Medicines / Molecules / Clobetasol + Neomycin + Miconazole

Clobetasol + Neomycin + MiconazoleEvery pack, by price.

88 packs of Clobetasol + Neomycin + Miconazole on NPPA's price list for July 2026: 68 brands from 58 companies, in 16 forms and strengths.

Packs
88
Brands
68
Companies
58
Forms and strengths
16
Price-controlled packs
0 of 88

Packs, lowest price per unit first

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Cream 0.05/0.5/2 %

44 packs, ₹0.73 to ₹18.00 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.73/gClobategm · 15 gm creamLaborate Pharmaceutical · MRP ₹10.93
  2. ₹2.10/gCbnate NM · 20 gm creamUnison Pharmaceuticals · MRP ₹42.00
  3. ₹2.80/gClofresh gm · 30 gm creamSmart Laboratories · MRP ₹84.00
  4. ₹3.00/gClopic gm · 20 gm creamAtopic Laboratories · MRP ₹60.00
  5. ₹3.27/gTetmosol Total · 15 gm creamPiramal Healthcare · MRP ₹49.00
  6. ₹3.33/gTopinova · 10 gm creamZuventus Healthcare · MRP ₹33.32
  7. ₹3.38/gNovacor · 15 gm creamSeagull Pharma · MRP ₹50.63
  8. ₹3.45/gDermocrat Plus · 20 gm creamSyncom Formulations · MRP ₹68.91
  9. ₹3.49/gTezcort gm · 15 gm creamGlowderma · MRP ₹52.37
  10. ₹3.68/gClobetol gm · 10 gm creamRanbaxy Laboratories · MRP ₹36.75
  11. ₹3.70/gRovate gm Neo · 15 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹55.49
  12. ₹3.81/gCosvate gm Plus Plus · 25 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹95.32
The other 32 by price per g
  1. ₹4.00/gCosvate NM · 15 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹60.00
  2. ₹4.01/gCosvate gm Plus Plus · 10 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹40.14
  3. ₹4.19/gCosvate gm Plus Plus · 20 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹83.86
  4. ₹4.71/gZincoderm gm Neo · 15 gm creamApex Laboratories · MRP ₹70.68
  5. ₹4.90/gClobact gm · 10 gm creamIntra Labs · MRP ₹49.00
  6. ₹5.00/gPlosat gm · 15 gm creamWinsome Lab · MRP ₹75.00
  7. ₹5.13/gClobital NM · 15 gm creamTalent India · MRP ₹77.00
  8. ₹5.19/gExderm-Nm · 15 gm creamOmni Life Sciences · MRP ₹77.81
  9. ₹5.27/gClobavate NM · 15 gm creamLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹79.03
  10. ₹5.33/gFourderm Plus · 15 gm creamCipla · MRP ₹80.00
  11. ₹5.48/gSoltop Plus · 15 gm creamBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹82.13
  12. ₹5.50/gAfderm Plus · 15 gm creamAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹82.50
  13. ₹5.69/gCantop gm · 10 gm creamMicro Labs · MRP ₹56.91
  14. ₹5.75/gCanzit MX · 15 gm creamApple Lifescience · MRP ₹86.25
  15. ₹5.79/gCandid Total Plus · 20 gm creamGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹115.78
  16. ₹5.83/gTriben XT · 15 gm creamJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹87.40
  17. ₹5.90/gClob gm · 10 gm creamTorque Pharmaceuticals · MRP ₹59.00
  18. ₹6.12/gSonaderm NM · 15 gm creamBlue Cross Laboratories · MRP ₹91.87
  19. ₹6.25/gClobeta-Gm · 20 gm creamLaborate Pharmaceutical · MRP ₹125.00
  20. ₹6.80/gZenclobate gm · 10 gm creamElder Projects · MRP ₹68.00
  21. ₹6.87/gDermikem OC Plus · 15 gm creamAlkem Laboratories · MRP ₹103.10
  22. ₹7.35/gPanderm NM · 15 gm creamMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹110.25
  23. ₹7.37/gWokderm Plus · 15 gm creamWockhardt · MRP ₹110.53
  24. ₹7.40/gLucobet gm · 20 gm creamLupin · MRP ₹148.05
  25. ₹7.50/gMixderm (Omega) · 10 gm creamOmega Remedies · MRP ₹75.00
  26. ₹8.08/gPanderm Plus Plus · 15 gm creamMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹121.27
  27. ₹8.21/gFunzi NM · 20 gm creamCorona · MRP ₹164.28
  28. ₹8.30/gClobeta-Gm · 10 gm creamLaborate Pharmaceutical · MRP ₹83.00
  29. ₹8.80/gOrkid 4 Plus · 15 gm creamIndchemie Health Specialities · MRP ₹132.00
  30. ₹9.13/gMiclogenta N · 10 gm creamJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹91.27
  31. ₹9.99/gTenovate NM · 10 gm creamGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹99.90
  32. ₹18.00/gQuinoderm Plus · 5 gm creamPharmasynth Formulations · MRP ₹90.00

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Cream

17 packs, ₹0.01 to ₹9.00 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.01/gNiclix · 15 gm creamZee Laboratories · MRP ₹0.12
  2. ₹2.23/gCebate gm Active · 15 gm creamSanofi India · MRP ₹33.52
  3. ₹2.91/gBactromix N · 20 gm creamRhine Biogenics · MRP ₹58.13
  4. ₹3.81/gHigazol NM · 15 gm creamHiglance Laboratories · MRP ₹57.18
  5. ₹4.76/gLotril MX · 15 gm creamGufic Bioscience · MRP ₹71.42
  6. ₹4.81/gYesderm · 15 gm creamDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹72.19
  7. ₹5.05/gSonaderm NM · 20 gm creamBlue Cross Laboratories · MRP ₹101.00
  8. ₹5.63/gDermikem OC Plus · 20 gm creamAlkem Laboratories · MRP ₹112.50
  9. ₹6.19/gCloact gm · 15 gm creamCadila Pharmaceuticals · MRP ₹92.81
  10. ₹6.23/gEczovate gm · 15 gm creamJB Chemicals · MRP ₹93.51
  11. ₹6.33/gTerbiscope Plus · 15 gm creamNarankaa Pharma · MRP ₹95.00
  12. ₹6.44/gDermotriad Plus · 15 gm creamDabur India · MRP ₹96.56
The other 5 by price per g
  1. ₹6.66/gAristoderm gm · 10 gm creamAristo Laboratories · MRP ₹66.56
  2. ₹6.81/gFourderm RF · 10 gm creamCipla · MRP ₹68.06
  3. ₹6.81/gFourderm RF · 5 gm creamCipla · MRP ₹34.03
  4. ₹6.87/gDermichem OC · 15 gm creamAlkem Laboratories · MRP ₹103.10
  5. ₹9.00/gQuinoderm Plus · 10 gm creamPharmasynth Formulations · MRP ₹90.00

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Cream 0.05/0.1/2 %

9 packs, ₹3.66 to ₹6.81 per g.

  1. ₹3.66/gOcclo gm · 10 gm creamOctane Biotech · MRP ₹36.56
  2. ₹4.33/gClobevent gm · 15 gm creamIndswift Laboratories · MRP ₹65.00
  3. ₹4.60/gClofresh gm · 10 gm creamSmart Laboratories · MRP ₹46.00
  4. ₹4.80/gStarbact-Gm · 15 gm creamInvision Medi Sciences · MRP ₹72.00
  5. ₹5.20/gMixderm · 10 gm creamM D C Pharmaceuticals · MRP ₹52.00
  6. ₹5.56/gIchmed · 15 gm creamComed Chemicals · MRP ₹83.34
  7. ₹5.70/gDermotriad Plus · 10 gm creamDabur India · MRP ₹57.00
  8. ₹6.00/gTerabet gm · 10 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹60.00
  9. ₹6.81/gFourderm RF · 15 gm creamCipla · MRP ₹102.09

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Ointment 0.05/0.5/2 %

5 packs, ₹0.74 to ₹9.58 per g.

  1. ₹0.74/gNeoclobenate gm · 20 gm ointmentIndswift Laboratories · MRP ₹14.86
  2. ₹0.94/gConbeta gm · 10 gm ointmentConcept Biosciences · MRP ₹9.44
  3. ₹6.00/gNC Derm Plus · 15 gm ointmentKee Pharma · MRP ₹90.00
  4. ₹8.76/gClobikem gm · 10 gm ointmentAlkem Laboratories · MRP ₹87.60
  5. ₹9.58/gNeoclobenate gm · 10 gm ointmentIndswift Laboratories · MRP ₹95.75

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Cream 0.05 %/0.5 %/2 %

2 packs, ₹6.35 to ₹8.71 per g.

  1. ₹6.35/gLobate gm Neo · 15 gm creamAbbott Healthcare · MRP ₹95.21
  2. ₹8.71/gLobate gm Neo · 10 gm creamAbbott Healthcare · MRP ₹87.11

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Cream 0.5/0.05/2 %

1 pack, ₹5.90 per g.

  1. ₹5.90/gAristoderm gm · 20 gm creamAristo Laboratories · MRP ₹118.03

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Powder 0.05/0.5/2 %

1 pack, ₹1.35 per g.

  1. ₹1.35/gClobeta-Gm · 100 gm powderLaborate Pharmaceutical · MRP ₹135.00

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Ointment

1 pack, ₹10.50 per g.

  1. ₹10.50/gClomad gm · 10 gm ointmentAustro Lab · MRP ₹105.00

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Ointment 0.05/0.1/2 %

1 pack, ₹2.19 per g.

  1. ₹2.19/gClozol NM · 10 gm ointmentSyncom Formulations · MRP ₹21.87

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Lotion

1 pack, ₹4.00 per ml.

  1. ₹4.00/mlCosvate NM · 15 ml lotionOaknet Healthcare · MRP ₹60.00

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Cream 0.05/0.50/2 %

1 pack, ₹7.00 per g.

  1. ₹7.00/gDermotriad Plus · 20 gm creamDabur India · MRP ₹140.00

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Cream 0.025/1/0.5 %

1 pack, ₹6.81 per g.

  1. ₹6.81/gFourderm RF · 20 gm creamCipla · MRP ₹136.13

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Lotion 0.05/0.5/2 %

1 pack, ₹6.04 per ml.

  1. ₹6.04/mlFunzi NM · 30 ml lotionCorona · MRP ₹181.13

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Cream 0.05 %/0.5/2 %

1 pack, ₹8.71 per g.

  1. ₹8.71/gLobate gm Neo · 20 gm creamAbbott Healthcare · MRP ₹174.23

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Lotion 0.05 %/0.5 %/2 %

1 pack, ₹5.93 per ml.

  1. ₹5.93/mlLobate gm Neo · 25 ml lotionAbbott Healthcare · MRP ₹148.37

Clobetasol + Neomycin + Miconazole Cream 2 %

1 pack, ₹12.19 per g.

  1. ₹12.19/gMycobet · 15 gm creamMorepen Laboratories · MRP ₹182.81

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.