Medicines / Molecules / Clotrimazole + Tinidazole

Clotrimazole + TinidazoleEvery pack, by price.

4 packs of Clotrimazole + Tinidazole on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 3 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
4
Companies
3
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Clotrimazole + Tinidazole Tablet VT 200/500 mg

1 pack, ₹13.75 per tablet.

  1. ₹13.75/tabletInfa · 8 tablet vtLark Laboratories · MRP ₹109.97

Clotrimazole + Tinidazole Ointment 2/5 %

1 pack, ₹3.54 per g.

  1. ₹3.54/gInfa VT · 45 gm ointmentLark Laboratories · MRP ₹159.40

Clotrimazole + Tinidazole Gel 2/5 %

1 pack, ₹3.40 per g.

  1. ₹3.40/gLeezole · 30 gm gelLeeford Healthcare · MRP ₹102.00

Clotrimazole + Tinidazole Tablet

1 pack, ₹15.00 per tablet.

  1. ₹15.00/tabletPilzole V6 · 6 tabletPsychotropics India · MRP ₹90.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.