Medicines / Molecules / Clotrimazole + Boric Acid + Ichtyolammonium
Clotrimazole + Boric Acid + IchtyolammoniumEvery pack, by price.
3 packs of Clotrimazole + Boric Acid + Ichtyolammonium on NPPA's price list for July 2026: 1 brand from 1 company, in 3 forms and strengths.
- Packs
- 3
- Brands
- 1
- Companies
- 1
- Forms and strengths
- 3
- Price-controlled packs
- 0 of 3
Packs, lowest price per unit first
Clotrimazole + Boric Acid + Ichtyolammonium Powder 1 %
1 pack, ₹0.38 per g.
- ₹0.38/gItch Guard · 50 gm powderReckitt Benckiser · MRP ₹19.06
Clotrimazole + Boric Acid + Ichtyolammonium Powder
1 pack, ₹0.31 per g.
- ₹0.31/gItch Guard · 225 gm powderReckitt Benckiser · MRP ₹68.88
Clotrimazole + Boric Acid + Ichtyolammonium Cream 1/1 %
1 pack, ₹3.81 per g.
- ₹3.81/gItch Guard · 5 gm creamReckitt Benckiser · MRP ₹19.06
Companies marketing it
- Reckitt Benckiser3 packs
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.