Medicines / Molecules / Cyproheptadine + Lysine + Peptone

Cyproheptadine + Lysine + PeptoneEvery pack, by price.

4 packs of Cyproheptadine + Lysine + Peptone on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 4 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
4
Companies
4
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Cyproheptadine + Lysine + Peptone Syrup 2 mg

1 pack, ₹1.20 per ml.

  1. ₹1.20/mlAptaup · 100 ml syrupWings Pharmaceuticals · MRP ₹120.00

Cyproheptadine + Lysine + Peptone Syrup 4 mg

1 pack, ₹0.49 per ml.

  1. ₹0.49/mlCipron (Gujarat Terce) · 200 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹97.50

Cyproheptadine + Lysine + Peptone Syrup

1 pack, ₹0.30 per ml.

  1. ₹0.30/mlCypromed · 200 ml syrupMedico Labs · MRP ₹60.00

Cyproheptadine + Lysine + Peptone Tablet 150/2/25 mg

1 pack, ₹17.72 per tablet.

  1. ₹17.72/tabletPeptos l · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹177.19

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.