Medicines / Molecules / Clobetasol + Salicylic Acid

Clobetasol + Salicylic AcidEvery pack, by price.

134 packs of Clobetasol + Salicylic Acid on NPPA's price list for July 2026: 87 brands from 65 companies, in 20 forms and strengths.

Packs
134
Brands
87
Companies
65
Forms and strengths
20
Price-controlled packs
0 of 134

Packs, lowest price per unit first

Clobetasol + Salicylic Acid Ointment 0.05/3 %

30 packs, ₹0.70 to ₹12.00 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.70/gClobetroy S · 20 gm ointmentTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹14.00
  2. ₹1.33/gDiplomax · 10 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹13.25
  3. ₹3.91/gTopisal MF · 30 gm ointmentSystopic Laboratories · MRP ₹117.15
  4. ₹3.97/gClobrich S · 30 gm ointmentGenees Pharmaceuticals · MRP ₹119.06
  5. ₹4.07/gTopisal · 30 gm ointmentSystopic Laboratories · MRP ₹122.00
  6. ₹4.72/gLozivate MF · 60 gm ointmentCanixa Life Sciences · MRP ₹283.00
  7. ₹4.75/gDiplomax · 20 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹95.00
  8. ₹4.75/gTezcort 3S · 30 gm ointmentGlowderma · MRP ₹142.50
  9. ₹5.06/gDermisalic · 20 gm ointmentAlkem Laboratories · MRP ₹101.25
  10. ₹5.16/gPowercort S · 30 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹154.65
  11. ₹5.20/gViclob S · 20 gm ointmentKivi Labs · MRP ₹104.00
  12. ₹5.63/gSbet S · 20 gm ointmentSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹112.50
The other 18 by price per g
  1. ₹5.72/gTripletop · 30 gm ointmentMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹171.56
  2. ₹5.97/gLozivate MF · 30 gm ointmentCanixa Life Sciences · MRP ₹179.00
  3. ₹5.97/gLozivate S · 30 gm ointmentCanixa Life Sciences · MRP ₹179.00
  4. ₹6.53/gCosvate-S · 30 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹195.75
  5. ₹6.55/gClomic S · 15 gm ointmentEast West Pharma · MRP ₹98.18
  6. ₹6.55/gClopads · 20 gm ointmentTripada Biotec · MRP ₹131.00
  7. ₹6.65/gCSR-3 · 40 gm ointmentResilient Cosmeceuticals · MRP ₹266.00
  8. ₹6.83/gZincoderm S · 15 gm ointmentApex Laboratories · MRP ₹102.47
  9. ₹6.98/gExderm-S · 20 gm ointmentOmni Life Sciences · MRP ₹139.68
  10. ₹7.70/gMedisalic · 20 gm ointmentTorque Pharmaceuticals · MRP ₹154.00
  11. ₹8.13/gUltitar CS · 30 gm ointmentPercos India · MRP ₹243.75
  12. ₹8.16/gDipsalic-F · 30 gm ointmentAbbott Healthcare · MRP ₹244.69
  13. ₹8.20/gBelsalic · 20 gm ointmentBellissa Pharmaceuticals · MRP ₹164.06
  14. ₹8.85/gLobate S · 30 gm ointmentAbbott Healthcare · MRP ₹265.40
  15. ₹9.30/gCambisalic · 20 gm ointmentAnhox Healthcare · MRP ₹186.00
  16. ₹10.22/gDipsalic-F · 20 gm ointmentAbbott Healthcare · MRP ₹204.38
  17. ₹11.25/gClop-S · 20 gm ointmentZydus Healthcare · MRP ₹225.01
  18. ₹12.00/gClobirex S · 20 gm ointmentDermarex Health Care India · MRP ₹240.00

Clobetasol + Salicylic Acid Ointment 0.05/6 %

20 packs, ₹3.24 to ₹11.25 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹3.24/gTezcort 6S · 15 gm ointmentGlowderma · MRP ₹48.53
  2. ₹3.98/gClonext S · 20 gm ointmentEthinext Pharma · MRP ₹79.69
  3. ₹4.17/gBariderm S · 20 gm ointmentOrganic Laboratories · MRP ₹83.44
  4. ₹4.20/gClofresh S · 20 gm ointmentSmart Laboratories · MRP ₹84.00
  5. ₹4.63/gTopisal MF · 30 gm ointmentSystopic Laboratories · MRP ₹138.75
  6. ₹4.64/gBet Salic 6 · 20 gm ointmentOmega Remedies · MRP ₹92.81
  7. ₹4.67/gTopisal · 30 gm ointmentSystopic Laboratories · MRP ₹140.00
  8. ₹4.97/gClobkare SX · 30 gm ointmentDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹149.00
  9. ₹5.25/gClobesalic · 20 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹105.00
  10. ₹5.57/gC Sora · 20 gm ointmentBestochem Formulations · MRP ₹111.38
  11. ₹5.91/gSalobet · 20 gm ointmentMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹118.13
  12. ₹6.03/gClopic SL · 20 gm ointmentAtopic Laboratories · MRP ₹120.50
The other 8 by price per g
  1. ₹6.20/gCambisalic · 30 gm ointmentAnhox Healthcare · MRP ₹186.00
  2. ₹6.22/gTufderm S · 30 gm ointmentApex Laboratories · MRP ₹186.56
  3. ₹6.65/gCsr · 40 gm ointmentResilient Cosmeceuticals · MRP ₹266.00
  4. ₹6.78/gPowercort S · 30 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹203.29
  5. ₹7.45/gSaliskin · 20 gm ointmentEntod Pharmaceuticals · MRP ₹149.06
  6. ₹7.50/gClorap S · 20 gm ointmentRapross Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
  7. ₹8.29/gCosvate-S · 30 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹248.61
  8. ₹11.25/gClop-S · 20 gm ointmentZydus Healthcare · MRP ₹225.01

Clobetasol + Salicylic Acid Lotion 0.05/3 %

19 packs, ₹3.04 to ₹11.20 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹3.04/mlTopisal · 50 ml lotionSystopic Laboratories · MRP ₹152.00
  2. ₹3.10/mlTopsor S · 30 ml lotionApple Therapeutics · MRP ₹93.00
  3. ₹3.11/mlClomic S · 30 ml lotionEast West Pharma · MRP ₹93.20
  4. ₹3.40/mlTopisal · 30 ml lotionSystopic Laboratories · MRP ₹102.00
  5. ₹3.43/mlClovate SL · 30 ml lotionDermo Care Laboratories · MRP ₹103.00
  6. ₹3.44/mlPropysalic Plus · 30 ml lotionHegde & Hegde · MRP ₹103.12
  7. ₹3.56/mlNiosalic · 50 ml lotionKLM Laboratories · MRP ₹178.12
  8. ₹3.63/mlClonext S · 30 ml lotionEthinext Pharma · MRP ₹108.75
  9. ₹4.00/mlCambisalic · 20 ml lotionAnhox Healthcare · MRP ₹80.00
  10. ₹4.04/mlPlaintar CS · 100 ml lotionSalve Pharmaceuticals · MRP ₹404.00
  11. ₹4.55/mlBariderm S · 20 ml lotionOrganic Laboratories · MRP ₹90.94
  12. ₹4.66/mlExderm-S · 30 ml lotionOmni Life Sciences · MRP ₹139.69
The other 7 by price per ml
  1. ₹4.73/mlViclob S · 30 ml lotionKivi Labs · MRP ₹142.03
  2. ₹4.81/mlTripletop · 100 ml lotionMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹480.94
  3. ₹4.95/mlPowercort S · 30 ml lotionOaknet Healthcare · MRP ₹148.41
  4. ₹5.30/mlClorega S · 30 ml lotionRegaliz Medicare · MRP ₹159.00
  5. ₹5.63/mlCambisalic · 30 ml lotionAnhox Healthcare · MRP ₹169.00
  6. ₹5.97/mlLozivate MF · 30 ml lotionCanixa Life Sciences · MRP ₹179.00
  7. ₹11.20/mlClop-S · 20 ml lotionZydus Healthcare · MRP ₹224.06

Clobetasol + Salicylic Acid Ointment

14 packs, ₹0.90 to ₹10.08 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.90/gClobevent S · 20 gm ointmentUniventis Medicare · MRP ₹18.04
  2. ₹3.50/gClobikem S · 20 gm ointmentAlkem Laboratories · MRP ₹70.00
  3. ₹3.71/gPlecikoid S6 · 20 gm ointmentPretium Pharmaceuticals · MRP ₹74.29
  4. ₹3.87/gGladclo S · 30 gm ointmentGladstone Pharma India · MRP ₹116.08
  5. ₹3.90/gPsorten S · 50 gm ointmentIzng Pharmaceuticals · MRP ₹195.00
  6. ₹4.20/gPraisvate S3 · 20 gm ointmentPraise Pharma · MRP ₹84.00
  7. ₹4.38/gHeelcort · 30 gm ointmentPraise Pharma · MRP ₹131.25
  8. ₹4.67/gLozivate 3S · 30 gm ointmentCanixa Life Sciences · MRP ₹140.00
  9. ₹5.63/gClobkare CS · 30 gm ointmentDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹168.75
  10. ₹6.77/gBcsal · 20 gm ointmentEast West Pharma · MRP ₹135.38
  11. ₹9.10/gEclospan S · 20 gm ointmentDr. Reddys Laboratories · MRP ₹182.00
  12. ₹9.60/gSolsalic · 20 gm ointmentAustro Lab · MRP ₹192.00
The other 2 by price per g
  1. ₹10.08/gRelysal · 20 gm ointmentRely On Pharmaceuticals · MRP ₹201.56
  2. ₹0.13Clobact SC · 50 gm ointmentIntra Labs · MRP ₹0.13

Clobetasol + Salicylic Acid Lotion 0.05/6 %

10 packs, ₹3.03 to ₹11.20 per ml.

  1. ₹3.03/mlNuvate S · 30 ml lotionGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹90.93
  2. ₹3.28/mlTopisal · 50 ml lotionSystopic Laboratories · MRP ₹164.00
  3. ₹3.36/mlClofresh S · 25 ml lotionSmart Laboratories · MRP ₹84.00
  4. ₹3.67/mlTopisal · 30 ml lotionSystopic Laboratories · MRP ₹110.00
  5. ₹3.75/mlPropysalic Plus · 30 ml lotionHegde & Hegde · MRP ₹112.50
  6. ₹4.16/mlClopic SL · 30 ml lotionAtopic Laboratories · MRP ₹124.68
  7. ₹4.68/mlClomic S · 30 ml lotionEast West Pharma · MRP ₹140.27
  8. ₹6.78/mlPowercort S · 30 ml lotionOaknet Healthcare · MRP ₹203.29
  9. ₹7.18/mlCosvate-S · 30 ml lotionOaknet Healthcare · MRP ₹215.46
  10. ₹11.20/mlClop-S · 20 ml lotionZydus Healthcare · MRP ₹224.06

Clobetasol + Salicylic Acid Cream 0.05/6 %

8 packs, ₹2.14 to ₹5.80 per g.

  1. ₹2.14/gCvate S · 20 gm creamOmega Remedies · MRP ₹42.77
  2. ₹3.60/gClob SL · 15 gm creamZee Laboratories · MRP ₹54.00
  3. ₹3.85/gClonext S · 45 gm creamEthinext Pharma · MRP ₹173.44
  4. ₹3.93/gKloryl S · 20 gm creamUnimarck Healthcare · MRP ₹78.66
  5. ₹4.22/gSalista C · 20 gm creamMagnachem Pharmaceuticals · MRP ₹84.38
  6. ₹4.38/gClopinate S · 30 gm creamMonichem Healthcare · MRP ₹131.25
  7. ₹4.53/gClodel S · 30 gm creamDelbruk Lifescience · MRP ₹135.90
  8. ₹5.80/gClobital S · 30 gm creamTalent India · MRP ₹174.00

Clobetasol + Salicylic Acid Lotion

6 packs, ₹2.80 to ₹6.87 per ml.

  1. ₹2.80/mlSolsalic · 30 ml lotionAustro Lab · MRP ₹84.00
  2. ₹3.56/mlNiosalic 6 · 50 ml lotionKLM Laboratories · MRP ₹178.12
  3. ₹3.59/mlPlecikoid S · 30 ml lotionPretium Pharmaceuticals · MRP ₹107.81
  4. ₹4.50/mlSaliclo · 30 ml lotionInex Medicaments · MRP ₹135.00
  5. ₹4.70/mlLozivate 3S · 30 ml lotionCanixa Life Sciences · MRP ₹141.00
  6. ₹6.87/mlRelysal · 30 ml lotionRely On Pharmaceuticals · MRP ₹206.00

Clobetasol + Salicylic Acid Ointment 0.05/6.5 %

5 packs, ₹3.44 to ₹10.31 per g.

  1. ₹3.44/gPropysalic · 30 gm ointmentHegde & Hegde · MRP ₹103.12
  2. ₹4.37/gPropysalic · 20 gm ointmentHegde & Hegde · MRP ₹87.42
  3. ₹5.90/gClomic S · 20 gm ointmentEast West Pharma · MRP ₹117.98
  4. ₹9.14/gNiosalic 6 · 20 gm ointmentKLM Laboratories · MRP ₹182.81
  5. ₹10.31/gPropysalic NF 6 · 20 gm ointmentHegde & Hegde · MRP ₹206.25

Clobetasol + Salicylic Acid Ointment 0.05/3.5 %

4 packs, ₹7.70 to ₹9.33 per g.

  1. ₹7.70/gClobavate S · 20 gm ointmentLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹153.94
  2. ₹9.22/gPropysalic NF · 30 gm ointmentHegde & Hegde · MRP ₹276.56
  3. ₹9.33/gPropysalic NF · 20 gm ointmentHegde & Hegde · MRP ₹186.56
  4. ₹9.33/gPropysalic NF (Overseas) · 20 gm ointmentHegde & Hegde · MRP ₹186.56

Clobetasol + Salicylic Acid Cream 0.05/3 %

4 packs, ₹1.35 to ₹6.47 per g.

  1. ₹1.35/gClobeta S · 15 gm creamLaborate Pharmaceutical · MRP ₹20.28
  2. ₹3.88/gZincort S · 15 gm creamMegha Healthcare · MRP ₹58.20
  3. ₹6.44/gCortent S · 15 gm creamLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹96.56
  4. ₹6.47/gClobezine S · 20 gm creamAvancer Lab · MRP ₹129.38

Clobetasol + Salicylic Acid Cream

3 packs, ₹4.33 to ₹5.33 per g.

  1. ₹4.33/gKlolyte MF · 15 gm creamZee Laboratories · MRP ₹65.00
  2. ₹4.42/gZaclo S · 20 gm creamUniza Healthcare · MRP ₹88.39
  3. ₹5.33/gClodel MF · 30 gm creamDelbruk Lifescience · MRP ₹160.00

Clobetasol + Salicylic Acid Cream 0.025/3 %

2 packs, ₹3.87 to ₹8.16 per g.

  1. ₹3.87/gEnderm S · 20 gm creamLeben Laboratories · MRP ₹77.34
  2. ₹8.16/gNiosalic · 20 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹163.13

Clobetasol + Salicylic Acid Lotion 0.05/3.5 %

2 packs, ₹6.41 to ₹6.50 per ml.

  1. ₹6.41/mlPropysalic NF · 30 ml lotionHegde & Hegde · MRP ₹192.19
  2. ₹6.50/mlPropysalic NF (Overseas) · 30 ml lotionHegde & Hegde · MRP ₹195.00

Clobetasol + Salicylic Acid Lotion 3.5 %

1 pack, ₹2.90 per ml.

  1. ₹2.90/mlClorap S · 30 ml lotionRapross Pharmaceuticals · MRP ₹87.00

Clobetasol + Salicylic Acid Lotion 6 %

1 pack, ₹3.17 per ml.

  1. ₹3.17/mlClorap S · 30 ml lotionRapross Pharmaceuticals · MRP ₹95.00

Clobetasol + Salicylic Acid Lotion 0.05/2 %

1 pack, ₹3.40 per ml.

  1. ₹3.40/mlDiplomax · 25 ml lotionLeeford Healthcare · MRP ₹85.00

Clobetasol + Salicylic Acid Ointment 3/0.05 %

1 pack, ₹10.00 per g.

  1. ₹10.00/gLucobet S · 20 gm ointmentLupin · MRP ₹200.00

Clobetasol + Salicylic Acid Soap 0.05/3 %

1 pack, ₹0.69 per g.

  1. ₹0.69/gMedisalic · 100 gm soapTorque Pharmaceuticals · MRP ₹68.50

Clobetasol + Salicylic Acid Facewash

1 pack, ₹1.52 per ml.

  1. ₹1.52/mlMedisalic · 100 ml facewashTorque Pharmaceuticals · MRP ₹152.00

Clobetasol + Salicylic Acid Tablet 75 mg

1 pack, ₹11.81 per tablet.

  1. ₹11.81/tabletPrelyca · 10 tabletUnistar Biotech · MRP ₹118.13

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.