Medicines / Molecules / Diclofenac + Paracetamol
Diclofenac + ParacetamolEvery pack, by price.
137 packs of Diclofenac + Paracetamol on NPPA's price list for July 2026: 129 brands from 91 companies, in 14 forms and strengths.
- Packs
- 137
- Brands
- 129
- Companies
- 91
- Forms and strengths
- 14
- Price-controlled packs
- 0 of 137
Packs, lowest price per unit first
Diclofenac + Paracetamol Tablet 50/325 mg
92 packs, ₹0.25 to ₹11.58 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.25/tabletDefenac-P (Green) · 20 tabletLupin · MRP ₹5.00
- ₹0.59/tabletDiclopara · 10 tabletCipla · MRP ₹5.92
- ₹0.75/tabletDiclomove-P · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹7.50
- ₹0.80/tabletBludec · 10 tabletSeagull Labs · MRP ₹8.00
- ₹0.88/tabletDoflex Plus · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹8.75
- ₹1.10/tabletPandrop · 10 tabletSyncom Formulations · MRP ₹11.02
- ₹1.44/tabletDP1 · 10 tabletPharmasynth Formulations · MRP ₹14.40
- ₹1.62/tabletFastac · 10 tabletSyncom Formulations · MRP ₹16.18
- ₹1.80/tabletOxypamol D · 10 tabletMenarini India · MRP ₹18.00
- ₹1.85/tabletD Fresh · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹18.50
- ₹1.94/tabletDiclonij A · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹19.43
- ₹2.00/tabletDicet · 10 tabletAnhox Healthcare · MRP ₹20.00
The next 48 by price per tablet
- ₹2.00/tabletPamagin Plus · 10 tabletCachet Pharmaceuticals · MRP ₹20.00
- ₹2.05/tabletDiclofresh · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹20.50
- ₹2.10/tabletDicloson Plus · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹21.00
- ₹2.14/tabletDiclonij KP · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹21.37
- ₹2.25/tabletEldofen Plus · 10 tabletElder Projects · MRP ₹22.50
- ₹2.25/tabletMedinac Forte · 10 tabletAlde Medi Impex · MRP ₹22.50
- ₹2.30/tabletDfresh M · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹23.00
- ₹2.30/tabletDP · 10 tabletDepsons Pharma · MRP ₹22.97
- ₹2.30/tabletVovedic · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹23.00
- ₹2.34/tabletNovanac · 10 tabletTycoon Pharmaceuticals · MRP ₹23.43
- ₹2.34/tabletZeldinac P · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹23.44
- ₹2.40/tablet3d-Plus · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹24.00
- ₹2.63/tabletZedonac · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹26.25
- ₹2.72/tabletDiclowin Plus · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹27.19
- ₹2.80/tabletFenac-P · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹28.00
- ₹2.80/tabletFenac-P (Abaris) · 10 tabletAbaris Healthcare · MRP ₹28.00
- ₹2.80/tabletPangnor · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹28.00
- ₹2.80/tabletVivian Plus · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹28.00
- ₹2.81/tabletIntagesic · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹28.13
- ₹2.85/tabletNorton · 10 tabletMcastro Pharma · MRP ₹28.50
- ₹2.95/tabletCofenac Plus · 10 tabletCipla · MRP ₹29.49
- ₹2.95/tabletReactin-Plus · 10 tabletCipla · MRP ₹29.49
- ₹2.98/tabletDiclonac-P · 10 tabletLupin · MRP ₹29.83
- ₹3.00/tabletDiclospin · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹30.00
- ₹3.00/tabletMaxrel · 10 tabletDeys Medical · MRP ₹30.00
- ₹3.08/tabletDan P · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹30.84
- ₹3.09/tabletAdiflam Compound · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹30.94
- ₹3.10/tabletDP Gesic · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹31.03
- ₹3.20/tabletTopac Plus · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹32.00
- ₹3.23/tabletDolojust · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹32.25
- ₹3.28/tabletNac Plus · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹32.81
- ₹3.29/tabletRenofen Plus · 10 tabletIndoco Remedies · MRP ₹32.90
- ₹3.30/tabletDiclospin · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹33.00
- ₹3.30/tabletDicloter P · 10 tabletGujarat Terce Laboratories · MRP ₹33.00
- ₹3.35/tabletDiclolab Plus · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹33.50
- ₹3.50/tabletDenac Plus · 10 tabletFranklin Laboratories (India) · MRP ₹35.00
- ₹3.53/tabletDefenac-P (Clear) · 10 tabletLupin · MRP ₹35.25
- ₹3.59/tabletDynaflex Plus · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹35.90
- ₹3.59/tabletDynaflex Plus · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹35.91
- ₹3.61/tabletDiclokem Plus · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹36.05
- ₹3.66/tabletDico P · 10 tabletFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹36.56
- ₹3.68/tabletFenak Plus · 10 tabletSoftdeal Pharmaceutical · MRP ₹36.84
- ₹3.74/tabletVolflam Plus · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹37.43
- ₹3.79/tabletRolod K Plus · 10 tabletTidal Laboratories · MRP ₹37.86
- ₹3.80/tabletDiclotal Forte · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹38.00
- ₹3.84/tabletDicloheal · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹38.44
- ₹3.84/tabletNgflam P · 10 tabletNextgen Health Care · MRP ₹38.44
- ₹3.89/tabletInflaryl AD · 10 tabletGeno Pharmaceuticals · MRP ₹38.90
Diclofenac + Paracetamol Tablet
19 packs, ₹0.01 to ₹16.97 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.01/tabletTroygesic · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹0.13
- ₹0.56/tabletZenfenac · 10 tabletZen Labs India · MRP ₹5.63
- ₹0.88/tabletDiclonac Plus · 10 tabletLupin · MRP ₹8.75
- ₹0.88/tabletMoonzox · 10 tabletMoonstar Lifecare · MRP ₹8.75
- ₹0.88/tabletMoonzox · 10 tabletMoonstar Lifecare · MRP ₹8.75
- ₹1.09/tabletVentoran P · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹10.94
- ₹1.16/tabletAquigesic P · 10 tabletAcme Pharmaceuticals · MRP ₹11.61
- ₹1.25/tabletDologesic · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹12.50
- ₹1.55/tabletIbu Plus NF · 10 tabletCipla · MRP ₹15.50
- ₹2.80/tabletDiclosquare · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹28.00
- ₹2.81/tabletIntagesic P · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹28.13
- ₹3.28/tabletComol DP · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹32.80
The other 7 by price per tablet
- ₹3.28/tabletParaluc DP · 10 tabletLucrose Pharma · MRP ₹32.81
- ₹4.50/tabletFelok Plus · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹45.00
- ₹4.50/tabletMegaflam AC · 10 tabletOmega Remedies · MRP ₹45.00
- ₹4.60/tabletVotanec Plus · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹46.00
- ₹4.87/tabletMarcogesic Plus · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹48.72
- ₹16.41/tabletArumin MR · 10 tabletEmpiai Pharmaceuticals · MRP ₹164.06
- ₹16.97/tabletXeroflam 3D · 10 tabletHelios Pharmaceuticals · MRP ₹169.69
Diclofenac + Paracetamol Tablet 50/500 mg
14 packs, ₹0.44 to ₹5.85 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.44/tabletDefenac-P (White) · 20 tabletLupin · MRP ₹8.88
- ₹0.50/tabletEnflam DL · 10 tabletKhandelwal Laboratories · MRP ₹5.00
- ₹1.16/tabletDicloflam Plus · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹11.61
- ₹1.40/tabletParacip Plus · 10 tabletCipla · MRP ₹14.00
- ₹1.41/tabletIntagesic · 100 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹141.09
- ₹1.44/tabletVovenec Plus · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹14.35
- ₹1.80/tabletKaslon Plus · 10 tabletKaiser Pharmaceuticals · MRP ₹18.00
- ₹1.89/tabletDifen Plus · 10 tabletOrison Pharmaceuticals · MRP ₹18.85
- ₹2.56/tabletBiclomol · 10 tabletOlcare · MRP ₹25.64
- ₹3.56/tabletDicure Plus · 10 tabletAlbatross Health Care · MRP ₹35.60
- ₹4.00/tabletDecline Plus · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹40.00
- ₹4.06/tabletFenaplus · 10 tabletModi Mundi Pharma · MRP ₹40.57
The other 2 by price per tablet
- ₹4.35/tabletVivo Plus (Exotic Lab) · 10 tabletExotic Laboratories · MRP ₹43.50
- ₹5.85/tabletDiclotal Plus · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹58.50
Diclofenac + Paracetamol Capsule 25/325 mg
2 packs, ₹4.85 to ₹6.65 per capsule.
- ₹4.85/capsuleDynapar LD · 10 capsuleTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹48.51
- ₹6.65/capsuleXykaa LD · 10 capsuleTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹66.51
Diclofenac + Paracetamol Capsule 50/325 mg
1 pack, ₹9.09 per capsule.
- ₹9.09/capsuleButaproxyvon · 10 capsuleDr. Reddys Laboratories · MRP ₹90.93
Diclofenac + Paracetamol Tablet 50/325/10 mg
1 pack, ₹19.55 per tablet.
- ₹19.55/tabletDiclofam Plus · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹195.45
Diclofenac + Paracetamol Tablet ER 50/325 mg
1 pack, ₹5.34 per tablet.
- ₹5.34/tabletDiclogesic · 10 tablet erTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹53.44
Diclofenac + Paracetamol Spray
1 pack, ₹3.70 per g.
- ₹3.70/gDiclogesic · 55 gm sprayTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹203.45
Diclofenac + Paracetamol Injection 50/500 mg
1 pack, ₹32.90 per ml.
- ₹32.90/mlDiclopil Plus · 1 ml injectionPsychotropics India · MRP ₹32.90
Diclofenac + Paracetamol Gel 50/500 mg
1 pack, ₹3.09 per g.
- ₹3.09/gDr.dec · 30 gm gelShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹92.81
Diclofenac + Paracetamol Gel
1 pack, ₹2.20 per g.
- ₹2.20/gEnflam · 30 gm gelKhandelwal Laboratories · MRP ₹66.00
Diclofenac + Paracetamol Tablet 100/500 mg
1 pack, ₹3.84 per tablet.
- ₹3.84/tabletNudiclo Plus · 6 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹23.02
Diclofenac + Paracetamol Tablet 50/650 mg
1 pack, ₹2.75 per tablet.
- ₹2.75/tabletPrestigin Plus · 10 tabletStadchem of India · MRP ₹27.50
Diclofenac + Paracetamol Injection 75/225 mg
1 pack, ₹7.53 per ml.
- ₹7.53/mlRhumacort · 3 ml injectionGalpha Laboratories · MRP ₹22.59
Companies marketing it
- Cipla5 packs
- Lupin5 packs
- Smart Laboratories5 packs
- Troikaa Pharmaceuticals5 packs
- Intas4 packs
- Shrinivas Gujarat Laboratories3 packs
- Abbott3 packs
- Alkem3 packs
- Micro Labs3 packs
- Empiai Pharmaceuticals2 packs
- Dr. Reddy's2 packs
- Franklin Laboratories (India)2 packs
- Torrent Pharmaceuticals2 packs
- Laborate Pharmaceutical2 packs
- Sunij Pharma2 packs
- Psychotropics India2 packs
- Smartway Wellness2 packs
- Blue Cross Laboratories2 packs
- Aristo2 packs
- Khandelwal Laboratories2 packs
- Syncom Formulations2 packs
- Zydus2 packs
- Omega Remedies2 packs
- Moonstar Lifecare2 packs
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.