Medicines / Molecules / Evening Primrose Oil + Vitamin Combination
Evening Primrose Oil + Vitamin CombinationEvery pack, by price.
38 packs of Evening Primrose Oil + Vitamin Combination on NPPA's price list for July 2026: 25 brands from 22 companies, in 13 forms and strengths.
- Packs
- 38
- Brands
- 25
- Companies
- 22
- Forms and strengths
- 13
- Price-controlled packs
- 0 of 38
Packs, lowest price per unit first
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Softgel Capsule
10 packs, ₹13.26 to ₹35.20 per unit.
- ₹13.26/unitMegarose · 10 softgel capsuleInvision Medi Sciences · MRP ₹132.61
- ₹21.36/unitIsofresh · 10 softgel capsuleSanatra Health Care · MRP ₹213.55
- ₹22.30/unitWellwoman · 15 softgel capsuleMeyer Organics · MRP ₹334.50
- ₹23.25/unitRevict · 10 softgel capsuleElder Projects · MRP ₹232.50
- ₹23.95/unitOsta Eve · 10 softgel capsuleRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹239.45
- ₹25.50/unitAbsolut Woman · 10 softgel capsulePharmed · MRP ₹255.00
- ₹26.06/unitEra DN · 10 softgel capsuleElder Projects · MRP ₹260.60
- ₹30.30/unitClimacter · 10 softgel capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹303.00
- ₹31.11/unitPms Fine · 10 softgel capsuleAkumentis Healthcare · MRP ₹311.11
- ₹35.20/unitCodesoft XT · 10 softgel capsuleIndchemie Health Specialities · MRP ₹352.00
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Capsule
8 packs, ₹6.50 to ₹37.40 per capsule.
- ₹6.50/capsulePrima · 10 capsuleNovartis India · MRP ₹65.00
- ₹15.25/capsuleSymtone · 10 capsuleNuvox Healthcare · MRP ₹152.54
- ₹16.87/capsuleSymtone · 15 capsuleNuvox Healthcare · MRP ₹253.00
- ₹23.70/capsuleAlamin Woman · 10 capsuleAlbert David · MRP ₹236.97
- ₹25.07/capsuleWellwoman · 30 capsuleMeyer Organics · MRP ₹752.00
- ₹29.20/capsuleCodesoft · 10 capsuleIndchemie Health Specialities · MRP ₹292.00
- ₹30.00/capsuleEpomust · 15 capsuleSH Pharmaceuticals · MRP ₹450.00
- ₹37.40/capsuleFollikesh · 10 capsuleHealing Pharma India · MRP ₹374.00
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Tablet
8 packs, ₹20.02 to ₹24.40 per tablet.
- ₹20.02/tabletCutihance · 30 tabletHegde & Hegde · MRP ₹600.63
- ₹20.02/tabletCutihance · 30 tabletHegde & Hegde · MRP ₹600.63
- ₹21.55/tabletWellwoman · 10 tabletMeyer Organics · MRP ₹215.50
- ₹22.30/tabletWellwoman · 30 tabletMeyer Organics · MRP ₹669.00
- ₹23.00/tabletWellwoman · 30 tabletMeyer Organics · MRP ₹690.00
- ₹23.14/tabletPrimode Advance · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹231.36
- ₹23.50/tabletBiograce Eva · 10 tabletGrace Derma Healthcare · MRP ₹235.00
- ₹24.40/tabletFollikesh · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹244.00
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Softgel Capsule 400 mg
3 packs, ₹10.35 to ₹19.68 per unit.
- ₹10.35/unitNE (Cachet) · 10 softgel capsuleCachet Pharmaceuticals · MRP ₹103.50
- ₹12.87/unitNE (Cachet) · 15 softgel capsuleCachet Pharmaceuticals · MRP ₹193.00
- ₹19.68/unitProe · 10 softgel capsuleEpione Pharmaceuticals · MRP ₹196.80
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Softgel Capsule 500/30 mg
1 pack, ₹25.30 per unit.
- ₹25.30/unitEfem · 10 softgel capsuleInnovcare Life Sciences · MRP ₹253.00
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Tablet 500/15 mg
1 pack, ₹29.90 per tablet.
- ₹29.90/tabletEpo E · 10 tabletSanofi India · MRP ₹299.00
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Capsule 1000/30 mg
1 pack, ₹21.42 per capsule.
- ₹21.42/capsuleEpomust · 15 capsuleSH Pharmaceuticals · MRP ₹321.23
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Capsule 1000/150 mg
1 pack, ₹27.98 per capsule.
- ₹27.98/capsuleEposoft E · 10 capsuleEra Pharmaceuticals · MRP ₹279.75
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Liquid
1 pack, ₹2.49 per ml.
- ₹2.49/mlFollikesh · 100 ml liquidHealing Pharma India · MRP ₹248.75
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Oil
1 pack, ₹1.71 per ml.
- ₹1.71/mlFollikesh · 200 ml oilHealing Pharma India · MRP ₹342.00
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Shampoo
1 pack, ₹1.88 per ml.
- ₹1.88/mlFollikesh · 200 ml shampooHealing Pharma India · MRP ₹376.00
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Softgel Capsule 200 mg
1 pack, ₹6.60 per unit.
- ₹6.60/unitNE (Cachet) · 10 softgel capsuleCachet Pharmaceuticals · MRP ₹66.00
Evening Primrose Oil + Vitamin Combination Softgel 500/40 mg
1 pack, ₹42.60 per unit.
- ₹42.60/unitPrimosa V · 15 softgelUniversal Nutriscience · MRP ₹639.00
Companies marketing it
- Alkem5 packs
- Healing Pharma India5 packs
- Meyer Organics5 packs
- Hegde & Hegde2 packs
- SH Pharmaceuticals2 packs
- Elder Projects2 packs
- Nuvox Healthcare2 packs
- Pharmed1 pack
- Albert David1 pack
- Grace Derma Healthcare1 pack
- Mankind1 pack
- Innovcare Life Sciences1 pack
- Sanofi India1 pack
- Era Pharmaceuticals1 pack
- Sanatra Health Care1 pack
- Invision Medi Sciences1 pack
- Ravenbhel Pharmaceuticals1 pack
- Akumentis Healthcare1 pack
- Novartis India1 pack
- Tas Med (India)1 pack
- Universal Nutriscience1 pack
- Epione Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.