Medicines / Molecules / Dha

DhaEvery pack, by price.

4 packs of Dha on NPPA's price list for July 2026: 3 brands from 3 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
3
Companies
3
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Dha Softgel Capsule

1 pack, ₹15.94 per unit.

  1. ₹15.94/unitBrain Dha · 10 softgel capsuleRegenix Drugs · MRP ₹159.38

Dha Suspension

1 pack, ₹1.87 per ml.

  1. ₹1.87/mlBrain Dha · 100 ml suspensionRegenix Drugs · MRP ₹186.86

Dha Oral Drops 100 mg

1 pack, ₹10.83 per ml.

  1. ₹10.83/mlCalibrain Neo · 60 ml oral dropsShield Healthcare · MRP ₹650.00

Dha Drops

1 pack, ₹8.30 per ml.

  1. ₹8.30/mlDohexa · 30 ml dropsBueno Salud Care India · MRP ₹249.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.