Medicines / Molecules / Dextromethorphan + Cetirizine

Dextromethorphan + CetirizineEvery pack, by price.

4 packs of Dextromethorphan + Cetirizine on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 4 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
4
Companies
4
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Dextromethorphan + Cetirizine Syrup 10/5 mg

1 pack, ₹1.22 per ml.

  1. ₹1.22/mlAltime CF Junior · 60 ml syrupSH Pharmaceuticals · MRP ₹73.13

Dextromethorphan + Cetirizine Syrup 10/2.5 mg

1 pack, ₹1.22 per ml.

  1. ₹1.22/mlElzin DX · 100 ml syrupBueno Salud Care India · MRP ₹122.00

Dextromethorphan + Cetirizine Syrup

1 pack, ₹1.57 per ml.

  1. ₹1.57/mlSifcold · 60 ml syrupSifco Pharma · MRP ₹94.00

Dextromethorphan + Cetirizine Syrup 5/2.5 mg

1 pack, ₹1.03 per ml.

  1. ₹1.03/mlWilcoff · 100 ml syrupWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹103.13

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.