Medicines / Molecules / Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine
Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin + PyridoxineEvery pack, by price.
6 packs of Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 5 forms and strengths.
- Packs
- 6
- Brands
- 6
- Companies
- 6
- Forms and strengths
- 5
- Price-controlled packs
- 0 of 6
Packs, lowest price per unit first
Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine Injection
2 packs, ₹25.78 to ₹78.57 per ml.
- ₹25.78/mlMvquench · 2 ml injectionLa Renon Healthcare · MRP ₹51.55
- ₹78.57/mlRE Sheath Plus · 2 ml injectionVasu Organics · MRP ₹157.14
Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine Injection 0.5 mg
1 pack, ₹33.75 per ml.
- ₹33.75/mlCB Max · 2 ml injectionMapra Laboratories · MRP ₹67.50
Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine Syrup
1 pack, ₹1.25 per ml.
- ₹1.25/mlJustred · 150 ml syrupBueno Salud Care India · MRP ₹187.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine Injection 1 mg
1 pack, ₹19.00 per ml.
- ₹19.00/mlMego XL Plus · 2 ml injectionBlue Cross Laboratories · MRP ₹38.00
Folic Acid + Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine Softgel Capsule
1 pack, ₹16.78 per unit.
- ₹16.78/unitVaglod · 10 softgel capsuleDr. Johns Laboratories · MRP ₹167.81
Companies marketing it
- Mapra Laboratories1 pack
- Bueno Salud Care India1 pack
- Blue Cross Laboratories1 pack
- La Renon Healthcare1 pack
- Vasu Organics1 pack
- Dr. Johns Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.