Medicines / Molecules / Divalproex

DivalproexEvery pack, by price.

215 packs of Divalproex on NPPA's price list for July 2026: 72 brands from 59 companies, in 23 forms and strengths.

Packs
215
Brands
72
Companies
59
Forms and strengths
23
Price-controlled packs
0 of 215

Packs, lowest price per unit first

Divalproex Tablet 500 mg

45 packs, ₹4.88 to ₹26.42 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹4.88/tabletValvorex · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹48.75
  2. ₹5.50/tabletDiscern OD · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹55.00
  3. ₹8.07/tabletDivaxim · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹80.67
  4. ₹10.40/tabletDivalrex · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹104.00
  5. ₹10.71/tabletBypol · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹107.13
  6. ₹10.94/tabletDiwok · 10 tabletWockhardt · MRP ₹109.40
  7. ₹11.14/tabletDilpra · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹111.40
  8. ₹11.20/tabletDiever · 10 tabletEveren Healthcare · MRP ₹112.00
  9. ₹11.34/tabletDixval · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹113.44
  10. ₹11.88/tabletMedoval · 10 tabletMedopharm · MRP ₹118.75
  11. ₹11.91/tabletDipro (DD Pharma) · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹119.10
  12. ₹12.99/tabletSeprodex · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹129.86
The other 33 by price per tablet
  1. ₹13.00/tabletDI Valp · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹130.00
  2. ₹13.50/tabletValdron · 10 tabletLyceum Life Science · MRP ₹135.00
  3. ₹13.80/tabletValmed D · 10 tabletMed Manor Organics · MRP ₹138.00
  4. ₹14.15/tabletValance · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹212.20
  5. ₹14.30/tabletDiscern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹143.00
  6. ₹14.39/tabletAlporate D · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹215.91
  7. ₹14.97/tabletVap Dxr · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹149.74
  8. ₹15.20/tabletDipro OD · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹152.00
  9. ₹15.47/tabletDiprowize OD · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹154.69
  10. ₹15.56/tabletDepracort · 10 tabletAgm Biotec · MRP ₹155.63
  11. ₹15.69/tabletSoval Dvx · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹156.94
  12. ₹15.95/tabletDiresta · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹159.50
  13. ₹16.60/tabletNeudiva OD · 10 tabletArrient Healthcare · MRP ₹166.00
  14. ₹16.74/tabletRonprex · 10 tabletWander Medicare · MRP ₹167.44
  15. ₹16.90/tabletDivagrace · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹169.00
  16. ₹17.06/tabletDivaxee · 10 tabletTalent India · MRP ₹170.63
  17. ₹17.21/tabletDiprate · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹172.12
  18. ₹17.53/tabletDivaa · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹262.97
  19. ₹17.59/tabletDiepirate · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹175.88
  20. ₹18.44/tabletDivalex · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹184.35
  21. ₹18.49/tabletDisal · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹184.90
  22. ₹18.70/tabletDiavol OD · 10 tabletSurge Pharmaceuticals · MRP ₹187.00
  23. ₹18.70/tabletDivaa · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹187.03
  24. ₹18.72/tabletDiresta · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹187.17
  25. ₹19.57/tabletDivalpro · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹195.70
  26. ₹19.71/tabletDilpra OD · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹197.05
  27. ₹20.57/tabletDivaa OD · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹308.60
  28. ₹22.31/tabletValkem OD · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹223.10
  29. ₹22.50/tabletDicorate · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹225.00
  30. ₹23.43/tabletDepakote · 15 tabletCipla · MRP ₹351.42
  31. ₹24.09/tabletDivalprid · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹240.90
  32. ₹25.49/tabletValance · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹382.30
  33. ₹26.42/tabletDayo-Od · 10 tabletLupin · MRP ₹264.15

Divalproex Tablet 250 mg

43 packs, ₹3.80 to ₹16.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹3.80/tabletDivaxim · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹38.00
  2. ₹5.01/tabletDicorate · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹50.05
  3. ₹5.98/tabletStable (Kiosence) · 10 tabletKiosence Health Care · MRP ₹59.83
  4. ₹6.10/tabletRonprex · 10 tabletWander Medicare · MRP ₹61.00
  5. ₹6.50/tabletDiever · 10 tabletEveren Healthcare · MRP ₹65.00
  6. ₹6.61/tabletSeprodex · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹66.09
  7. ₹6.70/tabletDiwok · 10 tabletWockhardt · MRP ₹67.00
  8. ₹6.70/tabletDixval · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹67.03
  9. ₹7.00/tabletDI Valp · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹70.00
  10. ₹7.27/tabletDipro (DD Pharma) · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹72.65
  11. ₹7.50/tabletValdron · 10 tabletLyceum Life Science · MRP ₹75.00
  12. ₹7.70/tabletAlporate D · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹115.51
The other 31 by price per tablet
  1. ₹7.80/tabletMedoval · 10 tabletMedopharm · MRP ₹78.00
  2. ₹8.04/tabletDiresta · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹80.36
  3. ₹8.10/tabletDiscern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹81.00
  4. ₹8.20/tabletSoval Dvx · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹82.03
  5. ₹8.30/tabletGenval OD · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹83.00
  6. ₹8.64/tabletValance · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹129.56
  7. ₹8.90/tabletValvorex · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹89.00
  8. ₹8.96/tabletVap Dxr · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹89.62
  9. ₹9.09/tabletDiprowize OD · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹90.90
  10. ₹9.20/tabletDivagrace · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹92.00
  11. ₹9.22/tabletDiprate · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹92.16
  12. ₹9.30/tabletDipro OD · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹93.00
  13. ₹9.56/tabletNeudiva OD · 10 tabletArrient Healthcare · MRP ₹95.62
  14. ₹9.80/tabletDepracort · 10 tabletAgm Biotec · MRP ₹98.00
  15. ₹10.22/tabletDivaxee · 10 tabletTalent India · MRP ₹102.19
  16. ₹10.50/tabletDivalex · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹105.03
  17. ₹10.94/tabletDilpra OD · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹109.35
  18. ₹10.97/tabletDiresta · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹109.69
  19. ₹11.12/tabletDiepirate · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹111.17
  20. ₹11.61/tabletDivaa · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹174.20
  21. ₹11.75/tabletDivaa · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹117.50
  22. ₹11.81/tabletDivalprid · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹118.10
  23. ₹12.02/tabletDisal · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹120.24
  24. ₹12.56/tabletValkem OD · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹125.60
  25. ₹12.62/tabletDivalpro · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹126.23
  26. ₹13.20/tabletDicorate · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹132.00
  27. ₹13.30/tabletDivaa OD · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹199.50
  28. ₹13.86/tabletDayo-Od · 10 tabletLupin · MRP ₹138.60
  29. ₹14.15/tabletValance · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹212.20
  30. ₹14.95/tabletDepakote · 15 tabletCipla · MRP ₹224.18
  31. ₹16.00/tabletDeespot · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹160.00

Divalproex Tablet 750 mg

20 packs, ₹6.22 to ₹30.20 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹6.22/tabletProval · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹62.21
  2. ₹10.95/tabletProvaler · 6 tabletPsycormedies · MRP ₹65.70
  3. ₹12.50/tabletDI Valp · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹125.00
  4. ₹17.71/tabletDiscern OD · 6 tabletConsern Pharma · MRP ₹106.25
  5. ₹18.50/tabletDipro OD · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹185.00
  6. ₹18.56/tabletDivagrace · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹185.63
  7. ₹19.01/tabletDiprate · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹190.05
  8. ₹19.06/tabletDilpra OD · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹190.55
  9. ₹19.59/tabletDivaxee · 10 tabletTalent India · MRP ₹195.94
  10. ₹19.64/tabletDiresta · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹196.36
  11. ₹20.38/tabletDipro (DD Pharma) · 8 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹163.00
  12. ₹22.72/tabletDivalex · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹227.22
The other 8 by price per tablet
  1. ₹24.05/tabletDisal · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹240.49
  2. ₹24.18/tabletDivalprid · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹241.80
  3. ₹25.50/tabletValkem OD · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹255.00
  4. ₹26.50/tabletDicorate · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹265.00
  5. ₹26.60/tabletDiavol OD · 10 tabletSurge Pharmaceuticals · MRP ₹266.00
  6. ₹26.65/tabletDivaa · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹266.50
  7. ₹29.40/tabletDayo-Od · 10 tabletLupin · MRP ₹293.95
  8. ₹30.20/tabletValance · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹453.04

Divalproex Tablet 1000 mg

17 packs, ₹4.45 to ₹29.64 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹4.45/tabletDivalprid · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹44.53
  2. ₹13.69/tabletDixval OD · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹136.88
  3. ₹13.80/tabletDiscern OD · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹138.00
  4. ₹14.00/tabletDI Valp · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹140.00
  5. ₹17.21/tabletDilpra OD · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹172.05
  6. ₹17.50/tabletDipro OD · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹175.00
  7. ₹19.95/tabletDiepirate · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹199.52
  8. ₹21.54/tabletDipro (DD Pharma) · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹215.35
  9. ₹23.20/tabletDisal · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹232.03
  10. ₹23.23/tabletSoval Dvx · 6 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹139.36
  11. ₹23.51/tabletDiresta · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹235.13
  12. ₹25.74/tabletDiprate · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹257.43
The other 5 by price per tablet
  1. ₹27.56/tabletValkem OD · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹275.60
  2. ₹27.65/tabletValance · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹414.79
  3. ₹28.20/tabletDicorate · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹282.00
  4. ₹28.65/tabletDayo-Od · 10 tabletLupin · MRP ₹286.50
  5. ₹29.64/tabletDivaa · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹296.40

Divalproex Tablet ER 500 mg

16 packs, ₹6.05 to ₹19.97 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹6.05/tabletDivacid · 10 tablet erMova Pharmaceuticals · MRP ₹60.50
  2. ₹6.93/tabletDapaniz · 15 tablet erHBC Healthcare · MRP ₹104.00
  3. ₹9.79/tabletSpikalon DV · 10 tablet erK C Laboratories · MRP ₹97.86
  4. ₹13.00/tabletValmat · 10 tablet erMatteo Healthcare · MRP ₹130.00
  5. ₹13.13/tabletDivaltec · 10 tablet erTripada Healthcare · MRP ₹131.25
  6. ₹13.55/tabletDivalcad · 10 tablet erCadila Pharmaceuticals · MRP ₹135.47
  7. ₹13.61/tabletConvulex ER · 10 tablet erA N Pharmacia · MRP ₹136.13
  8. ₹14.22/tabletProval · 6 tablet erPsycormedies · MRP ₹85.31
  9. ₹14.90/tabletProval · 10 tablet erPsycormedies · MRP ₹149.00
  10. ₹14.95/tabletDazirate · 10 tablet erUnistar Biotech · MRP ₹149.53
  11. ₹15.66/tabletDivalgress · 10 tablet erLa Renon Healthcare · MRP ₹156.56
  12. ₹15.75/tabletValex · 10 tablet erSigmund Promedica · MRP ₹157.50
The other 4 by price per tablet
  1. ₹17.53/tabletDipolar · 10 tablet erArdent Life Sciences · MRP ₹175.31
  2. ₹18.20/tabletDivalid · 10 tablet erLinux Laboratories · MRP ₹182.00
  3. ₹18.64/tabletDivalrate · 10 tablet erIpca Laboratories · MRP ₹186.40
  4. ₹19.97/tabletDesval ER · 10 tablet erEris Lifesciences · MRP ₹199.73

Divalproex Tablet ER 250 mg

14 packs, ₹4.82 to ₹11.36 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹4.82/tabletDipolar · 10 tablet erArdent Life Sciences · MRP ₹48.21
  2. ₹5.05/tabletConvulex ER · 10 tablet erA N Pharmacia · MRP ₹50.53
  3. ₹5.53/tabletDapaniz · 15 tablet erHBC Healthcare · MRP ₹83.00
  4. ₹6.90/tabletDazirate · 10 tablet erUnistar Biotech · MRP ₹68.95
  5. ₹8.34/tabletDivalcad · 10 tablet erCadila Pharmaceuticals · MRP ₹83.44
  6. ₹8.44/tabletDivalgress · 10 tablet erLa Renon Healthcare · MRP ₹84.37
  7. ₹8.60/tabletDivaltec · 10 tablet erTripada Healthcare · MRP ₹86.00
  8. ₹8.60/tabletProval · 10 tablet erPsycormedies · MRP ₹86.00
  9. ₹8.60/tabletValmat · 10 tablet erMatteo Healthcare · MRP ₹86.00
  10. ₹9.35/tabletDivalid · 10 tablet erLinux Laboratories · MRP ₹93.50
  11. ₹10.56/tabletSpikalon DV · 10 tablet erK C Laboratories · MRP ₹105.60
  12. ₹10.62/tabletValex · 10 tablet erSigmund Promedica · MRP ₹106.20
The other 2 by price per tablet
  1. ₹10.93/tabletDivalrate · 10 tablet erIpca Laboratories · MRP ₹109.25
  2. ₹11.36/tabletDesval ER · 10 tablet erEris Lifesciences · MRP ₹113.61

Divalproex Tablet ER 750 mg

12 packs, ₹10.28 to ₹24.11 per tablet.

  1. ₹10.28/tabletDivacid · 10 tablet erMova Pharmaceuticals · MRP ₹102.76
  2. ₹11.32/tabletDivalcad · 10 tablet erCadila Pharmaceuticals · MRP ₹113.21
  3. ₹11.52/tabletValmat · 10 tablet erMatteo Healthcare · MRP ₹115.18
  4. ₹11.80/tabletDazirate · 10 tablet erUnistar Biotech · MRP ₹118.01
  5. ₹15.23/tabletSpikalon DV · 6 tablet erK C Laboratories · MRP ₹91.39
  6. ₹16.00/tabletDivaldec · 10 tablet erTripada Healthcare · MRP ₹160.00
  7. ₹17.00/tabletDapaniz · 10 tablet erHBC Healthcare · MRP ₹170.00
  8. ₹17.72/tabletDivalgress · 10 tablet erLa Renon Healthcare · MRP ₹177.18
  9. ₹18.30/tabletBinaprex (Cnx) · 10 tablet erCNX Healthcare · MRP ₹183.00
  10. ₹21.00/tabletDivalid · 10 tablet erLinux Laboratories · MRP ₹210.00
  11. ₹22.70/tabletDivalox · 10 tablet erOxford Pharmaceuticals · MRP ₹227.00
  12. ₹24.11/tabletDesval ER · 10 tablet erEris Lifesciences · MRP ₹241.06

Divalproex Tablet ER 1000 mg

11 packs, ₹11.50 to ₹29.64 per tablet.

  1. ₹11.50/tabletProval · 6 tablet erPsycormedies · MRP ₹69.00
  2. ₹14.95/tabletDazirate · 10 tablet erUnistar Biotech · MRP ₹149.53
  3. ₹16.88/tabletDapaniz · 10 tablet erHBC Healthcare · MRP ₹168.75
  4. ₹18.56/tabletBinaprex (Cnx) · 10 tablet erCNX Healthcare · MRP ₹185.62
  5. ₹18.65/tabletValex · 10 tablet erSigmund Promedica · MRP ₹186.47
  6. ₹19.19/tabletDivalrate · 10 tablet erIpca Laboratories · MRP ₹191.86
  7. ₹19.49/tabletDivalgress · 10 tablet erLa Renon Healthcare · MRP ₹194.89
  8. ₹20.72/tabletDivalid · 10 tablet erLinux Laboratories · MRP ₹207.15
  9. ₹22.37/tabletDesval ER · 10 tablet erEris Lifesciences · MRP ₹223.66
  10. ₹26.81/tabletDivalox · 10 tablet erOxford Pharmaceuticals · MRP ₹268.12
  11. ₹29.64/tabletDivaa · 10 tablet erIntas Pharmaceuticals · MRP ₹296.40

Divalproex Tablet 125 mg

7 packs, ₹2.00 to ₹8.83 per tablet.

  1. ₹2.00/tabletDipro (DD Pharma) · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹20.00
  2. ₹5.63/tabletDiever · 10 tabletEveren Healthcare · MRP ₹56.25
  3. ₹5.91/tabletDivalex · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹59.06
  4. ₹5.98/tabletDivaa · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹59.80
  5. ₹6.51/tabletValance · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹97.61
  6. ₹6.84/tabletDicorate · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹68.44
  7. ₹8.83/tabletDiscern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹88.33

Divalproex Tablet XR 250 mg

5 packs, ₹6.50 to ₹13.46 per tablet.

  1. ₹6.50/tabletNudival · 10 tablet xrAlniche Life Sciences · MRP ₹65.00
  2. ₹11.53/tabletDivalpro · 10 tablet xrZydus Healthcare · MRP ₹115.29
  3. ₹11.82/tabletTrend · 10 tablet xrTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹118.17
  4. ₹12.90/tabletDivalcure · 10 tablet xrSanix Formulations · MRP ₹129.01
  5. ₹13.46/tabletDepakote · 15 tablet xrCipla · MRP ₹201.86

Divalproex Tablet XR 500 mg

5 packs, ₹10.40 to ₹26.96 per tablet.

  1. ₹10.40/tabletNudival · 10 tablet xrAlniche Life Sciences · MRP ₹104.00
  2. ₹22.09/tabletDivalcure · 10 tablet xrSanix Formulations · MRP ₹220.94
  3. ₹22.76/tabletTrend · 10 tablet xrTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹227.55
  4. ₹25.51/tabletDivalpro · 10 tablet xrZydus Healthcare · MRP ₹255.05
  5. ₹26.96/tabletDepakote · 15 tablet xrCipla · MRP ₹404.41

Divalproex Oral Solution 250 mg

5 packs, ₹1.80 to ₹3.15 per ml.

  1. ₹1.80/mlDivaa · 200 ml oral solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹360.94
  2. ₹1.92/mlDicorate · 100 ml oral solutionSun Pharma Laboratories · MRP ₹192.19
  3. ₹2.08/mlDivaa · 100 ml oral solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹208.13
  4. ₹2.35/mlValkem · 100 ml oral solutionAlkem Laboratories · MRP ₹235.30
  5. ₹3.15/mlValance · 100 ml oral solutionAbbott Healthcare · MRP ₹315.01

Divalproex Oral Solution 500 mg

3 packs, ₹3.37 to ₹5.02 per ml.

  1. ₹3.37/mlValkem · 100 ml oral solutionAlkem Laboratories · MRP ₹336.55
  2. ₹3.44/mlDivaa · 100 ml oral solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹344.06
  3. ₹5.02/mlValance · 200 ml oral solutionAbbott Healthcare · MRP ₹1,004

Divalproex Tablet DR 500 mg

2 packs, ₹8.17 to ₹15.60 per tablet.

  1. ₹8.17/tabletDivalox DR · 10 tablet drOxford Pharmaceuticals · MRP ₹81.73
  2. ₹15.60/tabletDivotek DR · 10 tablet drTriko Pharmaceuticals · MRP ₹156.00

Divalproex Tablet XR 750 mg

2 packs, ₹22.49 to ₹26.02 per tablet.

  1. ₹22.49/tabletDivalpro · 10 tablet xrZydus Healthcare · MRP ₹224.86
  2. ₹26.02/tabletTrend · 10 tablet xrTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹260.15

Divalproex Syrup 250 mg

1 pack, ₹2.13 per ml.

  1. ₹2.13/mlAlporate D · 200 ml syrupAlteus Biogenics · MRP ₹425.00

Divalproex Tablet ER 125 mg

1 pack, ₹5.82 per tablet.

  1. ₹5.82/tabletDesval ER · 10 tablet erEris Lifesciences · MRP ₹58.24

Divalproex Capsule 1000 mg

1 pack, ₹25.72 per capsule.

  1. ₹25.72/capsuleDivalex · 10 capsuleCrescent Formulations · MRP ₹257.23

Divalproex Tablet DR 1000 mg

1 pack, ₹9.63 per tablet.

  1. ₹9.63/tabletDivalox DR · 10 tablet drOxford Pharmaceuticals · MRP ₹96.25

Divalproex Tablet DR 250 mg

1 pack, ₹8.80 per tablet.

  1. ₹8.80/tabletDivotek DR · 10 tablet drTriko Pharmaceuticals · MRP ₹88.00

Divalproex Tablet DR 750 mg

1 pack, ₹6.80 per tablet.

  1. ₹6.80/tabletDivotek DR · 10 tablet drTriko Pharmaceuticals · MRP ₹68.00

Divalproex Tablet XR 1000 mg

1 pack, ₹27.05 per tablet.

  1. ₹27.05/tabletTrend · 10 tablet xrTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹270.45

Divalproex Oral Liquid 500 mg

1 pack, ₹2.78 per ml.

  1. ₹2.78/mlValance (Abbott) · 100 ml oral liquidAbbott Healthcare · MRP ₹277.70

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.