Medicines / Molecules / Etodolac
EtodolacEvery pack, by price.
43 packs of Etodolac on NPPA's price list for July 2026: 21 brands from 18 companies, in 17 forms and strengths.
- Packs
- 43
- Brands
- 21
- Companies
- 18
- Forms and strengths
- 17
- Price-controlled packs
- 0 of 43
Packs, lowest price per unit first
Etodolac Tablet 400 mg
8 packs, ₹5.67 to ₹27.38 per tablet.
- ₹5.67/tabletEtolgia · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹56.70
- ₹6.37/tabletEtozac · 10 tabletSolis Pharmaceuticals · MRP ₹63.65
- ₹11.95/tabletToldin · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹119.50
- ₹12.18/tabletEtogesic · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹121.83
- ₹13.20/tabletGemdolac · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹132.00
- ₹13.22/tabletEtova · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹132.23
- ₹13.52/tabletEtofree · 10 tabletLupin · MRP ₹135.15
- ₹27.38/tabletEtodonol · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹273.75
Etodolac Tablet ER 600 mg
8 packs, ₹15.84 to ₹28.71 per tablet.
- ₹15.84/tabletEtoron · 10 tablet erRonyd Health Care · MRP ₹158.44
- ₹19.25/tabletEtodonol · 10 tablet erKnoll Healthcare · MRP ₹192.50
- ₹26.07/tabletToldin · 10 tablet erTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹260.65
- ₹26.82/tabletEtornext · 10 tablet erAlembic · MRP ₹268.22
- ₹27.00/tabletEtogesic · 10 tablet erZydus Healthcare · MRP ₹269.98
- ₹27.30/tabletLacvia · 10 tablet erZorvia Healthcare · MRP ₹273.00
- ₹27.34/tabletEtova · 10 tablet erIpca Laboratories · MRP ₹273.38
- ₹28.71/tabletEtofree · 10 tablet erLupin · MRP ₹287.10
Etodolac Tablet 300 mg
5 packs, ₹3.83 to ₹16.70 per tablet.
- ₹3.83/tabletEtofree · 10 tabletLupin · MRP ₹38.27
- ₹9.63/tabletEtodonol · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹96.25
- ₹11.60/tabletEtova · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹116.00
- ₹12.50/tabletEtolor · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹125.00
- ₹16.70/tabletDiasdac ER · 10 tabletJupiter Biolabs · MRP ₹167.00
Etodolac Tablet 600 mg
3 packs, ₹17.91 to ₹23.00 per tablet.
- ₹17.91/tabletEtorite · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹179.06
- ₹19.18/tabletEtoflu · 10 tabletAuftritt Health Care · MRP ₹191.81
- ₹23.00/tabletEtolid · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹230.00
Etodolac Tablet ER 200 mg
3 packs, ₹20.63 to ₹23.90 per tablet.
- ₹20.63/tabletSetolac · 10 tablet erZuventus Healthcare · MRP ₹206.25
- ₹22.40/tabletProxym · 15 tablet erEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹335.95
- ₹23.90/tabletProxym · 10 tablet erEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹238.95
Etodolac Tablet ER 300 mg
3 packs, ₹27.94 to ₹29.30 per tablet.
- ₹27.94/tabletSetolac · 10 tablet erZuventus Healthcare · MRP ₹279.40
- ₹28.44/tabletProxym · 10 tablet erEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹284.40
- ₹29.30/tabletProxym · 15 tablet erEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹439.45
Etodolac Injection 400 mg
2 packs, ₹17.53 per ml.
- ₹17.53/mlEtova · 2 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹35.06
- ₹17.53/mlEtova AQ · 2 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹35.06
Etodolac Tablet ER 400 mg
2 packs, ₹9.89 to ₹19.85 per tablet.
- ₹9.89/tabletMusran · 10 tablet erNovartis India · MRP ₹98.89
- ₹19.85/tabletEtova · 10 tablet erIpca Laboratories · MRP ₹198.45
Etodolac Tablet 500 mg
1 pack, ₹22.00 per tablet.
- ₹22.00/tabletDiasdac ER · 10 tabletJupiter Biolabs · MRP ₹220.00
Etodolac Tablet XR 400 mg
1 pack, ₹18.02 per tablet.
- ₹18.02/tabletEtolgia · 10 tablet xrVasu Organics · MRP ₹180.22
Etodolac Tablet XR 600 mg
1 pack, ₹27.18 per tablet.
- ₹27.18/tabletEtolgia · 10 tablet xrVasu Organics · MRP ₹271.76
Etodolac Tablet 200 mg
1 pack, ₹8.14 per tablet.
- ₹8.14/tabletEtova · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹81.40
Etodolac Gel 2 %
1 pack, ₹5.31 per g.
- ₹5.31/gEtova LP · 30 gm gelIpca Laboratories · MRP ₹159.37
Etodolac Tablet ER
1 pack, ₹22.30 per tablet.
- ₹22.30/tabletEtozac · 10 tablet erSolis Pharmaceuticals · MRP ₹223.00
Etodolac Patch 40 mg
1 pack, ₹50.76 per patch.
- ₹50.76/patchProxym · 1 patchEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹50.76
Etodolac Gel 5 %
1 pack, ₹7.23 per g.
- ₹7.23/gProxym · 30 gm gelEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹216.80
Etodolac Gel
1 pack, ₹5.63 per g.
- ₹5.63/gSetolac · 30 gm gelZuventus Healthcare · MRP ₹168.75
Companies marketing it
- Emcure9 packs
- Ipca Laboratories8 packs
- Knoll Healthcare3 packs
- Lupin3 packs
- Vasu Organics3 packs
- Jupiter Biolabs2 packs
- Zydus2 packs
- Solis Pharmaceuticals2 packs
- Torrent Pharmaceuticals2 packs
- Auftritt Health Care1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Intra Labs1 pack
- Akumentis Healthcare1 pack
- Alembic1 pack
- Ronyd Health Care1 pack
- Alkem1 pack
- Zorvia Healthcare1 pack
- Novartis India1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.