Medicines / Molecules / Dorzolamide + Timolol
Dorzolamide + TimololEvery pack, by price.
25 packs of Dorzolamide + Timolol on NPPA's price list for July 2026: 22 brands from 20 companies, in 7 forms and strengths.
- Packs
- 25
- Brands
- 22
- Companies
- 20
- Forms and strengths
- 7
- Price-controlled packs
- 0 of 25
Packs, lowest price per unit first
Dorzolamide + Timolol Eye Drops 2/0.5 %
14 packs, ₹47.44 to ₹116.40 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹47.44/mlDorsun T · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹237.19
- ₹48.60/mlTimonix DZ · 5 ml eye dropsPhoenix Lifesciences · MRP ₹243.00
- ₹50.63/mlGlutim D · 5 ml eye dropsOptho Remedies · MRP ₹253.13
- ₹59.61/mlDozet · 5 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹298.03
- ₹61.80/mlGlustop · 5 ml eye dropsSapient · MRP ₹309.00
- ₹64.50/mlDorbet PF · 10 ml eye dropsHis Eyeness Opthalmics · MRP ₹645.00
- ₹65.63/mlGludroz · 5 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹328.13
- ₹71.25/mlDorsenz T · 5 ml eye dropsSenses Pharmaceuticals · MRP ₹356.25
- ₹79.69/mlDorfort T PF · 10 ml eye dropsNeomedix Healthcare India · MRP ₹796.88
- ₹89.20/mlDorzox T · 10 ml eye dropsCipla · MRP ₹891.96
- ₹89.63/mlEndor Plus · 5 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹448.13
- ₹90.00/mlDorfort T · 5 ml eye dropsNeomedix Healthcare India · MRP ₹450.00
The other 2 by price per ml
- ₹103.13/mlDortas T PF · 5 ml eye dropsIntas Pharmaceuticals · MRP ₹515.63
- ₹116.40/mlDorzox T · 5 ml eye dropsCipla · MRP ₹581.98
Dorzolamide + Timolol Eye Drops 0.5/2 %
4 packs, ₹103.47 to ₹116.40 per ml.
- ₹103.47/mlDortim · 5 ml eye dropsJawa Laboratories · MRP ₹517.35
- ₹105.56/mlMisopt · 5 ml eye dropsMicro Labs · MRP ₹527.80
- ₹113.44/mlDortas-T · 5 ml eye dropsIntas Pharmaceuticals · MRP ₹567.19
- ₹116.40/mlDorzox T · 5 ml eye dropsCipla · MRP ₹581.98
Dorzolamide + Timolol Drops 2/0.5 %
2 packs, ₹94.31 to ₹108.00 per ml.
- ₹94.31/mlDelzoc T · 5 ml dropsAjanta Pharma · MRP ₹471.56
- ₹108.00/mlDorzoeye T · 5 ml dropsEye Kare Kilitch · MRP ₹540.00
Dorzolamide + Timolol Eye Drops
2 packs, ₹10.42 to ₹70.31 per ml.
- ₹10.42/mlDozolamide T · 15 ml eye dropsDoeshealth Systems · MRP ₹156.25
- ₹70.31/mlDorsite T · 5 ml eye dropsSynovia Life Sciences · MRP ₹351.56
Dorzolamide + Timolol Eye Drops 25/0.5 %
1 pack, ₹84.38 per ml.
- ₹84.38/mlCiaz Duo · 5 ml eye dropsSentiss Pharma · MRP ₹421.88
Dorzolamide + Timolol Injection 2/0.5 %
1 pack, ₹113.44 per ml.
- ₹113.44/mlDortas-T · 5 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹567.19
Dorzolamide + Timolol Eye Drops 22.26/6.8 mg
1 pack, ₹66.40 per ml.
- ₹66.40/mlOcudor T Drops · 5 ml eye dropsFDC · MRP ₹332.00
Companies marketing it
- Intas3 packs
- Cipla3 packs
- Neomedix Healthcare India2 packs
- Sentiss Pharma1 pack
- Ajanta Pharma1 pack
- His Eyeness Opthalmics1 pack
- Senses Pharmaceuticals1 pack
- Synovia Life Sciences1 pack
- Sunways (India)1 pack
- Jawa Laboratories1 pack
- Eye Kare Kilitch1 pack
- Raymed Pharmaceuticals1 pack
- Doeshealth Systems1 pack
- Entod Pharmaceuticals1 pack
- Pharmtak1 pack
- Sapient1 pack
- Optho Remedies1 pack
- Micro Labs1 pack
- FDC1 pack
- Phoenix Lifesciences1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.