Medicines / Molecules / Clonazepam

ClonazepamEvery pack, by price.

256 packs of Clonazepam on NPPA's price list for July 2026: 96 brands from 76 companies, in 12 forms and strengths.

Packs
256
Brands
96
Companies
76
Forms and strengths
12
Price-controlled packs
191 of 256

Packs, lowest price per unit first

Clonazepam Tablet 0.5 mg

86 packs, ₹1.60 to ₹24.00 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹3.53 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.60/tabletNazeam · 10 tabletMeridian Medicare · MRP ₹16.03
  2. ₹1.70/tabletZeelo · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹16.96
  3. ₹1.97/tabletClonex · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹19.71
  4. ₹2.09/tabletLonazar · 15 tabletSpectra Therapeutics · MRP ₹31.41
  5. ₹2.60/tabletAnxipar · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹25.96
  6. ₹2.70/tabletKlon (Stadchem) · 10 tabletStadchem of India · MRP ₹27.00
  7. ₹2.85/tabletClonarest · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹28.48
  8. ₹3.00/tabletLopamzy · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹30.00
  9. ₹3.03/tabletClonarux · 10 tabletAarux Pharmaceuticals · MRP ₹30.33
  10. ₹3.15/tabletClotas · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹31.50
  11. ₹3.16/tabletNaza · 10 tabletRhine Biogenics · MRP ₹31.64
  12. ₹3.19/tabletRestovis · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹31.87
The next 48 by price per tablet
  1. ₹3.20/tabletEcotril · 10 tabletEcon Healthcare · MRP ₹32.00
  2. ₹3.24/tabletClonabris · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹32.42
  3. ₹3.24/tabletPetril · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹32.40
  4. ₹3.28/tabletClonogem · 10 tabletRonyd Health Care · MRP ₹32.80
  5. ₹3.30/tabletCnzep · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹33.00
  6. ₹3.40/tabletLona (Triton) · 10 tabletTriton Health Care · MRP ₹34.01
  7. ₹3.41/tabletEpcon · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹34.13
  8. ₹3.47/tabletAfd-Clona · 10 tabletAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹34.72
  9. ₹3.50/tabletClonarestil · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹35.00
  10. ₹3.51/tabletArzepam · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹35.06
  11. ₹3.59/tabletClanz · 10 tabletSurge Pharmaceuticals · MRP ₹35.85
  12. ₹3.60/tabletAnxiwill · 10 tabletWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹35.95
  13. ₹3.60/tabletClonampel · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹36.00
  14. ₹3.62/tabletClonapik · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹36.23
  15. ₹3.62/tabletClonasaan · 10 tabletSaan Labs · MRP ₹36.23
  16. ₹3.62/tabletClonofast · 10 tabletUnistar Biotech · MRP ₹36.23
  17. ₹3.62/tabletClozet · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹36.23
  18. ₹3.62/tabletLonapam · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹36.19
  19. ₹3.62/tabletNexzap · 10 tabletRenocis Pharmaceuticals · MRP ₹36.19
  20. ₹3.62/tabletOdzepam · 10 tabletGold Line · MRP ₹36.22
  21. ₹3.62/tabletRevozip · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹36.23
  22. ₹3.63/tabletLinotril · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹36.25
  23. ₹3.65/tabletZapnax · 10 tabletAnax Life Sciences · MRP ₹36.50
  24. ₹3.66/tabletKolavery · 10 tabletK C Laboratories · MRP ₹36.56
  25. ₹3.67/tabletClonapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹36.72
  26. ₹3.68/tabletAnxipam · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹36.75
  27. ₹3.68/tabletClonasig · 10 tabletSignova Pharma · MRP ₹36.84
  28. ₹3.68/tabletEpitril · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹36.84
  29. ₹3.68/tabletLonapam MD · 15 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹55.25
  30. ₹3.68/tabletPetril · 15 tabletMicro Labs · MRP ₹55.20
  31. ₹3.68/tabletPetril MD · 15 tabletMicro Labs · MRP ₹55.20
  32. ₹3.68/tabletZeford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹36.80
  33. ₹3.69/tabletAplaz · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹36.85
  34. ₹3.69/tabletCloma (Salas) · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹36.85
  35. ₹3.69/tabletClonorest · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹55.28
  36. ₹3.69/tabletClopin · 10 tabletKloster Pharmaceuticals · MRP ₹36.85
  37. ₹3.69/tabletCloze · 10 tabletTalent India · MRP ₹36.85
  38. ₹3.69/tabletCloze · 10 tabletTalent India · MRP ₹36.85
  39. ₹3.69/tabletKlonaz · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹36.85
  40. ₹3.69/tabletKlonaz · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹36.85
  41. ₹3.69/tabletLonafest · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹36.85
  42. ₹3.69/tabletLonazep · 15 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹55.28
  43. ₹3.69/tabletLonazep · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹36.85
  44. ₹3.69/tabletMelzap · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹55.28
  45. ₹3.69/tabletMonazepam · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹36.86
  46. ₹3.69/tabletNaaz · 10 tabletAurum Life Science · MRP ₹36.85
  47. ₹3.69/tabletNuclona · 10 tabletThree Dots Lifescience · MRP ₹36.85
  48. ₹3.69/tabletOna · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹36.85

Clonazepam Tablet 0.25 mg

68 packs, ₹1.18 to ₹15.26 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹2.07 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.18/tabletClonex · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹11.83
  2. ₹1.43/tabletClonabris · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹14.30
  3. ₹1.58/tabletEpcon · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹15.84
  4. ₹1.72/tabletZapiz · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹17.24
  5. ₹1.79/tabletClonasaan · 10 tabletSaan Labs · MRP ₹17.85
  6. ₹1.80/tabletCnzep · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹18.00
  7. ₹1.81/tabletClonaxyl · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹18.06
  8. ₹1.86/tabletClotas · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹18.60
  9. ₹1.86/tabletZapiz · 20 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹37.11
  10. ₹1.90/tabletLopamzy · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹19.00
  11. ₹1.98/tabletClosis · 10 tabletIntel Pharmaceuticals · MRP ₹19.78
  12. ₹1.98/tabletRestovis · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹19.78
The next 48 by price per tablet
  1. ₹2.00/tabletClonarestil · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹20.00
  2. ₹2.00/tabletNorep (Mankind) · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹20.00
  3. ₹2.03/tabletClopam (East West) · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹20.25
  4. ₹2.04/tabletAfd-Clona · 10 tabletAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹20.38
  5. ₹2.04/tabletLonapam · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹20.35
  6. ₹2.05/tabletPetril · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹20.49
  7. ₹2.06/tabletClozet (Organic) · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹20.63
  8. ₹2.06/tabletLonazar · 10 tabletSpectra Therapeutics · MRP ₹20.63
  9. ₹2.09/tabletClonogem · 10 tabletRonyd Health Care · MRP ₹20.90
  10. ₹2.10/tabletZepam · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹21.00
  11. ₹2.11/tabletClonapik · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹21.09
  12. ₹2.11/tabletClonasig · 10 tabletSignova Pharma · MRP ₹21.09
  13. ₹2.11/tabletRevozip · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹21.09
  14. ₹2.12/tabletClonofast · 10 tabletUnistar Biotech · MRP ₹21.21
  15. ₹2.13/tabletLinotril · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹21.25
  16. ₹2.14/tabletClanz · 10 tabletSurge Pharmaceuticals · MRP ₹21.35
  17. ₹2.15/tabletAnxiwill · 10 tabletWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹21.47
  18. ₹2.15/tabletAplaz D · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹21.47
  19. ₹2.15/tabletClonafit · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹21.46
  20. ₹2.15/tabletClonampel · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹21.50
  21. ₹2.15/tabletClonorest · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹32.21
  22. ₹2.15/tabletClonotril · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹32.32
  23. ₹2.15/tabletKlonaz · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹21.47
  24. ₹2.15/tabletKolavery · 10 tabletK C Laboratories · MRP ₹21.50
  25. ₹2.15/tabletLonafest · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹21.47
  26. ₹2.15/tabletLonazep · 15 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹32.19
  27. ₹2.15/tabletLonazep · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹21.47
  28. ₹2.15/tabletMelzap · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹32.20
  29. ₹2.15/tabletRivmd Smart · 30 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹64.41
  30. ₹2.15/tabletRivotril · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹21.50
  31. ₹2.15/tabletZapnax · 10 tabletAnax Life Sciences · MRP ₹21.50
  32. ₹2.16/tabletCloma (Salas) · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹21.63
  33. ₹2.16/tabletClonax · 10 tabletA N Pharmacia · MRP ₹21.63
  34. ₹2.16/tabletClonetic · 10 tabletTripada Lifecare · MRP ₹21.63
  35. ₹2.16/tabletClopin · 10 tabletKloster Pharmaceuticals · MRP ₹21.63
  36. ₹2.16/tabletCloze · 10 tabletTalent India · MRP ₹21.57
  37. ₹2.16/tabletEpitril · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹21.55
  38. ₹2.16/tabletKlonaz · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹21.60
  39. ₹2.16/tabletLonapam MD · 15 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹32.45
  40. ₹2.16/tabletNaaz · 10 tabletAurum Life Science · MRP ₹21.59
  41. ₹2.16/tabletNozep · 10 tabletZeus Pharma · MRP ₹21.60
  42. ₹2.16/tabletNuclona · 10 tabletThree Dots Lifescience · MRP ₹21.63
  43. ₹2.16/tabletOna · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹21.63
  44. ₹2.16/tabletOzepam · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹21.62
  45. ₹2.16/tabletOzepam MD · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹21.62
  46. ₹2.16/tabletPetril MD · 15 tabletMicro Labs · MRP ₹32.40
  47. ₹2.16/tabletZeford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹21.56
  48. ₹2.17/tabletCnz · 10 tabletMarsha Pharma · MRP ₹21.74

Clonazepam Tablet 1 mg

37 packs, ₹2.38 to ₹7.51 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹4.88 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.38/tabletZeford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹23.81
  2. ₹2.42/tabletLozep (DD Pharma) · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹24.15
  3. ₹2.70/tabletClosis · 10 tabletIntel Pharmaceuticals · MRP ₹27.00
  4. ₹3.04/tabletClonax (Consern) · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹30.37
  5. ₹3.32/tabletKolavery · 10 tabletK C Laboratories · MRP ₹33.22
  6. ₹4.50/tabletCnzep · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹45.00
  7. ₹4.50/tabletLopamzy · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹45.00
  8. ₹4.60/tabletNozep · 10 tabletZeus Pharma · MRP ₹46.00
  9. ₹4.92/tabletClopam (East West) · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹49.15
  10. ₹4.97/tabletNexzap · 10 tabletRenocis Pharmaceuticals · MRP ₹49.69
  11. ₹4.97/tabletZepam · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹49.69
  12. ₹4.99/tabletClozepam · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹49.90
The other 25 by price per tablet
  1. ₹5.00/tabletSezopam · 10 tabletAgm Biotec · MRP ₹49.98
  2. ₹5.00/tabletZepam · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹50.00
  3. ₹5.01/tabletEpitril · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹50.06
  4. ₹5.01/tabletPetril · 15 tabletMicro Labs · MRP ₹75.10
  5. ₹5.07/tabletLinotril · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹50.70
  6. ₹5.08/tabletEpcon · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹50.81
  7. ₹5.08/tabletLonafest · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹50.84
  8. ₹5.08/tabletLonazep · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹50.84
  9. ₹5.08/tabletLonazep · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹50.84
  10. ₹5.08/tabletMelzap · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹50.84
  11. ₹5.09/tabletAplaz · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹50.85
  12. ₹5.09/tabletClonapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹50.93
  13. ₹5.09/tabletClonax · 10 tabletA N Pharmacia · MRP ₹50.93
  14. ₹5.09/tabletClonorest · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹76.28
  15. ₹5.09/tabletClonotril · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹76.35
  16. ₹5.09/tabletLonapam · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹50.90
  17. ₹5.09/tabletOna · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹50.93
  18. ₹5.10/tabletCloze · 10 tabletTalent India · MRP ₹50.95
  19. ₹5.12/tabletKlonaz · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹51.17
  20. ₹5.12/tabletZapiz · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹76.85
  21. ₹5.12/tabletZona · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹51.24
  22. ₹5.26/tabletZapiz · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹52.64
  23. ₹5.36/tabletClotas · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹53.55
  24. ₹5.53/tabletLonapam MD · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹55.25
  25. ₹7.51/tabletPetril · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹75.10

Clonazepam Tablet 2 mg

37 packs, ₹3.00 to ₹23.38 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹3.00/tabletLozep · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹30.03
  2. ₹3.00/tabletLozep (DD Pharma) · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹30.03
  3. ₹3.65/tabletZeford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹36.53
  4. ₹3.71/tabletClonex · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹37.10
  5. ₹4.00/tabletClonax (Consern) · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹40.00
  6. ₹5.80/tabletZepam · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹58.00
  7. ₹6.52/tabletKolavery · 10 tabletK C Laboratories · MRP ₹65.16
  8. ₹6.68/tabletSezopam · 10 tabletAgm Biotec · MRP ₹66.78
  9. ₹6.70/tabletOna · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹67.00
  10. ₹8.25/tabletClonaxyl · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹82.50
  11. ₹8.40/tabletZepam · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹84.00
  12. ₹8.54/tabletEpcon · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹85.41
The other 25 by price per tablet
  1. ₹8.77/tabletKlonaz · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹87.66
  2. ₹8.87/tabletClopam (East West) · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹88.71
  3. ₹8.95/tabletOzepam · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹89.53
  4. ₹9.28/tabletClonapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹92.81
  5. ₹9.55/tabletClotas · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹95.50
  6. ₹9.82/tabletClozepam · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹98.20
  7. ₹9.83/tabletLonapam · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹98.25
  8. ₹9.93/tabletClonabris · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹99.31
  9. ₹9.93/tabletClonax · 10 tabletA N Pharmacia · MRP ₹99.33
  10. ₹10.87/tabletEpitril · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹108.65
  11. ₹11.16/tabletCloze · 10 tabletTalent India · MRP ₹111.56
  12. ₹11.41/tabletLinotril · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹114.10
  13. ₹11.56/tabletLonafest · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹115.57
  14. ₹11.96/tabletZona · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹119.58
  15. ₹12.02/tabletAplaz · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹120.19
  16. ₹12.75/tabletPetril · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹127.50
  17. ₹12.94/tabletLonazep · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹129.38
  18. ₹13.19/tabletPetril · 15 tabletMicro Labs · MRP ₹197.80
  19. ₹14.33/tabletMelzap · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹143.30
  20. ₹15.40/tabletLonazep · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹154.00
  21. ₹16.07/tabletZapiz · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹241.00
  22. ₹16.53/tabletClonotril · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹247.96
  23. ₹16.54/tabletRivotril · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹248.14
  24. ₹18.68/tabletClonorest · 10 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹186.82
  25. ₹23.38/tabletZapiz · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹233.75

Clonazepam Tablet MD 0.25 mg

8 packs, ₹1.79 to ₹3.15 per tablet.

  1. ₹1.79/tabletNorep (Mankind) · 10 tablet mdMankind Pharmaceuticals · MRP ₹17.93
  2. ₹1.90/tabletLogen MD · 10 tablet mdGentech Healtcare · MRP ₹19.00
  3. ₹2.06/tabletClonirest · 10 tablet mdMatias Healthcare · MRP ₹20.63
  4. ₹2.10/tabletClotas · 15 tablet mdTas Med (India) · MRP ₹31.50
  5. ₹2.10/tabletClozepam MD · 10 tablet mdSigmund Promedica · MRP ₹21.00
  6. ₹2.15/tabletAplaz · 10 tablet mdCrescent Formulations · MRP ₹21.47
  7. ₹2.79/tabletOna MD · 10 tablet mdD D Pharmaceuticals · MRP ₹27.94
  8. ₹3.15/tabletClotas · 10 tablet mdTas Med (India) · MRP ₹31.50

Clonazepam Tablet MD 0.5 mg

8 packs, ₹1.90 to ₹4.36 per tablet.

  1. ₹1.90/tabletClh MD · 10 tablet mdAcron Pharmaceuticals · MRP ₹19.00
  2. ₹3.20/tabletLogen MD · 10 tablet mdGentech Healtcare · MRP ₹32.00
  3. ₹3.39/tabletNorep (Mankind) · 10 tablet mdMankind Pharmaceuticals · MRP ₹33.92
  4. ₹3.57/tabletClotas · 15 tablet mdTas Med (India) · MRP ₹53.55
  5. ₹3.61/tabletClozepam MD · 10 tablet mdSigmund Promedica · MRP ₹36.10
  6. ₹3.65/tabletClonirest · 10 tablet mdMatias Healthcare · MRP ₹36.50
  7. ₹3.69/tabletOzepam MD · 10 tablet mdIpca Laboratories · MRP ₹36.85
  8. ₹4.36/tabletOna MD · 10 tablet mdD D Pharmaceuticals · MRP ₹43.55

Clonazepam Tablet MD 2 mg

4 packs, ₹5.50 to ₹10.22 per tablet.

  1. ₹5.50/tabletLogen MD · 10 tablet mdGentech Healtcare · MRP ₹55.00
  2. ₹6.81/tabletOna MD · 10 tablet mdD D Pharmaceuticals · MRP ₹68.11
  3. ₹8.95/tabletOzepam MD · 10 tablet mdIpca Laboratories · MRP ₹89.53
  4. ₹10.22/tabletClonirest · 10 tablet mdMatias Healthcare · MRP ₹102.19

Clonazepam Tablet MD 1 mg

3 packs, ₹4.40 to ₹5.76 per tablet.

  1. ₹4.40/tabletLogen MD · 10 tablet mdGentech Healtcare · MRP ₹44.00
  2. ₹4.90/tabletClonirest · 10 tablet mdMatias Healthcare · MRP ₹49.00
  3. ₹5.76/tabletOna MD · 10 tablet mdD D Pharmaceuticals · MRP ₹57.63

Clonazepam Tablet

2 packs, ₹4.38 to ₹7.51 per tablet.

  1. ₹4.38/tabletZapeclon · 10 tabletMeridian Medicare · MRP ₹43.75
  2. ₹7.51/tabletEcotril Plus · 10 tabletEcon Healthcare · MRP ₹75.10

Clonazepam Tablet SR 1 mg

1 pack, ₹3.70 per tablet.

  1. ₹3.70/tabletClotas · 10 tablet srTas Med (India) · MRP ₹37.00

Clonazepam Injection 1 mg

1 pack, ₹8.50 per ml.

  1. ₹8.50/mlLozep (DD Pharma) · 2 ml injectionD D Pharmaceuticals · MRP ₹16.99

Clonazepam Tablet DT 0.5 mg

1 pack, ₹3.45 per tablet.

  1. ₹3.45/tabletTyclon MD · 10 tablet dtTycoon Pharmaceuticals · MRP ₹34.49

Ceiling prices fixed by NPPA

This formulation is in Schedule I of the Drugs (Prices Control) Order, 2013. No pack may be sold above the ceiling price per unit, plus taxes.

  1. 25 Mar 2026Tablet 0.25 mg · ceiling 2.07 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
  2. 25 Mar 2026Tablet 0.5 mg · ceiling 3.53 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
  3. 25 Mar 2026Tablet 1 mg · ceiling 4.88 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.