Medicines / Molecules / Flurbiprofen
FlurbiprofenEvery pack, by price.
16 packs of Flurbiprofen on NPPA's price list for July 2026: 16 brands from 14 companies, in 6 forms and strengths.
- Packs
- 16
- Brands
- 16
- Companies
- 14
- Forms and strengths
- 6
- Price-controlled packs
- 0 of 16
Packs, lowest price per unit first
Flurbiprofen Eye Drops 0.03 %
10 packs, ₹5.30 to ₹22.89 per ml.
- ₹5.30/mlSaplure · 10 ml eye dropsSapient · MRP ₹53.00
- ₹11.34/mlFlubifen · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹56.72
- ₹14.75/mlRayflur · 5 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹73.73
- ₹15.00/mlTakflur · 5 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹75.00
- ₹15.88/mlProflur Plus · 5 ml eye dropsNri Vision Care · MRP ₹79.41
- ₹16.09/mlFlurbin · 5 ml eye dropsOptho Remedies · MRP ₹80.44
- ₹16.84/mlOcuflur · 5 ml eye dropsFDC · MRP ₹84.19
- ₹19.70/mlFlubi · 5 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹98.50
- ₹19.86/mlFbn · 5 ml eye dropsMicro Labs · MRP ₹99.30
- ₹22.89/mlFlurcure · 5 ml eye dropsOptho Remedies · MRP ₹114.46
Flurbiprofen Eye Drops 0.3 mg
2 packs, ₹12.19 to ₹24.14 per ml.
- ₹12.19/mlOptiflev · 5 ml eye dropsLeeford Healthcare · MRP ₹60.94
- ₹24.14/mlFlur · 10 ml eye dropsAllergan India · MRP ₹241.37
Flurbiprofen Eye/ear Drops 0.03 %
1 pack, ₹10.00 per ml.
- ₹10.00/mlOptiflur · 10 ml eye/ear dropsIntra Labs · MRP ₹100.00
Flurbiprofen Gel 5 %
1 pack, ₹7.96 per g.
- ₹7.96/gBrugel · 30 gm gelAbbott India · MRP ₹238.89
Flurbiprofen Eye Drops 0.3 %
1 pack, ₹11.25 per ml.
- ₹11.25/mlProflur · 5 ml eye dropsNri Vision Care · MRP ₹56.25
Flurbiprofen Eye Drops 3 mg
1 pack, ₹24.76 per ml.
- ₹24.76/mlBellflur · 5 ml eye dropsBell Pharma · MRP ₹123.80
Companies marketing it
- Nri Vision Care2 packs
- Optho Remedies2 packs
- Intra Labs1 pack
- Abbott1 pack
- Allergan India1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Bell Pharma1 pack
- Sapient1 pack
- Micro Labs1 pack
- Sunways (India)1 pack
- FDC1 pack
- Raymed Pharmaceuticals1 pack
- Pharmtak1 pack
- Entod Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.