Medicines / Molecules / Clotrimazole

ClotrimazoleEvery pack, by price.

195 packs of Clotrimazole on NPPA's price list for July 2026: 113 brands from 73 companies, in 38 forms and strengths.

Packs
195
Brands
113
Companies
73
Forms and strengths
38
Price-controlled packs
41 of 195

Packs, lowest price per unit first

Clotrimazole Dusting Powder 1 %

35 packs, ₹0.25 to ₹2.05 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.25/gCazol · 75 gm dusting powderIndswift Laboratories · MRP ₹19.00
  2. ₹0.36/gCanazole · 100 gm dusting powderLupin · MRP ₹36.25
  3. ₹0.89/gImidil · 100 gm dusting powderHetero Healthcare · MRP ₹89.00
  4. ₹0.97/gClocip · 100 gm dusting powderCipla · MRP ₹96.50
  5. ₹1.00/gClofresh · 100 gm dusting powderSmart Laboratories · MRP ₹100.00
  6. ₹1.02/gCzson · 120 gm dusting powderUnison Pharmaceuticals · MRP ₹122.30
  7. ₹1.03/gCandid · 250 gm dusting powderGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹256.41
  8. ₹1.03/gCanditas · 100 gm dusting powderIntas Pharmaceuticals · MRP ₹103.13
  9. ₹1.12/gClozostrong · 100 gm dusting powderAbbott Healthcare · MRP ₹112.30
  10. ₹1.12/gLobate · 100 gm dusting powderAbbott Healthcare · MRP ₹112.30
  11. ₹1.13/gFungiforce · 100 gm dusting powderMankind Pharmaceuticals · MRP ₹113.43
  12. ₹1.17/gCanditas · 75 gm dusting powderIntas Pharmaceuticals · MRP ₹88.00
The other 23 by price per g
  1. ₹1.17/gSoframycin · 120 gm dusting powderEncube Ethicals · MRP ₹140.59
  2. ₹1.25/gCanazole · 75 gm dusting powderLupin · MRP ₹93.50
  3. ₹1.25/gCandid · 100 gm dusting powderGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹125.00
  4. ₹1.27/gClocip · 75 gm dusting powderCipla · MRP ₹95.62
  5. ₹1.34/gTetmosol · 100 gm dusting powderPiramal Healthcare · MRP ₹134.06
  6. ₹1.36/gKansel · 100 gm dusting powderPalsons Derma · MRP ₹135.93
  7. ₹1.37/gAbzorb · 120 gm dusting powderRanbaxy Laboratories · MRP ₹164.00
  8. ₹1.39/gCloben · 100 gm dusting powderIndoco Remedies · MRP ₹139.15
  9. ₹1.40/gMagnaderm · 75 gm dusting powderAnhox Healthcare · MRP ₹105.00
  10. ₹1.41/gCanitross · 100 gm dusting powderAlbatross Health Care · MRP ₹140.63
  11. ₹1.41/gFunspor · 100 gm dusting powderDWD Pharmaceuticals · MRP ₹140.63
  12. ₹1.42/gAbzorb · 100 gm dusting powderRanbaxy Laboratories · MRP ₹142.00
  13. ₹1.48/gCandid · 120 gm dusting powderGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹178.00
  14. ₹1.48/gMycoderm C · 100 gm dusting powderFDC · MRP ₹148.18
  15. ₹1.48/gZocon · 100 gm dusting powderFDC · MRP ₹148.18
  16. ₹1.51/gCanazole · 30 gm dusting powderLupin · MRP ₹45.20
  17. ₹1.57/gNuforce · 75 gm dusting powderMankind Pharmaceuticals · MRP ₹117.54
  18. ₹1.60/gAbzorb · 50 gm dusting powderRanbaxy Laboratories · MRP ₹80.00
  19. ₹1.63/gAbzorb · 60 gm dusting powderRanbaxy Laboratories · MRP ₹98.00
  20. ₹1.63/gCandid Plus · 100 gm dusting powderGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹163.13
  21. ₹1.72/gFunzi-Mx · 100 gm dusting powderCorona · MRP ₹171.52
  22. ₹1.78/gCandid · 60 gm dusting powderGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹106.50
  23. ₹2.05/gTriben · 75 gm dusting powderJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹153.75

Clotrimazole Cream 1 %

31 packs, ₹1.84 to ₹9.40 per g. Price-controlled: ceiling ₹3.07 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹1.84/gCanitross · 50 gm creamAlbatross Health Care · MRP ₹92.00
  2. ₹2.00/gCandeol · 15 gm creamOlcare · MRP ₹30.00
  3. ₹2.21/gZolefung · 15 gm creamEast West Pharma · MRP ₹33.16
  4. ₹2.33/gCanitross · 30 gm creamAlbatross Health Care · MRP ₹70.00
  5. ₹2.38/gCzson · 30 gm creamUnison Pharmaceuticals · MRP ₹71.53
  6. ₹2.55/gMoncid · 20 gm creamDermo Care Laboratories · MRP ₹51.00
  7. ₹2.60/gGlocan · 30 gm creamGlowderma · MRP ₹77.90
  8. ₹2.75/gImidil · 15 gm creamHetero Healthcare · MRP ₹41.20
  9. ₹2.78/gCanitross · 30 gm creamAlbatross Health Care · MRP ₹83.44
  10. ₹2.82/gClomazole (Pasteur) · 15 gm creamPasteur Laboratories · MRP ₹42.28
  11. ₹2.92/gClotrisure · 15 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹43.75
  12. ₹2.93/gCandishine · 15 gm creamJB Chemicals · MRP ₹44.00
The other 19 by price per g
  1. ₹3.14/gMonpic · 20 gm creamAtopic Laboratories · MRP ₹62.81
  2. ₹3.15/gCanazole · 15 gm creamLupin · MRP ₹47.30
  3. ₹3.17/gSurfaz · 15 gm creamFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹47.55
  4. ₹3.20/gCandid · 30 gm creamGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹96.08
  5. ₹3.20/gCandid · 50 gm creamGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹160.13
  6. ₹3.20/gCandid Gold · 50 gm creamGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹160.13
  7. ₹3.20/gClocip · 15 gm creamCipla · MRP ₹48.03
  8. ₹3.20/gClodospin · 15 gm creamAjanta Pharma · MRP ₹48.03
  9. ₹3.20/gTriben · 20 gm creamJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹64.05
  10. ₹3.20/gZocon C · 15 gm creamFDC · MRP ₹48.04
  11. ₹3.22/gClotrin · 15 gm creamNulife Pharmaceuticals · MRP ₹48.35
  12. ₹3.22/gKivzole · 15 gm creamKivi Labs · MRP ₹48.35
  13. ₹3.36/gClozostrong · 15 gm creamAbbott Healthcare · MRP ₹50.40
  14. ₹3.62/gKivizole · 15 gm creamKivi Labs · MRP ₹54.25
  15. ₹3.81/gClomazole S · 15 gm creamPasteur Laboratories · MRP ₹57.13
  16. ₹3.81/gNew Itch Guard · 5 gm creamReckitt Benckiser · MRP ₹19.06
  17. ₹4.48/gNew Itch Guard · 15 gm creamReckitt Benckiser · MRP ₹67.23
  18. ₹5.70/gZolefung · 20 gm creamEast West Pharma · MRP ₹114.00
  19. ₹9.40/gClean And Dry · 15 gm creamMidas Care Pharmaceuticals · MRP ₹141.00

Clotrimazole Powder 1 %

27 packs, ₹0.28 to ₹2.29 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.28/gClodoc · 75 gm powderMorepen Laboratories · MRP ₹21.25
  2. ₹0.49/gClotider Dusting · 75 gm powderElder Labs · MRP ₹36.40
  3. ₹0.95/gTotalderm · 100 gm powderAlkem Laboratories · MRP ₹95.00
  4. ₹1.01/gRing Out · 65 gm powderMankind Pharmaceuticals · MRP ₹65.63
  5. ₹1.03/gClotigem · 100 gm powderLeeford Healthcare · MRP ₹103.00
  6. ₹1.03/gLeezole · 100 gm powderLeeford Healthcare · MRP ₹103.00
  7. ₹1.05/gOnecan C · 100 gm powderWallace Pharmaceuticals · MRP ₹105.00
  8. ₹1.06/gAF C · 100 gm powderSystopic Laboratories · MRP ₹105.90
  9. ₹1.08/gCandid · 120 gm powderGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹129.60
  10. ₹1.22/gCzson · 100 gm powderUnison Pharmaceuticals · MRP ₹122.30
  11. ₹1.25/gRing Out · 120 gm powderMankind Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
  12. ₹1.33/gCanesten · 100 gm powderBayer Pharmaceuticals · MRP ₹133.12
The other 15 by price per g
  1. ₹1.34/gClotrisaf · 100 gm powderSaf Fermion · MRP ₹134.00
  2. ₹1.44/gKivzole · 100 gm powderKivi Labs · MRP ₹144.35
  3. ₹1.47/gCzhh · 100 gm powderHegde & Hegde · MRP ₹147.19
  4. ₹1.50/gCanesten Derm · 50 gm powderBayer Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  5. ₹1.50/gCanzorb · 50 gm powderEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  6. ₹1.52/gSurfaz · 100 gm powderFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹152.30
  7. ₹1.53/gB N C Dusting · 100 gm powderOmega Remedies · MRP ₹153.00
  8. ₹1.53/gPanderm Plus · 100 gm powderMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹152.81
  9. ₹1.54/gCanzorb · 100 gm powderEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹153.85
  10. ₹1.59/gClozol (Biochem) · 100 gm powderZydus Healthcare · MRP ₹159.30
  11. ₹1.60/gCandid · 50 gm powderGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹80.00
  12. ₹1.60/gClodospin · 100 gm powderAjanta Pharma · MRP ₹160.31
  13. ₹1.60/gMonpic · 75 gm powderAtopic Laboratories · MRP ₹120.00
  14. ₹1.64/gClean And Dry · 100 gm powderMidas Care Pharmaceuticals · MRP ₹164.00
  15. ₹2.29/gFunzi-Mx · 75 gm powderCorona · MRP ₹171.52

Clotrimazole Dusting Powder

15 packs, ₹0.19 to ₹1.96 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.19/gTrimzel · 100 gm dusting powderZee Laboratories · MRP ₹18.75
  2. ₹0.57/gCandifung · 100 gm dusting powderMorepen Laboratories · MRP ₹57.00
  3. ₹0.88/gLobet (Abbott) · 100 gm dusting powderAbbott Healthcare · MRP ₹88.38
  4. ₹1.18/gSoltrima · 100 gm dusting powderSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹118.13
  5. ₹1.19/gCandigurd · 75 gm dusting powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹89.06
  6. ₹1.19/gClorash · 75 gm dusting powderSmartway Wellness · MRP ₹89.00
  7. ₹1.20/gMonpic · 100 gm dusting powderAtopic Laboratories · MRP ₹120.00
  8. ₹1.23/gBeclomin C · 100 gm dusting powderLeben Laboratories · MRP ₹123.47
  9. ₹1.25/gCandiheal · 100 gm dusting powderHealing Pharma India · MRP ₹125.00
  10. ₹1.25/gXitch · 75 gm dusting powderWings Pharmaceuticals · MRP ₹93.75
  11. ₹1.28/gClotriheal · 100 gm dusting powderHealing Pharma India · MRP ₹128.43
  12. ₹1.34/gTrizonex · 100 gm dusting powderLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹134.06
The other 3 by price per g
  1. ₹1.35/gCandigurd · 100 gm dusting powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹135.00
  2. ₹1.54/gAtarax · 100 gm dusting powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹153.51
  3. ₹1.96/gAtarax · 50 gm dusting powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹97.96

Clotrimazole Cream

9 packs, ₹1.58 to ₹10.89 per g.

  1. ₹1.58/gFungi-X · 15 gm creamAqua Lab · MRP ₹23.75
  2. ₹1.92/gCandid C · 50 gm creamGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹96.08
  3. ₹2.75/gCanben · 15 gm creamLeben Laboratories · MRP ₹41.25
  4. ₹2.76/gNokout · 25 gm creamKoye Pharmaceuticals · MRP ₹69.00
  5. ₹3.00/gCandijoy · 50 gm creamIzng Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
  6. ₹3.04/gCandiheal · 30 gm creamHealing Pharma India · MRP ₹91.30
  7. ₹3.20/gClotriheal · 30 gm creamHealing Pharma India · MRP ₹96.07
  8. ₹4.80/gRexizole · 20 gm creamDermarex Health Care India · MRP ₹96.05
  9. ₹10.89/gSurfaz · 10 gm creamFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹108.90

Clotrimazole Powder

9 packs, ₹0.98 to ₹1.63 per g.

  1. ₹0.98/gCandid · 100 gm powderGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹97.50
  2. ₹1.00/gCandid · 250 gm powderGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹250.00
  3. ₹1.00/gClosport · 75 gm powderMoonstar Lifecare · MRP ₹75.00
  4. ₹1.16/gClocip AF · 75 gm powderCipla · MRP ₹87.19
  5. ₹1.25/gRing Out · 120 gm powderMankind Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
  6. ₹1.31/gClocip AF · 100 gm powderCipla · MRP ₹131.25
  7. ₹1.31/gClocip AF · 120 gm powderCipla · MRP ₹157.50
  8. ₹1.44/gClomad · 75 gm powderAustro Lab · MRP ₹107.81
  9. ₹1.63/gTuftina CT · 100 gm powderIndchemie Health Specialities · MRP ₹163.13

Clotrimazole Paint 1 %

8 packs, ₹3.33 to ₹14.67 per ml.

  1. ₹3.33/mlCzson Mouth · 15 ml paintUnison Pharmaceuticals · MRP ₹50.00
  2. ₹3.33/mlMyconorm · 15 ml paintPsychotropics India · MRP ₹49.90
  3. ₹3.73/mlTravoral · 15 ml paintDabur India · MRP ₹56.00
  4. ₹6.19/mlOrogard · 15 ml paintAlkem Laboratories · MRP ₹92.80
  5. ₹7.29/mlNuforce · 15 ml paintMankind Pharmaceuticals · MRP ₹109.35
  6. ₹7.50/mlOrasep OT · 15 ml paintElan Pharma(india) · MRP ₹112.50
  7. ₹7.78/mlCandid Mouth · 25 ml paintGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹194.50
  8. ₹14.67/mlClotrin · 15 ml paintNulife Pharmaceuticals · MRP ₹220.00

Clotrimazole Lotion 1 %

7 packs, ₹3.21 to ₹5.91 per ml. Price-controlled: ceiling ₹3.99 per ml.

  1. ₹3.21/mlTriben · 30 ml lotionJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹96.15
  2. ₹3.91/mlMonpic · 30 ml lotionAtopic Laboratories · MRP ₹117.19
  3. ₹3.92/mlClotrin · 15 ml lotionNulife Pharmaceuticals · MRP ₹58.80
  4. ₹4.16/mlCandid · 30 ml lotionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹124.74
  5. ₹4.16/mlClotrin · 30 ml lotionNulife Pharmaceuticals · MRP ₹124.74
  6. ₹4.16/mlKansel MP · 25 ml lotionPalsons Derma · MRP ₹103.95
  7. ₹5.91/mlStoma Care OT · 15 ml lotionSomatico Pharmacal · MRP ₹88.70

Clotrimazole Soap 1 %

6 packs, ₹1.41 to ₹1.72 per g.

  1. ₹1.41/gCandid · 75 gm soapGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹105.44
  2. ₹1.43/gZocon · 100 gm soapFDC · MRP ₹143.20
  3. ₹1.62/gAbzorb · 100 gm soapRanbaxy Laboratories · MRP ₹162.00
  4. ₹1.67/gCandid · 125 gm soapGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹208.23
  5. ₹1.70/gCandid · 50 gm soapGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹85.00
  6. ₹1.72/gNuforce · 75 gm soapMankind Pharmaceuticals · MRP ₹128.96

Clotrimazole Tablet 100 mg

5 packs, ₹2.60 to ₹10.68 per tablet.

  1. ₹2.60/tabletGatrimav · 6 tabletZydus Healthcare · MRP ₹15.62
  2. ₹2.70/tabletMyconorm V6 · 6 tabletPsychotropics India · MRP ₹16.17
  3. ₹8.17/tabletCanazole · 6 tabletLupin · MRP ₹49.00
  4. ₹10.51/tabletCandid V6 Mucoadhesive · 6 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹63.06
  5. ₹10.68/tabletCanesten · 6 tabletBayer Pharmaceuticals · MRP ₹64.06

Clotrimazole Gel 2 %

5 packs, ₹2.78 to ₹5.47 per g.

  1. ₹2.78/gCanazole · 30 gm gelLupin · MRP ₹83.50
  2. ₹2.80/gClofresh V · 30 gm gelSmart Laboratories · MRP ₹84.00
  3. ₹3.40/gOltef VG · 30 gm gelLeeford Healthcare · MRP ₹102.00
  4. ₹4.06/gKansel · 30 gm gelPalsons Derma · MRP ₹121.87
  5. ₹5.47/gCandid V · 30 gm gelGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹164.06

Clotrimazole Tablet 200 mg

3 packs, ₹18.75 to ₹31.87 per tablet.

  1. ₹18.75/tabletLeezole · 6 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹112.50
  2. ₹26.10/tabletJazole · 10 tabletJarun Pharmaceuticals · MRP ₹261.00
  3. ₹31.87/tabletCandid V3 · 3 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹95.62

Clotrimazole Mouth Wash

2 packs, ₹4.15 to ₹4.67 per ml.

  1. ₹4.15/mlCanazole · 15 ml mouth washLupin · MRP ₹62.25
  2. ₹4.67/mlLeezole · 15 ml mouth washLeeford Healthcare · MRP ₹70.00

Clotrimazole Soap

2 packs, ₹0.88 to ₹1.27 per g.

  1. ₹0.88/gCandeol · 100 gm soapOlcare · MRP ₹88.35
  2. ₹1.27/gCandigurd · 75 gm soapDr. Reddys Laboratories · MRP ₹95.00

Clotrimazole Suspension 1 %

2 packs, ₹2.81 to ₹4.84 per ml.

  1. ₹2.81/mlSelsi TV · 75 ml suspensionAtopic Laboratories · MRP ₹210.93
  2. ₹4.84/mlCandid-Tv · 75 ml suspensionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹362.82

Clotrimazole Gel

2 packs, ₹3.53 to ₹6.47 per g.

  1. ₹3.53/gCanditas-V · 30 gm gelIntas Pharmaceuticals · MRP ₹105.94
  2. ₹6.47/gClotrinex · 20 gm gelInex Medicaments · MRP ₹129.38

Clotrimazole Ear Drops 1 %

2 packs, ₹3.14 to ₹5.34 per ml. Price-controlled: ceiling ₹3.45 per ml.

  1. ₹3.14/mlMyclin · 10 ml ear dropsSunways (India) · MRP ₹31.41
  2. ₹5.34/mlCanitross · 10 ml ear dropsAlbatross Health Care · MRP ₹53.44

Clotrimazole Tablet 10 mg

2 packs, ₹7.15 to ₹9.75 per tablet.

  1. ₹7.15/tabletClogen · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹71.48
  2. ₹9.75/tabletClenorush Troche · 10 tabletDWD Pharmaceuticals · MRP ₹97.50

Clotrimazole Paint

2 packs, ₹4.15 to ₹4.38 per ml.

  1. ₹4.15/mlClomad · 15 ml paintAustro Lab · MRP ₹62.32
  2. ₹4.38/mlClotigem · 15 ml paintLeeford Healthcare · MRP ₹65.63

Clotrimazole Lozenges 10 mg

2 packs, ₹3.70 to ₹6.00 per unit.

  1. ₹3.70/unitOraloz · 10 lozengesAlkem Laboratories · MRP ₹37.00
  2. ₹6.00/unitCloral (Aureate) · 10 lozengesAureate Healthcare · MRP ₹60.00

Clotrimazole Oral Powder

2 packs, ₹1.20 to ₹1.41 per g.

  1. ₹1.20/gUnimazole · 100 gm oral powderUniza Healthcare · MRP ₹120.00
  2. ₹1.41/gSelsyd (Psy) · 100 gm oral powderPsycormedies · MRP ₹140.63

Clotrimazole Gel 1 %

1 pack, ₹8.67 per g.

  1. ₹8.67/gCandid · 15 gm gelGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹130.00

Clotrimazole Tablet 500 mg

1 pack, ₹61.50 per tablet.

  1. ₹61.50/tabletCandid V1 · 1 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹61.50

Clotrimazole Ear Drops

1 pack, ₹1.65 per ml.

  1. ₹1.65/mlCandifung · 10 ml ear dropsMorepen Laboratories · MRP ₹16.50

Clotrimazole Solution 10 mg

1 pack, ₹3.59 per ml.

  1. ₹3.59/mlCanesten · 30 ml solutionBayer Pharmaceuticals · MRP ₹107.75

Clotrimazole Cream 2 %

1 pack, ₹3.15 per g.

  1. ₹3.15/gCanesten · 30 gm creamBayer Pharmaceuticals · MRP ₹94.35

Clotrimazole Pessaries 100 mg

1 pack, ₹9.54 per unit. Price-controlled: ceiling ₹10.25 per unit.

  1. ₹9.54/unitCansoft · 6 pessariesSun Pharma Laboratories · MRP ₹57.25

Clotrimazole Liquid

1 pack, ₹2.22 per g.

  1. ₹2.22/gClean And Dry · 85 gm liquidMidas Care Pharmaceuticals · MRP ₹189.00

Clotrimazole Liquid 1 %

1 pack, ₹1.87 per ml.

  1. ₹1.87/mlClean And Dry · 90 ml liquidMidas Care Pharmaceuticals · MRP ₹168.21

Clotrimazole Oral Gel

1 pack, ₹8.07 per ml.

  1. ₹8.07/mlClenorush P · 15 ml oral gelDWD Pharmaceuticals · MRP ₹121.00

8 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.

Ceiling prices fixed by NPPA

This formulation is in Schedule I of the Drugs (Prices Control) Order, 2013. No pack may be sold above the ceiling price per unit, plus taxes.

  1. 25 Mar 2026Pessary 100 mg · ceiling 10.25 ₹ (1 Pessary)Order S.O. 1575(E)
  2. 25 Mar 2026Cream 1 % · ceiling 3.07 ₹ (1 GM)Order S.O. 1575(E)
  3. 25 Mar 2026Ear Drops 1 % · ceiling 3.45 ₹ (1 ML)Order S.O. 1575(E)
  4. 25 Mar 2026Lotion 1 % · ceiling 3.99 ₹ (1 ML)Order S.O. 1575(E)

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.