Medicines / Molecules / Dexpanthenol + Sodium Hyaluronate

Dexpanthenol + Sodium HyaluronateEvery pack, by price.

5 packs of Dexpanthenol + Sodium Hyaluronate on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 2 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
5
Brands
4
Companies
2
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 5

Packs, lowest price per unit first

Dexpanthenol + Sodium Hyaluronate Eye Drops 50/1 mg

2 packs, ₹33.47 per ml.

  1. ₹33.47/mlOptidew · 10 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹334.69
  2. ₹33.47/mlSoftvisc · 10 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹334.69

Dexpanthenol + Sodium Hyaluronate Eye Drops

1 pack, ₹23.70 per ml.

  1. ₹23.70/mlNevmist HA · 10 ml eye dropsKLM Laboratories · MRP ₹237.00

Dexpanthenol + Sodium Hyaluronate Eye Drops 5/0.1 %

1 pack, ₹21.50 per ml.

  1. ₹21.50/mlOptiview HA · 10 ml eye dropsKLM Laboratories · MRP ₹215.00

Dexpanthenol + Sodium Hyaluronate Oral Gel 50/1 mg

1 pack, ₹29.00 per g.

  1. ₹29.00/gSoftvisc · 5 gm oral gelAjanta Pharma · MRP ₹145.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.