Medicines / Molecules / Diaper Rash Creams
Diaper Rash CreamsEvery pack, by price.
48 packs of Diaper Rash Creams on NPPA's price list for July 2026: 32 brands from 27 companies, in 9 forms and strengths.
- Packs
- 48
- Brands
- 32
- Companies
- 27
- Forms and strengths
- 9
- Price-controlled packs
- 0 of 48
Packs, lowest price per unit first
Diaper Rash Creams Cream
37 packs, ₹0.68 to ₹10.00 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.68/mlHimalaya · 100 ml creamHimalaya Drug Company · MRP ₹68.00
- ₹0.83/gNappi Happy · 60 gm creamPsychotropics India · MRP ₹50.00
- ₹1.05/mlHimalaya · 200 ml creamHimalaya Drug Company · MRP ₹210.00
- ₹2.44/gDiaper Rash · 100 gm creamHimalaya Drug Company · MRP ₹243.75
- ₹2.80/gAntirash · 50 gm creamHimalaya Drug Company · MRP ₹140.00
- ₹2.80/gDiaper Rash · 50 gm creamHimalaya Drug Company · MRP ₹140.00
- ₹2.98/gRashfree Natural · 15 gm creamAbbott Healthcare · MRP ₹44.64
- ₹3.25/gMomlap · 100 gm creamLupin · MRP ₹325.00
- ₹3.30/gClorash gm · 15 gm creamSmartway Wellness · MRP ₹49.50
- ₹3.30/gHimalaya · 50 gm creamHimalaya Drug Company · MRP ₹165.00
- ₹3.30/gRashoff · 30 gm creamSmart Laboratories · MRP ₹99.00
- ₹3.50/gAntirash · 20 gm creamHimalaya Drug Company · MRP ₹70.00
The other 25 by price per ml
- ₹3.50/gDermadew (H&h) · 50 gm creamHegde & Hegde · MRP ₹175.00
- ₹4.01/gDiapersafe · 30 gm creamMeyer Organics · MRP ₹120.15
- ₹4.20/gDiaper Rash · 20 gm creamHimalaya Drug Company · MRP ₹84.00
- ₹4.26/gNappy Gal · 30 gm creamGalpha Laboratories · MRP ₹127.67
- ₹4.38/gB4 Nappi · 75 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹328.60
- ₹4.98/gCaladryl (Piramal) · 40 gm creamPiramal Healthcare · MRP ₹199.00
- ₹5.90/gEzinapi Plus · 50 gm creamJB Chemicals · MRP ₹294.96
- ₹5.99/mlSanosan · 100 ml creamGlowderma · MRP ₹599.00
- ₹6.03/gNorash · 20 gm creamRaptakos Brett & Co · MRP ₹120.50
- ₹6.25/gBaby Rash · 20 gm creamHimalaya Drug Company · MRP ₹125.00
- ₹6.30/mlSebamed · 100 ml creamUsv · MRP ₹630.00
- ₹6.41/gCetaphil · 70 gm creamGalderma India · MRP ₹449.00
- ₹6.45/gHappynap · 30 gm creamApex Laboratories · MRP ₹193.59
- ₹6.50/gB4 Nappi · 30 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹195.00
- ₹7.00/mlRelizema · 100 ml creamMenarini India · MRP ₹700.00
- ₹7.33/gRashtin · 15 gm creamWest Coast Pharma Works · MRP ₹110.00
- ₹7.50/gKidexo · 30 gm creamKepler Health Care · MRP ₹225.00
- ₹7.50/mlRelizema · 50 ml creamMenarini India · MRP ₹375.00
- ₹7.60/gEzinapi Plus · 30 gm creamJB Chemicals · MRP ₹227.94
- ₹7.67/gDaffy · 30 gm creamMankind Pharmaceuticals · MRP ₹230.00
- ₹8.97/gHiposoft · 30 gm creamBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹269.00
- ₹9.00/gNipguard (Smart) · 20 gm creamSmart Laboratories · MRP ₹180.00
- ₹9.58/gRashfree · 30 gm creamAbbott Healthcare · MRP ₹287.30
- ₹9.64/gEzinapi Plus · 10 gm creamJB Chemicals · MRP ₹96.36
- ₹10.00/mlRelizema · 70 ml creamMenarini India · MRP ₹700.00
Diaper Rash Creams Ointment
3 packs, ₹4.00 to ₹5.98 per g.
- ₹4.00/gEqualstwo · 200 gm ointmentZydus Healthcare · MRP ₹799.00
- ₹4.16/gRashnil · 30 gm ointmentLark Laboratories · MRP ₹124.70
- ₹5.98/gEqualstwo · 50 gm ointmentZydus Healthcare · MRP ₹299.00
Diaper Rash Creams Cream 0.1 %
2 packs, ₹3.17 to ₹5.75 per g.
- ₹3.17/gNapibor · 30 gm creamHetero Healthcare · MRP ₹95.00
- ₹5.75/gRashfree Natural · 50 gm creamAbbott Healthcare · MRP ₹287.30
Diaper Rash Creams Lotion
1 pack, ₹3.16 per ml.
- ₹3.16/mlClorash gm · 25 ml lotionSmartway Wellness · MRP ₹79.00
Diaper Rash Creams Cream 0.1/8.5 %
1 pack, ₹9.68 per g.
- ₹9.68/gHappynap · 20 gm creamApex Laboratories · MRP ₹193.59
Diaper Rash Creams Wipe
1 pack, ₹19.83 per unit.
- ₹19.83/unitHyla PF · 30 wipeEntod Pharmaceuticals · MRP ₹595.00
Diaper Rash Creams Spray
1 pack, ₹9.98 per g.
- ₹9.98/gRashfree · 60 gm sprayAbbott Healthcare · MRP ₹599.00
Diaper Rash Creams Liquid
1 pack, ₹5.50 per ml.
- ₹5.50/mlRelizema · 100 ml liquidMenarini India · MRP ₹550.00
Diaper Rash Creams Cream 15 %
1 pack, ₹5.16 per g.
- ₹5.16/gSofirash · 30 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹154.69
Companies marketing it
- Himalaya Drug Company9 packs
- Abbott4 packs
- Menarini India4 packs
- JB Chemicals3 packs
- Torrent Pharmaceuticals2 packs
- Smartway Wellness2 packs
- Zydus2 packs
- Apex Laboratories2 packs
- Smart Laboratories2 packs
- Piramal Healthcare1 pack
- Galderma India1 pack
- Mankind1 pack
- Hegde & Hegde1 pack
- Meyer Organics1 pack
- Brinton Pharmaceuticals1 pack
- Entod Pharmaceuticals1 pack
- Kepler Health Care1 pack
- Lupin1 pack
- Hetero1 pack
- Psychotropics India1 pack
- Galpha Laboratories1 pack
- Raptakos Brett & Co1 pack
- Lark Laboratories1 pack
- West Coast Pharma Works1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.