Medicines / Molecules / Etoricoxib

EtoricoxibEvery pack, by price.

275 packs of Etoricoxib on NPPA's price list for July 2026: 148 brands from 123 companies, in 12 forms and strengths.

Packs
275
Brands
148
Companies
123
Forms and strengths
12
Price-controlled packs
0 of 275

Packs, lowest price per unit first

Etoricoxib Tablet 90 mg

139 packs, ₹4.50 to ₹30.15 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹4.50/tabletEtorizen · 10 tabletZen Labs India · MRP ₹45.00
  2. ₹5.38/tabletEtoridol · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹53.75
  3. ₹5.80/tabletJipri · 10 tabletVenus Remedies · MRP ₹58.00
  4. ₹5.90/tabletAcmoxia · 10 tabletAcmedix Pharma · MRP ₹59.00
  5. ₹6.87/tabletEtostal · 10 tabletStallion Laboratories · MRP ₹68.68
  6. ₹7.22/tabletEtos · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹72.18
  7. ₹7.50/tabletEtotreat · 10 tabletTreathealth Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  8. ₹7.50/tabletEtovon · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  9. ₹7.90/tabletIxidol · 10 tabletBiomax Biotechnics · MRP ₹79.00
  10. ₹8.00/tabletRock(stm) · 10 tabletST Morrison · MRP ₹80.00
  11. ₹8.40/tabletEtodash · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹84.00
  12. ₹8.44/tabletOlcoxib · 10 tabletOlcare · MRP ₹84.38
The next 48 by price per tablet
  1. ₹8.48/tabletFeelcox · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹84.81
  2. ₹8.50/tabletErocoxib · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹85.00
  3. ₹8.86/tabletEtoflam Active · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹88.59
  4. ₹8.90/tabletEtowel (Zee) · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹89.00
  5. ₹8.90/tabletNushine · 10 tabletMascot Health Series · MRP ₹89.00
  6. ₹9.19/tabletEtroxib · 10 tabletIva Healthcare · MRP ₹91.88
  7. ₹9.28/tabletCozee · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹92.80
  8. ₹9.30/tabletCoxiza · 10 tabletMedinza Biotech · MRP ₹93.00
  9. ₹9.79/tabletEtolok · 10 tabletAptus Pharma · MRP ₹97.90
  10. ₹9.90/tabletEtogrand · 10 tabletRonyd Health Care · MRP ₹99.00
  11. ₹9.90/tabletEtom · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹99.00
  12. ₹9.90/tabletStarcoxia · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹99.00
  13. ₹9.99/tabletEtorigram · 10 tabletNexa Wellness · MRP ₹99.90
  14. ₹10.07/tabletEtrova · 10 tabletIva Healthcare · MRP ₹100.70
  15. ₹10.10/tabletOmricoxib · 10 tabletOmni Life Sciences · MRP ₹101.00
  16. ₹10.20/tabletEtoford · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹102.00
  17. ₹10.20/tabletEtolyte · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹102.00
  18. ₹10.27/tabletEtergesic · 15 tabletRemember India Medicos · MRP ₹154.00
  19. ₹10.45/tabletCoxtor · 10 tabletTorin Pharmaceuticals · MRP ₹104.50
  20. ₹10.70/tabletOuxia · 10 tabletEveren Healthcare · MRP ₹107.00
  21. ₹10.78/tabletTorigesic · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹107.76
  22. ₹10.80/tabletZetovox · 10 tabletAagam Life Sciences · MRP ₹108.00
  23. ₹10.89/tabletEtori · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹108.86
  24. ₹11.00/tabletEtostark · 10 tabletTycoon Pharmaceuticals · MRP ₹110.00
  25. ₹11.23/tabletEtcom · 10 tabletComed Chemicals · MRP ₹112.27
  26. ₹11.23/tabletToripil · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹112.30
  27. ₹11.25/tabletEtoril (Solis) · 10 tabletSolis Pharmaceuticals · MRP ₹112.50
  28. ₹11.50/tabletCinetor · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹115.00
  29. ₹11.72/tabletKoxituf · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹117.19
  30. ₹11.72/tabletNuxib · 10 tabletNudrug Pharmaceutical · MRP ₹117.19
  31. ₹11.86/tabletAxceb · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹118.59
  32. ₹11.90/tabletXibra · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹118.97
  33. ₹11.91/tabletDoleto · 10 tabletCanvarzys Healthcare · MRP ₹119.06
  34. ₹11.94/tabletEtojet · 10 tabletThemis Medicare · MRP ₹119.35
  35. ₹12.00/tabletRomfree · 10 tabletJupiter Biolabs · MRP ₹120.00
  36. ₹12.00/tabletTorib · 10 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹120.00
  37. ₹12.02/tabletEtonow · 10 tabletGrandcure Healthcare · MRP ₹120.24
  38. ₹12.09/tabletDutoric · 10 tabletAlonsoa Life Sciences · MRP ₹120.94
  39. ₹12.09/tabletXtralgic · 10 tabletMackenzie Pharmaceuticals · MRP ₹120.94
  40. ₹12.10/tabletEtoricost · 10 tabletAustro Lab · MRP ₹121.00
  41. ₹12.10/tabletXircox · 10 tabletHBC Lifesciences · MRP ₹121.00
  42. ₹12.25/tabletIntacoxia · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹183.75
  43. ₹12.38/tabletEtomab · 10 tabletWonset Health Care · MRP ₹123.75
  44. ₹12.38/tabletEtx · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹123.75
  45. ₹12.66/tabletAlock-E · 10 tabletGoddres Pharmaceuticals · MRP ₹126.56
  46. ₹12.66/tabletEtorax · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹126.56
  47. ₹12.80/tabletNcox · 10 tabletGerrysun Pharmaceuticals · MRP ₹128.00
  48. ₹12.82/tabletEticox · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹128.18

Etoricoxib Tablet 60 mg

63 packs, ₹2.13 to ₹21.38 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.13/tabletEtoridoc · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹21.28
  2. ₹2.13/tabletIntacoxia · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹21.25
  3. ₹3.50/tabletAlcoxib · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹35.00
  4. ₹3.70/tabletAcmoxia · 10 tabletAcmedix Pharma · MRP ₹37.00
  5. ₹4.94/tabletHireto · 10 tabletST Morrison · MRP ₹49.40
  6. ₹4.97/tabletEtos · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹49.68
  7. ₹5.97/tabletEtoflam Active · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹59.70
  8. ₹6.50/tabletEtotreat · 10 tabletTreathealth Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
  9. ₹7.00/tabletEtodash · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹70.00
  10. ₹7.05/tabletOreo · 10 tabletSurge Pharmaceuticals · MRP ₹70.48
  11. ₹7.20/tabletEtorizox · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹72.00
  12. ₹7.26/tabletEtx · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹72.60
The next 48 by price per tablet
  1. ₹7.90/tabletRomfree · 10 tabletJupiter Biolabs · MRP ₹79.00
  2. ₹7.95/tabletClatoxia · 10 tabletAurum Life Science · MRP ₹79.46
  3. ₹8.40/tabletFlexcel · 10 tabletPrisure Medicare · MRP ₹84.00
  4. ₹8.57/tabletEtori · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹85.69
  5. ₹8.57/tabletEtoril (Solis) · 10 tabletSolis Pharmaceuticals · MRP ₹85.69
  6. ₹8.81/tabletEtosaid · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹88.12
  7. ₹8.91/tabletEtocox · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹89.06
  8. ₹9.09/tabletCinetor · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹90.94
  9. ₹9.16/tabletIntacoxia · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹137.34
  10. ₹9.37/tabletEtoshift · 10 tabletPrimus Remedies · MRP ₹93.66
  11. ₹9.46/tabletTicobon · 10 tabletNovelty Healthshine · MRP ₹94.63
  12. ₹9.85/tabletEtobrix · 10 tabletWockhardt · MRP ₹98.50
  13. ₹9.98/tabletEtcom · 10 tabletComed Chemicals · MRP ₹99.80
  14. ₹10.22/tabletDutoric · 10 tabletAlonsoa Life Sciences · MRP ₹102.19
  15. ₹10.31/tabletWilcoxia · 10 tabletWilburt Remedies · MRP ₹103.13
  16. ₹10.45/tabletCoxet · 10 tabletAnthus Pharmaceuticals · MRP ₹104.53
  17. ₹10.78/tabletEtrident · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹107.81
  18. ₹11.10/tabletAlzacox · 10 tabletCipla · MRP ₹111.00
  19. ₹11.60/tabletTorib · 10 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹116.00
  20. ₹11.85/tabletEtoxib · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹118.50
  21. ₹12.09/tabletZycoxia · 10 tabletNutragenix Healthcare · MRP ₹120.94
  22. ₹12.13/tabletEtorvel · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹121.27
  23. ₹12.17/tabletCoxrella · 10 tabletAstrella Pharmaceutical · MRP ₹121.69
  24. ₹12.30/tabletNolopain · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹123.00
  25. ₹12.50/tabletDfo E · 10 tabletOzone Pharmaceuticals · MRP ₹125.00
  26. ₹12.80/tabletEtorica · 15 tabletMicro Labs · MRP ₹192.00
  27. ₹12.83/tabletEtoridol · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹128.25
  28. ₹12.86/tabletCoxitas · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹128.63
  29. ₹13.00/tabletEtoriflam · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹130.00
  30. ₹13.11/tabletTorib · 15 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹196.69
  31. ₹13.12/tabletEct · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹131.20
  32. ₹13.15/tabletNureeto · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹131.48
  33. ₹13.38/tabletEtozox · 10 tabletCipla · MRP ₹133.81
  34. ₹13.69/tabletEtrobax · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹136.88
  35. ₹14.06/tabletEtru · 10 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹140.63
  36. ₹14.08/tabletDolonex E · 15 tabletPfizer · MRP ₹211.18
  37. ₹14.13/tabletAcecoxib · 10 tabletEnergize Pharmaceuticals · MRP ₹141.28
  38. ₹14.26/tabletEtrik · 10 tabletAlembic · MRP ₹142.59
  39. ₹14.52/tabletEtorizer · 15 tabletPfizer · MRP ₹217.75
  40. ₹15.19/tabletEzact · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹151.88
  41. ₹15.61/tabletEtody · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹156.10
  42. ₹15.86/tabletEtowin · 10 tabletCorona · MRP ₹158.61
  43. ₹15.98/tabletRetoz · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹159.84
  44. ₹15.98/tabletRetoz Neo · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹159.84
  45. ₹16.47/tabletEtotroy · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹164.70
  46. ₹16.60/tabletEtoshine · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹166.00
  47. ₹18.00/tabletEtoease · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹180.00
  48. ₹18.41/tabletNucoxia · 15 tabletZydus Healthcare · MRP ₹276.22

Etoricoxib Tablet 120 mg

59 packs, ₹4.72 to ₹31.51 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹4.72/tabletEtocon · 10 tabletKhandelwal Laboratories · MRP ₹47.24
  2. ₹7.40/tabletEtowel · 10 tabletST Morrison · MRP ₹74.00
  3. ₹7.65/tabletEtoflam Active · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹76.50
  4. ₹8.06/tabletEtori · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹80.58
  5. ₹9.20/tabletEtotreat · 10 tabletTreathealth Pharmaceuticals · MRP ₹92.00
  6. ₹9.44/tabletIxidol · 10 tabletBiomax Biotechnics · MRP ₹94.36
  7. ₹9.63/tabletEtorifod · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹96.25
  8. ₹9.90/tabletCozee · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹99.00
  9. ₹10.09/tabletStarcoxia · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹100.90
  10. ₹10.50/tabletEtoridoc · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹105.00
  11. ₹10.59/tabletEtinact · 10 tabletIntra Life · MRP ₹105.88
  12. ₹11.00/tabletEtodash · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹110.00
The other 47 by price per tablet
  1. ₹11.64/tabletNucoxia XP · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹116.43
  2. ₹11.80/tabletNushine · 10 tabletMascot Health Series · MRP ₹118.00
  3. ₹12.00/tabletEtoford · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹120.00
  4. ₹12.00/tabletEtolyte · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹120.00
  5. ₹12.10/tabletCinetor · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹121.00
  6. ₹12.20/tabletEticox · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹122.00
  7. ₹12.33/tabletEtonow · 10 tabletGrandcure Healthcare · MRP ₹123.33
  8. ₹12.86/tabletAlock-E · 10 tabletGoddres Pharmaceuticals · MRP ₹128.57
  9. ₹13.10/tabletEtofy · 10 tabletFidus Healthcare · MRP ₹131.00
  10. ₹13.31/tabletToripil · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹133.10
  11. ₹13.90/tabletNcox · 10 tabletGerrysun Pharmaceuticals · MRP ₹139.00
  12. ₹13.97/tabletSiscox · 10 tabletCurosis Healthcare · MRP ₹139.68
  13. ₹14.23/tabletEtoricost · 10 tabletAustro Lab · MRP ₹142.31
  14. ₹14.70/tabletEtorizox · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹147.00
  15. ₹14.72/tabletTorigesic · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹147.23
  16. ₹15.00/tabletOuxia · 10 tabletEveren Healthcare · MRP ₹150.00
  17. ₹15.25/tabletIntacoxia · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹228.75
  18. ₹15.47/tabletEtx · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹154.69
  19. ₹15.88/tabletEtoriday · 10 tabletMankind Prime Labs · MRP ₹158.81
  20. ₹16.45/tabletEtobrix · 10 tabletWockhardt · MRP ₹164.50
  21. ₹16.59/tabletEtosaid · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹165.94
  22. ₹16.73/tabletIntacoxia · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹167.34
  23. ₹16.78/tabletHycoxia · 10 tabletHymax Healthcare · MRP ₹167.81
  24. ₹16.92/tabletEtoridol · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹169.22
  25. ₹17.81/tabletAtnox · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹178.13
  26. ₹18.63/tabletCoxitas · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹186.33
  27. ₹18.98/tabletEtorvel · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹189.75
  28. ₹19.59/tabletBrutaflam · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹195.89
  29. ₹19.60/tabletZycoxia · 10 tabletNutragenix Healthcare · MRP ₹196.00
  30. ₹19.78/tabletTorib · 10 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹197.81
  31. ₹19.95/tabletNureeto · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹199.45
  32. ₹20.46/tabletDolonex E · 15 tabletPfizer · MRP ₹306.87
  33. ₹20.83/tabletEtrik · 10 tabletAlembic · MRP ₹208.31
  34. ₹21.10/tabletEtorizer · 15 tabletPfizer · MRP ₹316.43
  35. ₹21.50/tabletEtocox · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹215.00
  36. ₹22.34/tabletEtoxib · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹223.41
  37. ₹22.50/tabletEtrobax · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹225.00
  38. ₹22.85/tabletEtorica · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹228.50
  39. ₹23.60/tabletTorcoxia Bcd · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹235.95
  40. ₹23.66/tabletNucoxia · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹236.58
  41. ₹24.66/tabletEtoshine · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹246.56
  42. ₹24.66/tabletEzact · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹246.56
  43. ₹25.18/tabletNucoxia XP · 5 tabletZydus Healthcare · MRP ₹125.91
  44. ₹25.20/tabletEtowin · 10 tabletCorona · MRP ₹252.00
  45. ₹25.60/tabletRetoz · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹256.00
  46. ₹25.60/tabletRetoz Neo · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹256.00
  47. ₹31.51/tabletEtody · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹315.13

Etoricoxib Tablet

3 packs, ₹10.77 to ₹30.00 per tablet.

  1. ₹10.77/tabletDorcox · 10 tabletInstaray Pharmaceuticals · MRP ₹107.70
  2. ₹27.88/tabletClatoxia T · 10 tabletAurum Life Science · MRP ₹278.81
  3. ₹30.00/tabletEtru MR · 10 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹300.00

Etoricoxib Gel

3 packs, ₹3.30 to ₹5.63 per g.

  1. ₹3.30/gFlexcel · 30 gm gelPrisure Medicare · MRP ₹99.00
  2. ₹4.54/gEcoxib · 30 gm gelAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹136.12
  3. ₹5.63/gNcox · 30 gm gelGerrysun Pharmaceuticals · MRP ₹168.75

Etoricoxib Softgel Capsule 90 mg

2 packs, ₹13.59 to ₹17.59 per unit.

  1. ₹13.59/unitEtoro · 10 softgel capsuleHetero Healthcare · MRP ₹135.90
  2. ₹17.59/unitEtofine · 10 softgel capsulePharmanova · MRP ₹175.92

Etoricoxib Tablet MR 90 mg

1 pack, ₹30.00 per tablet.

  1. ₹30.00/tabletDoloxia · 10 tablet mrPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹299.95

Etoricoxib Capsule 120 mg

1 pack, ₹17.59 per capsule.

  1. ₹17.59/capsuleEtofine · 10 capsulePharmanova · MRP ₹175.92

Etoricoxib Gel 10 mg

1 pack, ₹7.37 per g.

  1. ₹7.37/gEtojet XP · 30 gm gelThemis Medicare · MRP ₹221.20

Etoricoxib Emulgel 1 %

1 pack, ₹2.77 per g.

  1. ₹2.77/gNucoxia · 30 gm emulgelZydus Healthcare · MRP ₹82.96

Etoricoxib Injection 90 mg

1 pack, ₹256.78 per ml.

  1. ₹256.78/mlNucoxia · 1 ml injectionZydus Healthcare · MRP ₹256.78

Etoricoxib Capsule 90 mg

1 pack, ₹25.07 per capsule.

  1. ₹25.07/capsuleNucoxia D3 · 10 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹250.70

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.