Medicines / Molecules / Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin

Folic Acid + Methylcobalamin + NiacinEvery pack, by price.

48 packs of Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin on NPPA's price list for July 2026: 41 brands from 40 companies, in 16 forms and strengths.

Packs
48
Brands
41
Companies
40
Forms and strengths
16
Price-controlled packs
0 of 48

Packs, lowest price per unit first

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Injection

24 packs, ₹7.59 to ₹121.88 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹7.59/mlMeganerv Plus · 2 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹15.17
  2. ₹9.90/mlVitcofol · 1 ml injectionFDC · MRP ₹9.90
  3. ₹11.23/mlNvm M12 RF · 2 ml injectionSeagull Pharma · MRP ₹22.46
  4. ₹12.50/mlNurostar Plus RF · 2 ml injectionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹24.99
  5. ₹18.00/mlBluvit · 2 ml injectionBlue Cross Laboratories · MRP ₹36.00
  6. ₹19.78/mlSioneuron M · 2 ml injectionAlbert David · MRP ₹39.56
  7. ₹21.75/mlNeuba · 2 ml injectionBennet Pharmaceuticals · MRP ₹43.50
  8. ₹25.27/mlMetmax · 2 ml injectionAlteus Biogenics · MRP ₹50.53
  9. ₹25.78/mlFolci Hct · 2 ml injectionSurge Biotech · MRP ₹51.56
  10. ₹30.47/mlCatalyst Plus · 2 ml injectionSkymax Laboratories · MRP ₹60.94
  11. ₹38.44/mlVitacomf Plus · 2 ml injectionSignova Pharma · MRP ₹76.88
  12. ₹39.85/mlNervistar Plus · 2 ml injectionUnistar Biotech · MRP ₹79.69
The other 12 by price per ml
  1. ₹44.50/mlMecorid Plus · 2 ml injectionSanatra Health Care · MRP ₹89.00
  2. ₹47.35/mlStamina B12 · 2 ml injectionIcarus Healthcare Primus · MRP ₹94.69
  3. ₹47.50/mlEldervita M · 2 ml injectionElder Projects · MRP ₹95.00
  4. ₹51.55/mlMedineuron Plus · 2 ml injectionMMC Pharmaceuticals · MRP ₹103.10
  5. ₹58.30/mlMethico Plus · 2 ml injectionEast West Pharma · MRP ₹116.60
  6. ₹59.15/mlRexite Plus · 2 ml injectionLinux Laboratories · MRP ₹118.30
  7. ₹69.35/mlMeconerv Forte · 2 ml injectionMicro Labs · MRP ₹138.70
  8. ₹75.49/mlBethox · 2 ml injectionBiological E · MRP ₹150.98
  9. ₹84.38/injectionN Meedia · 1 injectionNational C & Pharma · MRP ₹84.38
  10. ₹106.88/mlNeuroprime Gold · 1 ml injectionPrimus Remedies · MRP ₹106.88
  11. ₹106.88/mlTransnerv Gold · 1 ml injectionPrimus Remedies · MRP ₹106.88
  12. ₹121.88/injectionBenuvo · 1 injectionSaffron Formulations · MRP ₹121.88

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Syrup

4 packs, ₹0.60 to ₹1.36 per ml.

  1. ₹0.60/mlIntaplex · 200 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹120.47
  2. ₹0.63/mlIntaplex · 100 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹63.00
  3. ₹0.79/mlBfolydol · 100 ml syrupVotary Laboratories · MRP ₹79.00
  4. ₹1.36/mlMacralax · 200 ml syrupMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹271.65

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Capsule

4 packs, ₹5.83 to ₹22.13 per capsule.

  1. ₹5.83/capsuleMegachek · 10 capsuleIndoco Remedies · MRP ₹58.32
  2. ₹11.19/capsuleLyvit (DD Pharma) · 10 capsuleD D Pharmaceuticals · MRP ₹111.94
  3. ₹14.80/capsuleNeurolol D · 10 capsuleMeditia Labs · MRP ₹148.00
  4. ₹22.13/capsuleNervijen Plus · 15 capsuleJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹332.00

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Drops

2 packs, ₹1.88 to ₹2.33 per ml.

  1. ₹1.88/mlFolictin · 30 ml dropsDepsons Pharma · MRP ₹56.25
  2. ₹2.33/mlBfolydol · 30 ml dropsVotary Laboratories · MRP ₹70.00

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Tablet

2 packs, ₹6.90 to ₹23.30 per tablet.

  1. ₹6.90/tabletBfolydol · 10 tabletVotary Laboratories · MRP ₹69.00
  2. ₹23.30/tabletJupimax · 10 tabletJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹233.00

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Injection 12 Mg/0.7 Mg/1500 mcg

2 packs, ₹58.50 to ₹135.93 per ml.

  1. ₹58.50/mlNervijen Plus · 2 ml injectionJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹117.00
  2. ₹135.93/mlMeaxon Gold · 1 ml injectionBion Thearapeutics · MRP ₹135.93

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Injection 100 mcg

1 pack, ₹20.16 per ml.

  1. ₹20.16/mlBigvin Plus · 2 ml injectionBestochem Formulations · MRP ₹40.31

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Tablet 1.5 mg

1 pack, ₹10.50 per tablet.

  1. ₹10.50/tabletLameco Plus · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹105.00

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Injection 1.5 mg

1 pack, ₹22.97 per ml.

  1. ₹22.97/mll Bex · 2 ml injectionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹45.94

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Injection 2500 mg

1 pack, ₹88.03 per ml.

  1. ₹88.03/mll Bex · 1 ml injectionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹88.03

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Injection 0.5 mg

1 pack, ₹36.00 per ml.

  1. ₹36.00/mlMB OC · 2 ml injectionOctane Biotech · MRP ₹72.00

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Injection 1000 mcg

1 pack, ₹65.00 per ml.

  1. ₹65.00/mlRejunuron Plus · 2 ml injectionFourrts India Laboratories · MRP ₹130.00

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Tablet 100 Mg/1.5 MG/15 mcg

1 pack, ₹7.60 per tablet.

  1. ₹7.60/tabletUltrafolin · 10 tabletEisen Pharmaceuticals Co · MRP ₹76.00

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Injection 200 Mg/1.5 Mg/500 mcg

1 pack, ₹9.90 per ml.

  1. ₹9.90/mlUnifol · 10 ml injectionSanofi India · MRP ₹99.00

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Injection 200 MG/15 Mg/0.5 mcg

1 pack, ₹9.90 per ml.

  1. ₹9.90/mlVitcofol · 10 ml injectionFDC · MRP ₹99.00

Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin Drops 20 Mg/200 MCG/5 mcg

1 pack, ₹3.03 per ml.

  1. ₹3.03/mlVitcofol · 15 ml dropsFDC · MRP ₹45.38

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.