Medicines / Molecules / Clobetasol + Gentamicin + Miconazole
Clobetasol + Gentamicin + MiconazoleEvery pack, by price.
17 packs of Clobetasol + Gentamicin + Miconazole on NPPA's price list for July 2026: 14 brands from 12 companies, in 6 forms and strengths.
- Packs
- 17
- Brands
- 14
- Companies
- 12
- Forms and strengths
- 6
- Price-controlled packs
- 0 of 17
Packs, lowest price per unit first
Clobetasol + Gentamicin + Miconazole Cream 0.05/0.1/2 %
8 packs, ₹1.77 to ₹9.58 per g.
- ₹1.77/gCosvate gm · 25 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹44.15
- ₹1.94/gCosvate gm · 20 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹38.80
- ₹2.58/gClovate gm · 20 gm creamDermo Care Laboratories · MRP ₹51.56
- ₹2.74/gEnderm gm · 15 gm creamLeben Laboratories · MRP ₹41.11
- ₹3.75/gClobenate-Gm · 20 gm creamIndswift Laboratories · MRP ₹75.00
- ₹4.80/gClobet gm (Zydus) · 10 gm creamZydus Healthcare · MRP ₹48.00
- ₹4.80/gClobet gm RC · 10 gm creamUniversal Life Science · MRP ₹48.00
- ₹9.58/gClobenate-Gm · 10 gm creamIndswift Laboratories · MRP ₹95.75
Clobetasol + Gentamicin + Miconazole Cream
4 packs, ₹1.93 to ₹8.80 per g.
- ₹1.93/gClogin M · 10 gm creamApex Laboratories · MRP ₹19.25
- ₹2.55/gZinclovil gm · 15 gm creamVilco Laboratories · MRP ₹38.25
- ₹3.00/gSolderm gm · 15 gm creamLeben Laboratories · MRP ₹45.00
- ₹8.80/gZinclovil · 15 gm creamVilco Laboratories · MRP ₹132.00
Clobetasol + Gentamicin + Miconazole Ointment 0.05/0.1/2 %
2 packs, ₹2.33 to ₹2.80 per g.
- ₹2.33/gOlclobee gm · 15 gm ointmentOlcare · MRP ₹35.00
- ₹2.80/gClobavate gm · 15 gm ointmentLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹42.00
Clobetasol + Gentamicin + Miconazole Ointment
1 pack, ₹3.50 per g.
- ₹3.50/gClobesym gm · 10 gm ointmentIntra Labs · MRP ₹35.00
Clobetasol + Gentamicin + Miconazole Ointment 0.05/2/0.5 %
1 pack, ₹8.44 per g.
- ₹8.44/gClobyte gm · 10 gm ointmentZen Labs India · MRP ₹84.38
Clobetasol + Gentamicin + Miconazole Lotion
1 pack, ₹3.00 per ml.
- ₹3.00/mlEnderm gm · 25 ml lotionLeben Laboratories · MRP ₹75.00
Companies marketing it
- Leben Laboratories3 packs
- Indswift Laboratories2 packs
- Eris2 packs
- Vilco Laboratories2 packs
- Lincoln Pharmaceuticals1 pack
- Intra Labs1 pack
- Universal Life Science1 pack
- Zydus1 pack
- Zen Labs India1 pack
- Apex Laboratories1 pack
- Dermo Care Laboratories1 pack
- Olcare1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.