Medicines / Molecules / D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium CitrateEvery pack, by price.
33 packs of D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate on NPPA's price list for July 2026: 21 brands from 20 companies, in 10 forms and strengths.
- Packs
- 33
- Brands
- 21
- Companies
- 20
- Forms and strengths
- 10
- Price-controlled packs
- 0 of 33
Packs, lowest price per unit first
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Syrup
10 packs, ₹0.97 to ₹2.07 per ml.
- ₹0.97/mlAlkapac · 450 ml syrupMSN Laboratories · MRP ₹436.01
- ₹1.14/mlAlkapac · 300 ml syrupMSN Laboratories · MRP ₹341.61
- ₹1.16/mlUtmat · 200 ml syrupMatias Healthcare · MRP ₹231.00
- ₹1.33/mlUtik · 200 ml syrupReserca Health Care · MRP ₹265.00
- ₹1.44/mlCranvoid · 200 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹288.30
- ₹1.45/mlAlkapac · 200 ml syrupMSN Laboratories · MRP ₹290.70
- ₹1.45/mlAlkapac · 200 ml syrupMSN Laboratories · MRP ₹290.70
- ₹1.48/mlStonepac · 200 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹295.00
- ₹1.77/mlAlkrate Uti · 100 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹177.07
- ₹2.07/mlAlkapac · 100 ml syrupMSN Laboratories · MRP ₹206.88
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Sachet
7 packs, ₹5.87 to ₹110.84 per g.
- ₹5.87/gCranvoid · 5 gm sachetAlkem Laboratories · MRP ₹29.35
- ₹6.40/gCranpac KM · 5 gm sachetIpca Laboratories · MRP ₹32.00
- ₹6.83/gAlkapac · 5 gm sachetMSN Laboratories · MRP ₹34.13
- ₹9.40/gKranmac · 5 gm sachetNexgen RX Life Sciences · MRP ₹47.00
- ₹80.09/sachetSarcoboost · 1 sachetMeghmani Lifesciences · MRP ₹80.09
- ₹80.09/sachetSarcoboost · 1 sachetMeghmani Lifesciences · MRP ₹80.09
- ₹110.84/gUT PH · 3.5 gm sachetExeltis · MRP ₹443.34
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Suspension
5 packs, ₹1.16 to ₹2.25 per ml.
- ₹1.16/mlXcran KM · 200 ml suspensionFidus Healthcare · MRP ₹231.36
- ₹1.69/mlCitaom Uti · 100 ml suspensionOmni Life Sciences · MRP ₹169.06
- ₹1.69/mlUtiwipe · 100 ml suspensionEpione Pharmaceuticals · MRP ₹169.00
- ₹1.99/mlUT Calm · 100 ml suspensionGufic Bioscience · MRP ₹199.00
- ₹2.25/mlCranman DM · 100 ml suspensionLupin · MRP ₹225.00
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Oral Suspension 300/200/978 mg
3 packs, ₹1.20 to ₹2.06 per ml.
- ₹1.20/mlCranpac KM · 210 ml oral suspensionIpca Laboratories · MRP ₹252.00
- ₹1.67/mlClear Uti · 210 ml oral suspensionApex Laboratories · MRP ₹350.00
- ₹2.06/mlClear Uti · 100 ml oral suspensionApex Laboratories · MRP ₹205.55
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Tablet
2 packs, ₹25.80 to ₹28.83 per tablet.
- ₹25.80/tabletSarcoboost · 10 tabletMeghmani Lifesciences · MRP ₹258.04
- ₹28.83/tabletCranvoid · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹288.30
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Suspension 300/200/978 mg
2 packs, ₹1.87 to ₹1.95 per ml.
- ₹1.87/mlUti XT · 100 ml suspensionZerico Lifesciences · MRP ₹186.86
- ₹1.95/mlUtsol · 100 ml suspensionBiological E · MRP ₹194.78
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Suspension 300 Mg/200 Mg/978 mg
1 pack, ₹1.26 per ml.
- ₹1.26/mlCranpac KM · 200 ml suspensionIpca Laboratories · MRP ₹252.00
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Syrup 300/200/978 mg
1 pack, ₹1.37 per ml.
- ₹1.37/mlPotrate Uti · 210 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹288.50
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Oral Powder 600/300/978 mg
1 pack, ₹9.60 per g.
- ₹9.60/gUritop · 5 gm oral powderAstrum Healthcare · MRP ₹48.00
D-Mannose + Cranberry + Potassium Magnesium Citrate Syrup 375/300/200 mg
1 pack, ₹0.84 per ml.
- ₹0.84/mlUtistone B6 · 200 ml syrupTidal Laboratories · MRP ₹167.13
Companies marketing it
- MSN Laboratories6 packs
- Alkem4 packs
- Ipca Laboratories3 packs
- Meghmani Lifesciences3 packs
- Apex Laboratories2 packs
- Macleods Pharmaceuticals1 pack
- Omni Life Sciences1 pack
- Lupin1 pack
- Nexgen RX Life Sciences1 pack
- Intas1 pack
- Astrum Healthcare1 pack
- Gufic Bioscience1 pack
- Reserca Health Care1 pack
- Tidal Laboratories1 pack
- Epione Pharmaceuticals1 pack
- Zerico Lifesciences1 pack
- Matias Healthcare1 pack
- Exeltis1 pack
- Biological E1 pack
- Fidus Healthcare1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.