Medicines / Molecules / Erythromycin

ErythromycinEvery pack, by price.

27 packs of Erythromycin on NPPA's price list for July 2026: 15 brands from 13 companies, in 11 forms and strengths.

Packs
27
Brands
15
Companies
13
Forms and strengths
11
Price-controlled packs
0 of 27

Packs, lowest price per unit first

Erythromycin Tablet 250 mg

8 packs, ₹3.58 to ₹10.28 per tablet.

  1. ₹3.58/tabletErysoft · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹35.83
  2. ₹4.13/tabletEtomin · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹41.34
  3. ₹5.57/tabletElthrocin · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹55.66
  4. ₹6.25/tabletNew Erythrocin · 10 tabletAbbott India · MRP ₹62.53
  5. ₹6.50/tabletErythro (Cadila) · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
  6. ₹6.61/tabletEltocin · 15 tabletIpca Laboratories · MRP ₹99.14
  7. ₹6.97/tabletAlthrocin · 10 tabletAlembic · MRP ₹69.70
  8. ₹10.28/tabletBiomycin · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹102.80

Erythromycin Tablet 500 mg

8 packs, ₹4.38 to ₹17.02 per tablet.

  1. ₹4.38/tabletElthrocin · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹43.75
  2. ₹4.42/tabletErycon (Concept) · 10 tabletConcept Biosciences · MRP ₹44.15
  3. ₹11.00/tabletEnthrocin · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹110.00
  4. ₹11.72/tabletEltocin · 15 tabletIpca Laboratories · MRP ₹175.83
  5. ₹12.18/tabletErythromycin · 10 tabletCipla · MRP ₹121.83
  6. ₹12.18/tabletNew Erythrocin · 10 tabletAbbott India · MRP ₹121.83
  7. ₹13.58/tabletAlthrocin · 10 tabletAlembic · MRP ₹135.84
  8. ₹17.02/tabletBiomycin · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹170.18

Erythromycin Cream 3 %

2 packs, ₹1.00 to ₹4.50 per g.

  1. ₹1.00/gBiomycin · 15 gm creamZydus Healthcare · MRP ₹15.00
  2. ₹4.50/gTicin(trq) · 20 gm creamTorque Pharmaceuticals · MRP ₹90.00

Erythromycin Suspension 125 mg

2 packs, ₹0.98 to ₹1.01 per ml.

  1. ₹0.98/mlEltocin · 60 ml suspensionIpca Laboratories · MRP ₹58.85
  2. ₹1.01/mlEltocin · 120 ml suspensionIpca Laboratories · MRP ₹121.31

Erythromycin Cream 1 %

1 pack, ₹3.45 per g.

  1. ₹3.45/gAcnecure (Torque) · 20 gm creamTorque Pharmaceuticals · MRP ₹69.00

Erythromycin Gel 4 %

1 pack, ₹1.50 per g.

  1. ₹1.50/gAcnelak · 25 gm gelMenarini India · MRP ₹37.50

Erythromycin Drops 100 mg

1 pack, ₹6.30 per ml.

  1. ₹6.30/mlAlthrocin · 10 ml dropsAlembic · MRP ₹63.00

Erythromycin Oral Liquid 125 mg

1 pack, ₹1.22 per ml.

  1. ₹1.22/mlAlthrocin · 60 ml oral liquidAlembic · MRP ₹73.12

Erythromycin Tablet 125 mg

1 pack, ₹4.93 per tablet.

  1. ₹4.93/tabletAlthrocin · 10 tabletAlembic · MRP ₹49.31

Erythromycin Tablet DT 125 mg

1 pack, ₹3.15 per tablet.

  1. ₹3.15/tabletEltocin · 15 tablet dtIpca Laboratories · MRP ₹47.25

Erythromycin Cream 2 %

1 pack, ₹6.33 per g.

  1. ₹6.33/gMagnathrocin · 15 gm creamMagnachem Pharmaceuticals · MRP ₹95.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.