Medicines / Molecules / Cylomethicone + Cyclopentasiloxane
Cylomethicone + CyclopentasiloxaneEvery pack, by price.
3 packs of Cylomethicone + Cyclopentasiloxane on NPPA's price list for July 2026: 1 brand from 1 company, in 3 forms and strengths.
- Packs
- 3
- Brands
- 1
- Companies
- 1
- Forms and strengths
- 3
- Price-controlled packs
- 0 of 3
Packs, lowest price per unit first
Cylomethicone + Cyclopentasiloxane Lotion
1 pack, ₹3.17 per ml.
- ₹3.17/mlPronuries · 100 ml lotionSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹317.00
Cylomethicone + Cyclopentasiloxane Serum
1 pack, ₹10.90 per ml.
- ₹10.90/mlPronuries · 50 ml serumSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹545.00
Cylomethicone + Cyclopentasiloxane Liquid
1 pack, ₹13.63 per ml.
- ₹13.63/mlPronuries · 40 ml liquidSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹545.00
Companies marketing it
- Solderma Pharmaceuticals3 packs
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.