Medicines / Molecules / Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit CEvery pack, by price.
14 packs of Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C on NPPA's price list for July 2026: 14 brands from 12 companies, in 9 forms and strengths.
- Packs
- 14
- Brands
- 14
- Companies
- 12
- Forms and strengths
- 9
- Price-controlled packs
- 0 of 14
Packs, lowest price per unit first
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C Sachet 10000/1500/35 mg
3 packs, ₹6.67 to ₹12.42 per g.
- ₹6.67/gOsteosig · 12 gm sachetSignova Pharma · MRP ₹80.08
- ₹8.07/gKondroflex · 12 gm sachetMankind Pharmaceuticals · MRP ₹96.80
- ₹12.42/gCollaflex Pro · 12.1 gm sachetUniversal Nutriscience · MRP ₹149.00
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C Sachet
3 packs, ₹4.92 to ₹71.50 per g.
- ₹4.92/gGlucocart GS · 12 gm sachetS S Health Care · MRP ₹59.00
- ₹10.00/gCollarex GS · 12.5 gm sachetMedrexcare Pharma · MRP ₹130.00
- ₹71.50/sachetCollesta · 1 sachetEnergize Pharmaceuticals · MRP ₹71.50
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C Sachet 1000/1500/35 mg
2 packs, ₹5.14 to ₹8.00 per g.
- ₹5.14/gTendact · 10.2 gm sachetInvision Medi Sciences · MRP ₹51.43
- ₹8.00/gOrthoboon · 12 gm sachetMankind Pharmaceuticals · MRP ₹96.00
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C Tablet 300/750/35 mg
1 pack, ₹38.00 per tablet.
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C Sachet 10 Gm/1500 Mcg/35 mg
1 pack, ₹10.38 per g.
- ₹10.38/gCollacee GS · 12 gm sachetPharmed · MRP ₹124.58
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C Oral Powder 10 Gm/1500 Mg/250 mg
1 pack, ₹9.07 per g.
- ₹9.07/gCollashot Forte · 15 gm oral powderInnovcare Life Sciences · MRP ₹136.00
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C Tablet
1 pack, ₹19.58 per tablet.
- ₹19.58/tabletFostoria · 10 tabletStartell Bioceuticals · MRP ₹195.76
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C Tablet 40/750/30 mg
1 pack, ₹35.10 per tablet.
- ₹35.10/tabletJointace C2 · 10 tabletMeyer Organics · MRP ₹351.00
Collagen Peptide + Glucosamine + Vit C Sachet 10 Gm/1500/35 mg
1 pack, ₹8.30 per g.
- ₹8.30/gKneekool GS · 12 gm sachetVasu Organics · MRP ₹99.65
Companies marketing it
- Pharmed2 packs
- Mankind2 packs
- Universal Nutriscience1 pack
- Medrexcare Pharma1 pack
- Innovcare Life Sciences1 pack
- Energize Pharmaceuticals1 pack
- Startell Bioceuticals1 pack
- S S Health Care1 pack
- Meyer Organics1 pack
- Vasu Organics1 pack
- Signova Pharma1 pack
- Invision Medi Sciences1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.