Medicines / Molecules / Dha + Epa
Dha + EpaEvery pack, by price.
35 packs of Dha + Epa on NPPA's price list for July 2026: 29 brands from 23 companies, in 19 forms and strengths.
- Packs
- 35
- Brands
- 29
- Companies
- 23
- Forms and strengths
- 19
- Price-controlled packs
- 0 of 35
Packs, lowest price per unit first
Dha + Epa Softgel Capsule 180/120 mg
6 packs, ₹3.18 to ₹19.00 per unit.
- ₹3.18/unitMega 3 · 150 softgel capsuleDr. Reddys Laboratories · MRP ₹477.25
- ₹9.00/unitEwok · 10 softgel capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹90.00
- ₹14.07/unitMaxepa · 30 softgel capsuleProcter & Gamble Health · MRP ₹421.98
- ₹16.40/unitMega 3 · 30 softgel capsuleDr. Reddys Laboratories · MRP ₹491.95
- ₹17.80/unitImega · 10 softgel capsulePharmtak · MRP ₹177.97
- ₹19.00/unitNefromega · 10 softgel capsuleAlniche Life Sciences · MRP ₹190.00
Dha + Epa Syrup
5 packs, ₹2.07 to ₹9.05 per ml.
- ₹2.07/mlPediawise BE · 150 ml syrupAstrum Healthcare · MRP ₹310.00
- ₹5.33/mlEncefalon Gold · 150 ml syrupLyceum Life Science · MRP ₹800.00
- ₹5.82/mlBethadoxin Omega · 200 ml syrupBiological E · MRP ₹1,164
- ₹8.11/mlBrain IQ · 150 ml syrupNutri Gold · MRP ₹1,217
- ₹9.05/mlBiq Plus · 150 ml syrupNutri Gold · MRP ₹1,358
Dha + Epa Softgel Capsule
4 packs, ₹9.80 to ₹16.20 per unit.
- ₹9.80/unitCardepa · 10 softgel capsuleNouveau Medicament · MRP ₹98.00
- ₹12.87/unitMegacod · 15 softgel capsuleSolis Pharmaceuticals · MRP ₹193.00
- ₹13.90/unitEmaco · 10 softgel capsuleRivan Pharmaceuticals · MRP ₹139.00
- ₹16.20/unitOmegaren · 10 softgel capsuleMediart Lifesciences · MRP ₹162.00
Dha + Epa Softgel Capsule 240/360 mg
2 packs, ₹20.02 to ₹23.07 per unit.
- ₹20.02/unitAdd Epa · 10 softgel capsuleIcon Lifesciences · MRP ₹200.21
- ₹23.07/unitTriomega Boost · 15 softgel capsuleUniversal Nutriscience · MRP ₹346.00
Dha + Epa Syrup 376/235 mg
2 packs, ₹5.58 to ₹5.98 per ml.
- ₹5.58/mlCos 3 · 200 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹1,115
- ₹5.98/mlCogni 3 · 200 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹1,195
Dha + Epa Capsule 300/200 mg
2 packs, ₹18.40 to ₹58.00 per capsule.
- ₹18.40/capsuleMax -Omega · 10 capsuleAstrum Healthcare · MRP ₹184.00
- ₹58.00/capsuleZY 10 Active · 10 capsuleIndchemie Health Specialities · MRP ₹580.00
Dha + Epa Softgel Capsule 360/240 mg
2 packs, ₹17.33 to ₹20.00 per unit.
- ₹17.33/unitNutrepa · 30 softgel capsuleIcon Lifesciences · MRP ₹520.00
- ₹20.00/unitNutrepa · 10 softgel capsuleIcon Lifesciences · MRP ₹200.00
Dha + Epa Oral Drops
1 pack, ₹11.67 per ml.
- ₹11.67/mlBethadoxin Omega · 30 ml oral dropsBiological E · MRP ₹350.00
Dha + Epa Syrup 255/180 mg
1 pack, ₹8.30 per ml.
- ₹8.30/mlBrainmax · 150 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹1,246
Dha + Epa Drops 180/120 mg
1 pack, ₹11.43 per ml.
- ₹11.43/mlCos 3 · 30 ml dropsAkumentis Healthcare · MRP ₹343.00
Dha + Epa Drops
1 pack, ₹7.33 per ml.
- ₹7.33/mlEncefalon Gold · 30 ml dropsLyceum Life Science · MRP ₹220.00
Dha + Epa Softgel Capsule 120/180 mg
1 pack, ₹27.89 per unit.
- ₹27.89/unitI-Dew · 10 softgel capsuleEntod Pharmaceuticals · MRP ₹278.91
Dha + Epa Drops 120/30 mg
1 pack, ₹10.68 per ml.
- ₹10.68/mlIqnorm Dha · 30 ml dropsKepler Health Care · MRP ₹320.34
Dha + Epa Softgel Capsule 270/180 mg
1 pack, ₹20.50 per unit.
- ₹20.50/unitMega Omega · 10 softgel capsuleDr. Willmar Schwabe India · MRP ₹205.00
Dha + Epa Tablet 300/200 mg
1 pack, ₹21.67 per tablet.
- ₹21.67/tabletNefromega · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹216.66
Dha + Epa Infusion 10 %
1 pack, ₹26.44 per ml.
- ₹26.44/mlOmegaven · 50 ml infusionFresenius Kabi India · MRP ₹1,322
Dha + Epa Syrup 100/400 mg
1 pack, ₹7.47 per ml.
- ₹7.47/mlPediawise F · 150 ml syrupAstrum Healthcare · MRP ₹1,120
Dha + Epa Softgel Capsule 500 mg
1 pack, ₹30.84 per unit.
- ₹30.84/unitSmartmega · 10 softgel capsuleEntod Pharmaceuticals · MRP ₹308.44
Dha + Epa Oral Liquid 100 mcg
1 pack, ₹15.82 per ml.
- ₹15.82/mlWellbaby Ultra Dha · 15 ml oral liquidMeyer Organics · MRP ₹237.28
Companies marketing it
- Icon Lifesciences3 packs
- Akumentis Healthcare3 packs
- Astrum Healthcare3 packs
- Biological E2 packs
- Nutri Gold2 packs
- Lyceum Life Science2 packs
- Entod Pharmaceuticals2 packs
- Dr. Reddy's2 packs
- Alniche Life Sciences2 packs
- Emcure1 pack
- Nouveau Medicament1 pack
- Rivan Pharmaceuticals1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Pharmtak1 pack
- Kepler Health Care1 pack
- Procter & Gamble Health1 pack
- Solis Pharmaceuticals1 pack
- Dr. Willmar Schwabe India1 pack
- Mediart Lifesciences1 pack
- Fresenius Kabi India1 pack
- Universal Nutriscience1 pack
- Meyer Organics1 pack
- Alkem1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.