs
- Gold Line2 packs
- Elbrit Life Sciences2 packs
- Apios Lifesciences2 packs
- Lupin2 packs
- Astrum Healthcare2 packs
- Solis Pharmaceuticals2 packs
- Wayonext Pharmaceuticals2 packs
- Uniwell Medicare1 pack
- Amster Healthcare1 pack
- Nexa Wellness1 pack
- West Coast Pharma Works1 pack
- Curewin Pharmaceuticals1 pack
- Carexia Healthcare1 pack
- Ozone Pharmaceuticals1 pack
- Aksigen Hospital Care1 pack
- Abbott1 pack
- Blisson1 pack
- Cibeles Pharmaceuticals1 pack
- Surge Biotech1 pack
- Zydus1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.