Medicines / Molecules / Doxepin
DoxepinEvery pack, by price.
28 packs of Doxepin on NPPA's price list for July 2026: 14 brands from 13 companies, in 10 forms and strengths.
- Packs
- 28
- Brands
- 14
- Companies
- 13
- Forms and strengths
- 10
- Price-controlled packs
- 0 of 28
Packs, lowest price per unit first
Doxepin Tablet 25 mg
7 packs, ₹4.51 to ₹13.00 per tablet.
- ₹4.51/tabletDoxinurin · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹45.10
- ₹5.29/tabletPrugone · 10 tabletDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹52.94
- ₹5.82/tabletDox (DD Pharma) · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹58.23
- ₹7.03/tabletDoxedep · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
- ₹7.50/tabletWoxepin · 10 tabletRivan Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
- ₹9.30/tabletQipy · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹93.02
- ₹13.00/tabletDoxbrin · 10 tabletBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹130.00
Doxepin Capsule 10 mg
5 packs, ₹3.26 to ₹8.54 per capsule.
- ₹3.26/capsuleDox (DD Pharma) · 10 capsuleD D Pharmaceuticals · MRP ₹32.60
- ₹3.70/capsuleDoxin · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹37.00
- ₹7.50/capsuleWoxepin · 10 capsuleRivan Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
- ₹7.97/capsuleGaldopin · 10 capsuleGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹79.69
- ₹8.54/capsuleSpectra · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹85.43
Doxepin Capsule 25 mg
5 packs, ₹5.32 to ₹15.32 per capsule.
- ₹5.32/capsuleSidopin · 10 capsuleShine Pharmaceuticals · MRP ₹53.20
- ₹7.50/capsuleWoxepipe · 10 capsuleRivan Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
- ₹8.30/capsuleDoxin · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹83.00
- ₹10.41/capsuleGaldopin · 10 capsuleGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹104.06
- ₹15.32/capsuleSpectra · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹153.15
Doxepin Tablet 10 mg
3 packs, ₹3.92 to ₹8.04 per tablet.
- ₹3.92/tabletDoxyril · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹39.19
- ₹6.55/tabletQipy · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹65.53
- ₹8.04/tabletDoxbrin · 10 tabletBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹80.44
Doxepin Capsule 75 mg
3 packs, ₹7.70 to ₹20.09 per capsule.
- ₹7.70/capsuleDox (DD Pharma) · 10 capsuleD D Pharmaceuticals · MRP ₹77.00
- ₹13.45/capsuleDoxin · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹134.50
- ₹20.09/capsuleSpectra · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹200.94
Doxepin Tablet 50 mg
1 pack, ₹7.40 per tablet.
- ₹7.40/tabletDox (DD Pharma) · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹74.00
Doxepin Tablet 75 mg
1 pack, ₹8.28 per tablet.
- ₹8.28/tabletDoxedep · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹82.80
Doxepin Cream 10 mg
1 pack, ₹7.56 per g.
- ₹7.56/gGaldopin · 30 gm creamGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹226.87
Doxepin Cream 3.3 %
1 pack, ₹1.41 per g.
- ₹1.41/gNeurocreme · 30 gm creamAristo Pharmaceuticals · MRP ₹42.32
Doxepin Lotion 10 mg
1 pack, ₹2.90 per ml.
- ₹2.90/mlWoxepin · 100 ml lotionRivan Pharmaceuticals · MRP ₹290.00
Companies marketing it
- D D Pharmaceuticals4 packs
- Rivan Pharmaceuticals4 packs
- Intas3 packs
- Galcare Pharmaceuticals3 packs
- Eris3 packs
- Brinton Pharmaceuticals2 packs
- La Pharmaceuticals2 packs
- Tas Med (India)2 packs
- East West Pharma1 pack
- Reliance Formulation1 pack
- Aristo1 pack
- Dermakare Pharmaceuticals1 pack
- Shine Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.