Medicines / Molecules / Fluconazole
FluconazoleEvery pack, by price.
245 packs of Fluconazole on NPPA's price list for July 2026: 133 brands from 106 companies, in 35 forms and strengths.
- Packs
- 245
- Brands
- 133
- Companies
- 106
- Forms and strengths
- 35
- Price-controlled packs
- 194 of 245
Packs, lowest price per unit first
Fluconazole Tablet 150 mg
103 packs, ₹1.20 to ₹50.62 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹12.35 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹1.20/tabletAcroflu · 10 tabletAcron Pharmaceuticals · MRP ₹12.00
- ₹1.20/tabletFZ · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹12.00
- ₹1.35/tabletFludoc · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹13.50
- ₹1.86/tabletCanzika A · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹18.58
- ₹1.86/tabletMyconorm · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹18.64
- ₹3.90/tabletFuzer · 2 tabletElder Labs · MRP ₹7.79
- ₹4.62/tabletFluent · 1 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹4.62
- ₹4.62/tabletFluzol (Biochem) · 1 tabletZydus Healthcare · MRP ₹4.62
- ₹5.40/tabletFluxizol · 1 tabletZee Laboratories · MRP ₹5.40
- ₹6.00/tabletFluzen (Zen) · 1 tabletZen Labs India · MRP ₹6.00
- ₹6.49/tabletFlucept (Concept) · 2 tabletConcept Biosciences · MRP ₹12.98
- ₹7.97/tabletOdicon · 4 tabletRapross Pharmaceuticals · MRP ₹31.88
The next 48 by price per tablet
- ₹8.50/tabletOdicon · 1 tabletRapross Pharmaceuticals · MRP ₹8.50
- ₹8.53/tabletFludoc · 1 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹8.53
- ₹9.62/tabletCazole · 1 tabletSynokem Pharmaceuticals · MRP ₹9.62
- ₹9.64/tabletFole · 1 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹9.64
- ₹10.00/tabletNixican · 1 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹10.00
- ₹10.31/tabletFutrap · 5 tabletDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹51.53
- ₹10.79/tabletM Konazole · 1 tabletMedico Labs · MRP ₹10.79
- ₹11.06/tabletJucan · 1 tabletDr. Johns Laboratories · MRP ₹11.06
- ₹11.80/tabletFutiza · 1 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹11.80
- ₹11.80/tabletGocan · 1 tabletHetero Healthcare · MRP ₹11.80
- ₹12.03/tabletTriben F · 1 tabletJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹12.03
- ₹12.19/tabletOdcan · 1 tabletPrism Lifescience · MRP ₹12.19
- ₹12.56/tabletFluerma · 1 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹12.56
- ₹12.66/tabletAtcan (Atopic) · 1 tabletAtopic Laboratories · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletF Con (Omega) · 1 tabletOmega Remedies · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletFlubet · 1 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletFluclox · 1 tabletZydus Healthcare · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletFlucolab · 1 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletFlucosyn · 1 tabletAlbatross Health Care · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletFlucosyn · 2 tabletAlbatross Health Care · MRP ₹25.32
- ₹12.66/tabletFlutican · 1 tabletMonichem Healthcare · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletFunspor · 2 tabletDWD Pharmaceuticals · MRP ₹25.32
- ₹12.66/tabletMcstat · 1 tabletMcastro Pharma · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletSifcan · 1 tabletSifco Pharma · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletTriben F · 2 tabletJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹25.31
- ₹12.66/tabletVanflu · 1 tabletAvancer Lab · MRP ₹12.66
- ₹12.66/tabletZocomac · 1 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹12.66
- ₹12.75/tabletFlumet (Leeford) · 1 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹12.75
- ₹12.75/tabletFungiset · 1 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹12.75
- ₹12.80/tabletSurfaz O · 1 tabletFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹12.80
- ₹12.81/tabletTriben F · 6 tabletJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹76.85
- ₹12.83/tabletFlufung · 3 tabletEast West Pharma · MRP ₹38.49
- ₹12.83/tabletZocon · 6 tabletFDC · MRP ₹77.00
- ₹12.84/tabletFluty · 1 tabletCoxswain Healthcare · MRP ₹12.84
- ₹12.86/tabletBtc · 1 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹12.86
- ₹12.86/tabletFlukayes · 1 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹12.86
- ₹12.87/tabletFaze · 1 tabletMegha Healthcare · MRP ₹12.87
- ₹12.87/tabletFlucobest · 1 tabletBestochem Formulations · MRP ₹12.87
- ₹12.87/tabletFluka · 1 tabletCipla · MRP ₹12.87
- ₹12.87/tabletFungicip · 1 tabletCipla · MRP ₹12.87
- ₹12.88/tabletFcn · 2 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹25.76
- ₹12.88/tabletFloret · 1 tabletPasteur Laboratories · MRP ₹12.88
- ₹12.88/tabletFluconaz · 4 tabletHealing Pharma India · MRP ₹51.52
- ₹12.88/tabletFlucos · 6 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹77.29
- ₹12.88/tabletFlucovent · 1 tabletUniventis Medicare · MRP ₹12.88
- ₹12.88/tabletFlucrest · 4 tabletSmart Laboratories · MRP ₹51.53
- ₹12.88/tabletFlufresh · 1 tabletSmart Laboratories · MRP ₹12.88
- ₹12.88/tabletFlukona · 1 tabletUniversal Life Science · MRP ₹12.88
Fluconazole Tablet 200 mg
35 packs, ₹1.87 to ₹37.18 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹17.88 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹1.87/tabletFloret · 10 tabletPasteur Laboratories · MRP ₹18.65
- ₹9.16/tabletFlutican · 2 tabletMonichem Healthcare · MRP ₹18.32
- ₹12.00/tabletNixican · 1 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹12.00
- ₹12.88/tabletFlulite · 1 tabletMoonstar Lifecare · MRP ₹12.88
- ₹14.14/tabletFole · 1 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹14.14
- ₹15.44/tabletAF · 1 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹15.44
- ₹16.45/tabletFluconaz · 4 tabletHealing Pharma India · MRP ₹65.81
- ₹18.28/tabletFlucrest · 4 tabletSmart Laboratories · MRP ₹73.13
- ₹18.33/tabletOdcan · 2 tabletPrism Lifescience · MRP ₹36.65
- ₹18.50/tabletFlufresh · 1 tabletSmart Laboratories · MRP ₹18.50
- ₹18.50/tabletFlumet (Leeford) · 1 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹18.50
- ₹18.50/tabletFungiset · 1 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹18.50
The other 23 by price per tablet
- ₹18.55/tabletFlucalup · 1 tabletLupin · MRP ₹18.55
- ₹18.56/tabletFluty · 1 tabletCoxswain Healthcare · MRP ₹18.56
- ₹18.62/tabletFczole · 1 tabletAustro Lab · MRP ₹18.62
- ₹18.63/tabletFaze · 1 tabletMegha Healthcare · MRP ₹18.63
- ₹18.64/tabletFcn · 2 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹37.28
- ₹18.64/tabletFlucos · 6 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹111.84
- ₹18.64/tabletFungicip · 1 tabletCipla · MRP ₹18.64
- ₹18.64/tabletOnecan · 4 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹74.56
- ₹18.64/tabletZocomac · 2 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹37.27
- ₹18.65/tabletFluless · 1 tabletSmartway Wellness · MRP ₹18.65
- ₹18.75/tabletNuforce · 2 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹37.50
- ₹18.76/tabletNtfung · 1 tabletKivi Labs · MRP ₹18.76
- ₹18.77/tabletFlucowin (Aggrowin) · 1 tabletAggrowin Pharma · MRP ₹18.77
- ₹18.77/tabletZocon · 4 tabletFDC · MRP ₹75.07
- ₹18.80/tabletCanex · 1 tabletVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹18.80
- ₹18.90/tabletZerocan · 1 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹18.90
- ₹19.54/tabletZocon · 2 tabletFDC · MRP ₹39.08
- ₹20.11/tabletIntawin · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹201.11
- ₹20.66/tabletFlucos · 2 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹41.31
- ₹20.68/tabletFusys · 2 tabletZydus Healthcare · MRP ₹41.35
- ₹23.50/tabletFlutican · 4 tabletMonichem Healthcare · MRP ₹94.00
- ₹27.96/tabletFlucos · 4 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹111.84
- ₹37.18/tabletFungiforce · 1 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹37.18
Fluconazole Tablet 400 mg
20 packs, ₹21.81 to ₹32.00 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹30.47 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹21.81/tabletFole · 1 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹21.81
- ₹27.37/tabletAF · 1 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹27.37
- ₹28.33/tabletFluconaz · 1 tabletHealing Pharma India · MRP ₹28.33
- ₹29.71/tabletFusys · 1 tabletZydus Healthcare · MRP ₹29.71
- ₹29.71/tabletIntawin · 1 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹29.71
- ₹30.94/tabletFlutec · 1 tabletTripada Biotec · MRP ₹30.94
- ₹30.98/tabletNuforce · 1 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹30.98
- ₹31.00/tabletFlumet (Leeford) · 1 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹31.00
- ₹31.00/tabletFungiset · 1 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹31.00
- ₹31.37/tabletFaze · 1 tabletMegha Healthcare · MRP ₹31.37
- ₹31.50/tabletFlufresh · 1 tabletSmart Laboratories · MRP ₹31.50
- ₹31.75/tabletFlucobig · 1 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹31.75
The other 8 by price per tablet
- ₹31.75/tabletNtfung · 1 tabletKivi Labs · MRP ₹31.75
- ₹31.76/tabletFlufung · 3 tabletEast West Pharma · MRP ₹95.28
- ₹31.76/tabletZocon · 1 tabletFDC · MRP ₹31.76
- ₹31.77/tabletFcn · 1 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹31.77
- ₹31.77/tabletFlucos · 1 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹31.77
- ₹31.77/tabletFlutas · 1 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹31.77
- ₹31.77/tabletOnecan · 2 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹63.53
- ₹32.00/tabletCanex · 1 tabletVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹32.00
Fluconazole Capsule 150 mg
12 packs, ₹12.40 to ₹54.02 per capsule. Price-controlled: ceiling ₹19.68 per capsule.
- ₹12.40/capsuleFungizole (Graf) · 1 capsuleGraf Laboratories · MRP ₹12.40
- ₹12.87/capsuleFczole · 1 capsuleAustro Lab · MRP ₹12.87
- ₹15.00/capsuleFumycin · 1 capsulePfizer · MRP ₹15.00
- ₹19.00/capsuleFlumik (Derm) · 3 capsuleDermarex Health Care India · MRP ₹57.00
- ₹19.21/capsuleFungina · 1 capsuleMicro Labs · MRP ₹19.21
- ₹20.27/capsuleUltican · 1 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹20.27
- ₹20.51/capsuleSyscan · 1 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹20.51
- ₹20.53/capsuleConflu · 1 capsuleEast India Pharmaceutical Works · MRP ₹20.53
- ₹27.30/capsuleFluzide · 1 capsuleConcept Pharmaceuticals · MRP ₹27.30
- ₹32.14/capsuleNuconazole · 7 capsuleEmbiotic Lab · MRP ₹225.00
- ₹37.40/capsuleFlukonazole · 1 capsuleTorque Pharmaceuticals · MRP ₹37.40
- ₹54.02/capsuleForcan · 1 capsuleCipla · MRP ₹54.02
Fluconazole Tablet 50 mg
12 packs, ₹7.14 to ₹20.50 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹9.91 per tablet.
- ₹7.14/tabletOnecan · 4 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹28.55
- ₹7.59/tabletFcwell · 10 tabletCurious Biotech · MRP ₹75.89
- ₹8.88/tabletFlucalup · 4 tabletLupin · MRP ₹35.50
- ₹9.50/tabletF-Con · 4 tabletLupin · MRP ₹38.00
- ₹9.75/tabletFlutas · 4 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹39.00
- ₹9.80/tabletFluconaz · 4 tabletHealing Pharma India · MRP ₹39.19
- ₹10.32/tabletNuforce · 2 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹20.64
- ₹10.33/tabletFlucos · 4 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹41.31
- ₹10.34/tabletForcan · 4 tabletCipla · MRP ₹41.36
- ₹10.94/tabletFungid · 1 tabletBestochem Formulations · MRP ₹10.94
- ₹12.90/tabletFlucanol · 10 tabletOlcare · MRP ₹129.01
- ₹20.50/tabletOdcan · 4 tabletPrism Lifescience · MRP ₹82.00
Fluconazole Tablet DT 50 mg
7 packs, ₹6.09 to ₹10.40 per tablet.
- ₹6.09/tabletFaze · 10 tablet dtMegha Healthcare · MRP ₹60.87
- ₹6.33/tabletAF · 4 tablet dtSystopic Laboratories · MRP ₹25.32
- ₹7.50/tabletFlutican · 10 tablet dtMonichem Healthcare · MRP ₹75.00
- ₹10.13/tabletCanex · 1 tablet dtVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹10.13
- ₹10.34/tabletFusys · 4 tablet dtZydus Healthcare · MRP ₹41.35
- ₹10.40/tabletNtfung · 4 tablet dtKivi Labs · MRP ₹41.58
- ₹10.40/tabletZocon · 4 tablet dtFDC · MRP ₹41.61
Fluconazole Eye Drops 0.3 %
6 packs, ₹8.57 to ₹32.60 per ml.
- ₹8.57/mlConflu · 5 ml eye dropsEast India Pharmaceutical Works · MRP ₹42.85
- ₹12.94/mlFlucocid · 5 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹64.69
- ₹13.97/mlOtoflu · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹69.84
- ₹19.05/mlZocon · 5 ml eye dropsFDC · MRP ₹95.25
- ₹26.74/mlBell Fluconazole · 5 ml eye dropsBell Pharma · MRP ₹133.70
- ₹32.60/mlNuflucon · 5 ml eye dropsNulife Pharmaceuticals · MRP ₹163.00
Fluconazole Capsule 200 mg
6 packs, ₹18.77 to ₹42.85 per capsule. Price-controlled: ceiling ₹41.08 per capsule.
- ₹18.77/capsuleForcan · 4 capsuleCipla · MRP ₹75.08
- ₹23.22/capsuleItafast · 10 capsuleGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹232.22
- ₹25.78/capsuleFungibid · 10 capsuleEndocard India · MRP ₹257.81
- ₹39.98/capsuleUltican · 1 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹39.98
- ₹42.84/capsuleSyscan · 4 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹171.35
- ₹42.85/capsuleConflu · 1 capsuleEast India Pharmaceutical Works · MRP ₹42.85
Fluconazole Tablet 300 mg
3 packs, ₹4.64 to ₹31.80 per tablet.
- ₹4.64/tabletFlucol · 10 tabletOrtin · MRP ₹46.41
- ₹23.43/tabletAF · 1 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹23.43
- ₹31.80/tabletCanex · 1 tabletVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹31.80
Fluconazole Gel 0.5 %
3 packs, ₹4.06 to ₹8.68 per g.
- ₹4.06/gFlumet (Leeford) · 15 gm gelLeeford Healthcare · MRP ₹60.94
- ₹7.43/gCanex · 15 gm gelVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹111.50
- ₹8.68/gFlucos · 15 gm gelOaknet Healthcare · MRP ₹130.22
Fluconazole Powder
3 packs, ₹0.90 to ₹1.37 per g.
- ₹0.90/gFczole · 50 gm powderAustro Lab · MRP ₹45.00
- ₹1.10/gCanzol (Monichem) · 100 gm powderMonichem Healthcare · MRP ₹110.00
- ₹1.37/gFungiset · 75 gm powderLeeford Healthcare · MRP ₹103.00
Fluconazole Tablet 100 mg
3 packs, ₹1.21 to ₹12.66 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹7.80 per tablet.
- ₹1.21/tabletFumycin · 10 tabletPfizer · MRP ₹12.11
- ₹7.58/tabletFole · 1 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹7.58
- ₹12.66/tabletMonila F · 1 tabletMagnachem Pharmaceuticals · MRP ₹12.66
Fluconazole Infusion 200 mg
3 packs, ₹0.99 to ₹89.28 per ml.
- ₹0.99/mlForcan · 100 ml infusionCipla · MRP ₹98.60
- ₹0.99/mlForcan Plus · 200 ml infusionCipla · MRP ₹197.26
- ₹89.28/mlIbican · 100 ml infusionLinux Laboratories · MRP ₹89.28
Fluconazole Cream 0.01 %
3 packs, ₹1.80 to ₹2.00 per g.
- ₹1.80/gSynadil · 100 gm creamAlbatross Health Care · MRP ₹180.00
- ₹2.00/gSynadil · 30 gm creamAlbatross Health Care · MRP ₹60.00
- ₹2.00/gSynadil · 50 gm creamAlbatross Health Care · MRP ₹100.00
Fluconazole Tablet DT 100 mg
2 packs, ₹8.19 to ₹8.20 per tablet.
- ₹8.19/tabletZocon · 4 tablet dtFDC · MRP ₹32.76
- ₹8.20/tabletCanex · 1 tablet dtVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹8.20
Fluconazole Injection 200 mg
2 packs, ₹0.44 to ₹0.92 per ml. Price-controlled: ceiling ₹106.11 per ml.
- ₹0.44/mlFluclox · 100 ml injectionZydus Healthcare · MRP ₹43.75
- ₹0.92/mlForcan · 25 ml injectionCipla · MRP ₹23.00
Fluconazole Tablet
2 packs, ₹12.66 to ₹28.00 per tablet.
- ₹12.66/tabletFluconeed · 1 tabletLorance Pharma · MRP ₹12.66
- ₹28.00/tabletFlucrest · 4 tabletSmart Laboratories · MRP ₹112.00
Fluconazole Dusting Powder 0.5 %
2 packs, ₹1.29 to ₹1.93 per g.
- ₹1.29/gFlucos · 150 gm dusting powderOaknet Healthcare · MRP ₹192.82
- ₹1.93/gFlucos · 100 gm dusting powderOaknet Healthcare · MRP ₹192.81
Fluconazole Cream 0.05 %
2 packs, ₹8.00 to ₹8.90 per g.
- ₹8.00/gFlupic · 15 gm creamDermo Care Laboratories · MRP ₹120.00
- ₹8.90/gFlupic · 10 gm creamDermo Care Laboratories · MRP ₹89.00
Fluconazole Tablet DT 150 mg
1 pack, ₹12.20 per tablet.
- ₹12.20/tabletAF · 1 tablet dtSystopic Laboratories · MRP ₹12.20
Fluconazole Oral Gel
1 pack, ₹2.50 per unit.
- ₹2.50/unitFczole · 10 oral gelAustro Lab · MRP ₹25.00
Fluconazole Soap
1 pack, ₹1.19 per g.
- ₹1.19/gFczole · 75 gm soapAustro Lab · MRP ₹89.00
Fluconazole Cream 2 %
1 pack, ₹8.25 per g.
- ₹8.25/gFentigliv · 30 gm creamLa Renon Healthcare · MRP ₹247.49
Fluconazole Eye Drops
1 pack, ₹3.71 per ml.
- ₹3.71/mlFlucol (Skn) · 15 ml eye dropsS K N Organics · MRP ₹55.58
Fluconazole Syrup
1 pack, ₹1.13 per ml.
- ₹1.13/mlFlucol (Skn) · 60 ml syrupS K N Organics · MRP ₹67.50
Fluconazole Lotion 0.01 %
1 pack, ₹2.67 per ml.
- ₹2.67/mlFluderm · 30 ml lotionDermo Care Laboratories · MRP ₹80.00
Fluconazole Dusting Powder 1 %
1 pack, ₹1.37 per g.
- ₹1.37/gFlumet (Leeford) · 75 gm dusting powderLeeford Healthcare · MRP ₹103.00
Fluconazole Soap 1 %
1 pack, ₹1.27 per g.
- ₹1.27/gFlumet (Leeford) · 75 gm soapLeeford Healthcare · MRP ₹95.00
Fluconazole Capsule 50 mg
1 pack, ₹10.34 per capsule.
Fluconazole Injection 20 mg
1 pack, ₹0.97 per ml.
- ₹0.97/mlFuron (Akumentis) · 100 ml injectionAkumentis Healthcare · MRP ₹96.94
5 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.
Ceiling prices fixed by NPPA
This formulation is in Schedule I of the Drugs (Prices Control) Order, 2013. No pack may be sold above the ceiling price per unit, plus taxes.
- 25 Mar 2026Capsule 100 mg · ceiling 21.91 ₹ (1 Capsule)Order S.O. 1575(E)
- 25 Mar 2026Tablet 100 mg · ceiling 7.80 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
- 25 Mar 2026Capsule 150 mg · ceiling 19.68 ₹ (1 Capsule)Order S.O. 1575(E)
- 25 Mar 2026Tablet 150 mg · ceiling 12.35 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
- 25 Mar 2026Capsule 200 mg · ceiling 41.08 ₹ (1 Capsule)Order S.O. 1575(E)
- 25 Mar 2026Injection 200 mg/ 100 ml · ceiling 94.55 ₹ (Each Vial)Order S.O. 1575(E)
- 25 Mar 2026Tablet 200 mg · ceiling 17.88 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
- 25 Mar 2026Tablet 400 mg · ceiling 30.47 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
- 25 Mar 2026Oral Liquid 50 mg/ 5 ml · ceiling 3.33 ₹ (1 ML)Order S.O. 1581(E)
- 25 Mar 2026Tablet 50 mg · ceiling 9.91 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
Companies marketing it
- Cipla11 packs
- Eris10 packs
- Leeford Healthcare10 packs
- FDC10 packs
- Intas8 packs
- Vance & Health Pharmaceuticals7 packs
- Zydus7 packs
- Mankind7 packs
- Wallace Pharmaceuticals7 packs
- Smart Laboratories6 packs
- Systopic Laboratories5 packs
- Monichem Healthcare5 packs
- Austro Lab5 packs
- Albatross Health Care5 packs
- Megha Healthcare4 packs
- Lupin4 packs
- Torrent Pharmaceuticals4 packs
- Healing Pharma India4 packs
- Unison Pharmaceuticals4 packs
- Kivi Labs4 packs
- East India Pharmaceutical Works3 packs
- Bestochem Formulations3 packs
- Dermo Care Laboratories3 packs
- Morepen Laboratories3 packs
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.