Medicines / Molecules / Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone
Diclofenac + Paracetamol + ChlorzoxazoneEvery pack, by price.
94 packs of Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone on NPPA's price list for July 2026: 86 brands from 70 companies, in 21 forms and strengths.
- Packs
- 94
- Brands
- 86
- Companies
- 70
- Forms and strengths
- 21
- Price-controlled packs
- 0 of 94
Packs, lowest price per unit first
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet 50/325/250 mg
25 packs, ₹0.01 to ₹18.09 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.01/tabletLifogesic MR · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹0.13
- ₹0.43/tabletDefen Plus · 10 tabletFranklin Laboratories (India) · MRP ₹4.34
- ₹3.06/tabletWelzox · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹30.60
- ₹3.72/tabletMobiflam · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹37.21
- ₹3.90/tabletDizox · 10 tabletFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹39.00
- ₹5.00/tabletPainx · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹50.00
- ₹5.06/tabletXeroflam M · 10 tabletHelios Pharmaceuticals · MRP ₹50.63
- ₹5.16/tabletFlamese K R · 10 tabletMeridian Enterprises · MRP ₹51.56
- ₹5.63/tabletMoonzox MR · 10 tabletMoonstar Lifecare · MRP ₹56.25
- ₹6.00/tabletD Fresh MR · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹60.00
- ₹6.00/tabletMinidolo · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹60.00
- ₹6.00/tabletWayfenac MR · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹60.00
The other 13 by price per tablet
- ₹6.09/tabletZeldinac MR · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹60.94
- ₹6.16/tabletDolozox · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹61.60
- ₹6.92/tabletCodiclo Plus · 6 tabletAjanta Pharma · MRP ₹41.50
- ₹7.40/tabletPainx · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹74.00
- ₹7.49/tabletDolozox · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹74.91
- ₹9.09/tabletWingesic MR · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹90.94
- ₹9.24/tabletFlamar MX · 10 tabletIndoco Remedies · MRP ₹92.41
- ₹9.38/tabletMuzle DP · 10 tabletVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹93.75
- ₹9.59/tabletDycipar MR · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹95.87
- ₹9.90/tabletLobak · 10 tabletGeno Pharmaceuticals · MRP ₹98.96
- ₹12.19/tabletDiclowin Plus MR · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹121.88
- ₹16.63/tabletPowergesic · 10 tabletJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹166.25
- ₹18.09/tabletFlambit MR · 10 tabletLesanto Laboratories · MRP ₹180.94
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet MR 50/325/250 mg
24 packs, ₹0.95 to ₹14.67 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.95/tabletDoflex Plus MR · 10 tablet mrJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹9.50
- ₹1.10/tabletDygesic MR · 10 tablet mrMorepen Laboratories · MRP ₹11.00
- ₹1.19/tabletAdmol MR · 10 tablet mrTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹11.87
- ₹1.25/tabletDiclolab MR · 6 tablet mrLaborate Pharmaceutical · MRP ₹7.50
- ₹3.00/tabletDiclogin MR · 10 tablet mrAcron Pharmaceuticals · MRP ₹30.00
- ₹3.30/tabletDegesic MR · 10 tablet mrFranklin Laboratories (India) · MRP ₹33.00
- ₹4.00/tabletDiclomac MR · 10 tablet mrTorque Pharmaceuticals · MRP ₹40.00
- ₹4.63/tabletUnidic MR · 10 tablet mrUnimarck Healthcare · MRP ₹46.25
- ₹5.33/tabletFenak Plus MR · 6 tablet mrSoftdeal Pharmaceutical · MRP ₹32.00
- ₹5.44/tabletAT MR · 10 tablet mrAtopic Laboratories · MRP ₹54.42
- ₹5.45/tabletDan MR · 10 tablet mrUnison Pharmaceuticals · MRP ₹54.47
- ₹5.88/tabletDipot MR · 10 tablet mrReckitt Benckiser · MRP ₹58.75
The other 12 by price per tablet
- ₹6.10/tabletLabogesic · 10 tablet mrLaborate Pharmaceutical · MRP ₹61.00
- ₹6.70/tabletVotanec · 10 tablet mrLaborate Pharmaceutical · MRP ₹67.00
- ₹6.80/tabletDiclowal · 10 tablet mrWallace Pharmaceuticals · MRP ₹68.00
- ₹7.50/tabletDepnsaid MR · 10 tablet mrCanvarzys Healthcare · MRP ₹75.00
- ₹7.50/tabletZedonac MR · 10 tablet mrAlkem Laboratories · MRP ₹75.00
- ₹9.82/tabletJusgo MR · 10 tablet mrIndi Pharma · MRP ₹98.16
- ₹10.78/tabletDicloril MR · 10 tablet mrNavil Laboratories · MRP ₹107.81
- ₹10.78/tabletMoveran MR · 10 tablet mrCoxswain Healthcare · MRP ₹107.80
- ₹11.48/tabletDynaflex · 10 tablet mrAristo Laboratories · MRP ₹114.84
- ₹12.70/tabletDicoliv-Mr · 10 tablet mrIndswift Laboratories · MRP ₹127.03
- ₹13.17/tabletDolocide MR · 10 tablet mrKee Pharma · MRP ₹131.72
- ₹14.67/tabletOptifenac · 10 tablet mrAjanta Pharma · MRP ₹146.71
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet
8 packs, ₹0.75 to ₹16.30 per tablet.
- ₹0.75/tabletCeptzox · 10 tabletConcept Pharmaceuticals · MRP ₹7.50
- ₹3.00/tabletParazox · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹30.00
- ₹3.30/tabletMovezox · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹33.00
- ₹3.50/tabletWindol Plus · 10 tabletMedico Labs · MRP ₹35.00
- ₹6.00/tabletDiclospin MR · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹60.00
- ₹6.69/tabletAustro Relief MR · 10 tabletAustro Lab · MRP ₹66.93
- ₹7.31/tabletNimatex Cold & Flu · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹73.12
- ₹16.30/tabletLopazox · 10 tabletAustro Lab · MRP ₹163.00
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet 50/325/500 mg
8 packs, ₹4.71 to ₹38.11 per tablet.
- ₹4.71/tabletLysonac MR · 10 tabletEl-Dorado Bio-Tech · MRP ₹47.13
- ₹6.20/tabletRightflam · 10 tabletVotary Laboratories · MRP ₹62.00
- ₹11.63/tabletLupizox · 6 tabletLupin · MRP ₹69.75
- ₹13.00/tabletWingesic Plus · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹130.00
- ₹13.85/tabletCip-Zox · 10 tabletCipla · MRP ₹138.50
- ₹15.32/tabletCip-Zox · 6 tabletCipla · MRP ₹91.94
- ₹28.70/tabletMobizox · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹287.00
- ₹38.11/tabletMyospaz Forte · 10 tabletWin-Medicare · MRP ₹381.09
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet MR 50/325/500 mg
6 packs, ₹5.85 to ₹22.40 per tablet.
- ₹5.85/tabletDiclotal MR · 10 tablet mrBlue Cross Laboratories · MRP ₹58.50
- ₹7.03/tabletEldofen MR · 10 tablet mrElder Projects · MRP ₹70.31
- ₹11.63/tabletIntagesic-Mr · 10 tablet mrIntas Pharmaceuticals · MRP ₹116.25
- ₹12.76/tabletOrthodex MR · 10 tablet mrPsychotropics India · MRP ₹127.62
- ₹16.12/tabletSeradic MR · 10 tablet mrObsurge Biotech · MRP ₹161.24
- ₹22.40/tabletPowergesic MR · 10 tablet mrJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹224.00
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Gel
4 packs, ₹1.25 to ₹4.18 per g.
- ₹1.25/gVentoran · 10 gm gelUniventis Medicare · MRP ₹12.50
- ₹2.06/gBrudol · 30 gm gelMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹61.85
- ₹4.16/gVentoran · 30 gm gelUniventis Medicare · MRP ₹124.78
- ₹4.18/gPowergesic Plus · 50 gm gelJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹209.00
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet MR
4 packs, ₹1.85 to ₹9.64 per tablet.
- ₹1.85/tabletVentoran · 10 tablet mrUniventis Medicare · MRP ₹18.45
- ₹7.05/tabletSuccor (Matteo) · 10 tablet mrMatteo Healthcare · MRP ₹70.54
- ₹9.00/tabletDard · 10 tablet mrHealing Pharma India · MRP ₹90.00
- ₹9.64/tabletDolobrake (Mankind) · 10 tablet mrMankind Prime Labs · MRP ₹96.42
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet MR 50/500/250 mg
2 packs, ₹3.75 to ₹7.74 per tablet.
- ₹3.75/tabletFlexigesic MR · 10 tablet mrInvision Medi Sciences · MRP ₹37.50
- ₹7.74/tabletOronac MR · 10 tablet mrEmbiotic Lab · MRP ₹77.40
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet MR 250 mg
1 pack, ₹9.63 per tablet.
- ₹9.63/tabletBestozox · 10 tablet mrBestochem Formulations · MRP ₹96.25
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Capsule 250 mg
1 pack, ₹23.37 per capsule.
- ₹23.37/capsuleBgcan · 10 capsuleHealth N U · MRP ₹233.72
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Injection
1 pack, ₹10.30 per ml.
- ₹10.30/mlBrudol · 2 ml injectionMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹20.60
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet 100/150/325 mg
1 pack, ₹13.28 per tablet.
- ₹13.28/tabletBrudol MR · 10 tabletMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹132.80
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Capsule 50/325/250 mg
1 pack, ₹6.90 per capsule.
- ₹6.90/capsuleHB Con · 10 capsuleMeridian Medicare · MRP ₹69.00
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Syrup 125/5/100 mg
1 pack, ₹0.94 per ml.
- ₹0.94/mlIbuprom · 60 ml syrupMcastro Pharma · MRP ₹56.50
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet MR 50/500/500 mg
1 pack, ₹6.00 per tablet.
- ₹6.00/tabletLonac MR · 10 tablet mrAarpik Remedies · MRP ₹60.00
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet MR 50/325/250
1 pack, ₹1.63 per tablet.
- ₹1.63/tabletOpigesic (Oris) · 10 tablet mrOrison Pharmaceuticals · MRP ₹16.25
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet MR 500 mg
1 pack, ₹8.40 per tablet.
- ₹8.40/tabletPangnor · 10 tablet mrSmart Laboratories · MRP ₹84.00
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet 50/500/500 mg
1 pack, ₹5.20 per tablet.
- ₹5.20/tabletRedzox · 6 tabletMarc Laboratories · MRP ₹31.20
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet 50/500/250 mg
1 pack, ₹4.01 per tablet.
- ₹4.01/tabletStalogesic Forte · 10 tabletStallion Laboratories · MRP ₹40.10
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Tablet SR 100 mg
1 pack, ₹0.75 per tablet.
- ₹0.75/tabletVentoran · 10 tablet srUniventis Medicare · MRP ₹7.49
Diclofenac + Paracetamol + Chlorzoxazone Spray
1 pack, ₹2.89 per g.
- ₹2.89/gVotanec · 55 gm sprayLaborate Pharmaceutical · MRP ₹159.00
Companies marketing it
- Laborate Pharmaceutical4 packs
- Univentis Medicare4 packs
- Medicross Pharmaceuticals3 packs
- Ajanta Pharma3 packs
- Wings Pharmaceuticals3 packs
- Morepen Laboratories3 packs
- Jenburkt Pharmaceuticals3 packs
- Austro Lab2 packs
- Cipla2 packs
- Healing Pharma India2 packs
- Franklin Laboratories (India)2 packs
- Smart Laboratories2 packs
- Smartway Wellness2 packs
- Micro Labs2 packs
- Intas2 packs
- Troikaa Pharmaceuticals1 pack
- Atopic Laboratories1 pack
- Bestochem Formulations1 pack
- Health N U1 pack
- Concept Pharmaceuticals1 pack
- Unison Pharmaceuticals1 pack
- Canvarzys Healthcare1 pack
- Acron Pharmaceuticals1 pack
- Torque Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.