Medicines / Molecules / Clindamycin + Nicotinamide
Clindamycin + NicotinamideEvery pack, by price.
76 packs of Clindamycin + Nicotinamide on NPPA's price list for July 2026: 62 brands from 54 companies, in 16 forms and strengths.
- Packs
- 76
- Brands
- 62
- Companies
- 54
- Forms and strengths
- 16
- Price-controlled packs
- 0 of 76
Packs, lowest price per unit first
Clindamycin + Nicotinamide Gel 1/4 %
41 packs, ₹1.26 to ₹24.06 per g. The 12 lowest per g come first.
- ₹1.26/gAcnedoc · 20 gm gelMorepen Laboratories · MRP ₹25.27
- ₹3.45/gCinason N · 20 gm gelUnison Pharmaceuticals · MRP ₹69.00
- ₹4.30/gClinfresh · 20 gm gelSmart Laboratories · MRP ₹86.00
- ₹4.60/gClinlook · 20 gm gelSmart Laboratories · MRP ₹92.00
- ₹4.69/gPimplex · 20 gm gelMicro Labs · MRP ₹93.70
- ₹4.80/gAcnenok · 25 gm gelKoye Pharmaceuticals · MRP ₹120.00
- ₹5.00/gAcnestar · 12 gm gelMankind Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
- ₹5.39/gTopc · 20 gm gelTripada Biotec · MRP ₹107.81
- ₹5.50/gAtclin · 20 gm gelAtopic Laboratories · MRP ₹110.00
- ₹5.55/gAcnesol NC · 20 gm gelSystopic Laboratories · MRP ₹111.00
- ₹5.75/gAcloderm · 20 gm gelDermo Care Laboratories · MRP ₹115.00
- ₹5.75/gAcnekind · 22 gm gelMankind Pharmaceuticals · MRP ₹126.55
The other 29 by price per g
- ₹6.13/gClinvan · 15 gm gelAvancer Lab · MRP ₹92.00
- ₹6.16/gGlocin · 30 gm gelTricos Dermatologics · MRP ₹184.68
- ₹6.66/gCligel N · 20 gm gelEast West Pharma · MRP ₹133.22
- ₹6.86/gForacne · 20 gm gelCipla · MRP ₹137.25
- ₹6.96/gTexglow · 20 gm gelBios Lab · MRP ₹139.20
- ₹7.15/gMyface · 20 gm gelAnhox Healthcare · MRP ₹143.00
- ₹7.19/gTopc · 15 gm gelTripada Biotec · MRP ₹107.81
- ₹7.25/gCuriclin · 20 gm gelCurious Biotech · MRP ₹145.00
- ₹7.35/gNeoclean · 20 gm gelKLM Laboratories · MRP ₹147.00
- ₹7.52/gKlinface N · 20 gm gelKivi Labs · MRP ₹150.47
- ₹7.81/gClitina · 15 gm gelUniza Healthcare · MRP ₹117.18
- ₹8.00/gClinred N · 20 gm gelEncore Healthcare · MRP ₹160.00
- ₹8.02/gNax(galcare) · 20 gm gelGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹160.31
- ₹8.44/gClindafin N · 20 gm gelHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹168.75
- ₹8.95/gCliface · 20 gm gelTalent India · MRP ₹179.00
- ₹9.00/gClinka -N · 10 gm gelIntas Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
- ₹9.23/gNilac(mll) · 20 gm gelMicro Labs · MRP ₹184.60
- ₹9.25/gAcstop · 20 gm gelSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹185.00
- ₹9.60/gFemcinol A · 20 gm gelDabur India · MRP ₹192.00
- ₹9.82/gAcneris NT · 15 gm gelPsycormedies · MRP ₹147.33
- ₹11.21/gClinmiskin · 20 gm gelTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹224.15
- ₹11.25/gWegamycin · 20 gm gelRonyd Health Care · MRP ₹225.00
- ₹11.33/gWegamycin · 15 gm gelRonyd Health Care · MRP ₹170.00
- ₹12.00/gClindot N · 20 gm gelBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹240.00
- ₹12.14/gFaceclin · 20 gm gelAbbott Healthcare · MRP ₹242.89
- ₹12.31/gErytop N · 15 gm gelUsv · MRP ₹184.59
- ₹12.33/gClin 3 · 15 gm gelUnimarck Healthcare · MRP ₹185.00
- ₹17.30/gAcnay · 10 gm gelMed Manor Organics · MRP ₹173.00
- ₹24.06/gAcstop AD · 15 gm gelSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹360.93
Clindamycin + Nicotinamide Gel
12 packs, ₹1.14 to ₹9.50 per g.
- ₹1.14/gAcnetroy · 20 gm gelTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹22.84
- ₹5.14/gClinwin · 15 gm gelOrganic Laboratories · MRP ₹77.10
- ₹5.15/gClearlite · 20 gm gelMoonstar Lifecare · MRP ₹103.00
- ₹5.33/gRoseacne · 15 gm gelLucrose Pharma · MRP ₹80.00
- ₹5.63/gAbaka · 20 gm gelPraise Pharma · MRP ₹112.50
- ₹6.53/gClindac AN · 30 gm gelAlkem Laboratories · MRP ₹195.90
- ₹6.60/gClearwin · 15 gm gelZee Laboratories · MRP ₹99.00
- ₹7.81/gClinadd · 15 gm gelDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹117.19
- ₹8.34/gFlamees · 20 gm gelGenees Pharmaceuticals · MRP ₹166.88
- ₹8.48/gAcnerid · 20 gm gelEumedica Pharmaceuticals · MRP ₹169.69
- ₹9.25/gClin 3 · 20 gm gelUnimarck Healthcare · MRP ₹185.00
- ₹9.50/gClick N · 20 gm gelDermarex Health Care India · MRP ₹190.00
Clindamycin + Nicotinamide Soap
4 packs, ₹0.58 to ₹2.40 per g.
- ₹0.58/gClearwin · 75 gm soapZee Laboratories · MRP ₹43.75
- ₹1.32/gNax · 75 gm soapGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹99.00
- ₹1.73/gClearzit · 75 gm soapGrace Derma Healthcare · MRP ₹130.00
- ₹2.40/gAcnay · 75 gm soapMed Manor Organics · MRP ₹180.00
Clindamycin + Nicotinamide Cream
2 packs, ₹1.50 to ₹4.64 per g.
- ₹1.50/gAcnevent Plus · 15 gm creamUniventis Medicare · MRP ₹22.50
- ₹4.64/gAcnetop (Healing) · 20 gm creamHealing Pharma India · MRP ₹92.81
Clindamycin + Nicotinamide Soap 1/4 %
2 packs, ₹1.47 to ₹134.00 per g.
- ₹1.47/gUsit · 75 gm soapColinz Laboratories · MRP ₹110.00
- ₹134.00/unitAcstop · 1 soapSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹134.00
Clindamycin + Nicotinamide Serum
2 packs, ₹29.17 to ₹35.93 per ml.
- ₹29.17/mlAcstop · 30 ml serumSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹875.00
- ₹35.93/mlAcstop · 15 ml serumSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹539.00
Clindamycin + Nicotinamide Facewash
2 packs, ₹1.86 to ₹4.50 per g.
- ₹1.86/gClinlook · 70 gm facewashSmart Laboratories · MRP ₹130.00
- ₹4.50/gClearzit · 60 gm facewashGrace Derma Healthcare · MRP ₹270.00
Clindamycin + Nicotinamide Facewash 1/4 %
2 packs, ₹1.33 to ₹1.40 per g.
- ₹1.33/gClinfresh · 30 gm facewashSmart Laboratories · MRP ₹40.00
- ₹1.40/mlClinfresh · 75 ml facewashSmart Laboratories · MRP ₹105.00
Clindamycin + Nicotinamide Cream 1/4 %
2 packs, ₹8.67 to ₹12.00 per g.
- ₹8.67/gNioclean · 20 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹173.44
- ₹12.00/gClivazit · 15 gm creamIndchemie Health Specialities · MRP ₹180.00
Clindamycin + Nicotinamide Ointment 1/4 %
1 pack, ₹6.33 per g.
- ₹6.33/gAcnetoin (Leeford) · 15 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹95.00
Clindamycin + Nicotinamide Gel 1/5 %
1 pack, ₹6.09 per g.
- ₹6.09/gActreat · 20 gm gelEthinext Pharma · MRP ₹121.88
Clindamycin + Nicotinamide Emulgel 1/4 %
1 pack, ₹15.21 per g.
- ₹15.21/gAknegate CN · 20 gm emulgelInex Medicaments · MRP ₹304.12
Clindamycin + Nicotinamide Gel 0.01/0.4 %
1 pack, ₹7.00 per g.
- ₹7.00/gClearzit · 20 gm gelGrace Derma Healthcare · MRP ₹140.00
Clindamycin + Nicotinamide Lotion 1/4 %
1 pack, ₹4.50 per ml.
- ₹4.50/mlCliface · 25 ml lotionTalent India · MRP ₹112.50
Clindamycin + Nicotinamide Ointment
1 pack, ₹9.55 per g.
- ₹9.55/gClynim · 10 gm ointmentST Morrison · MRP ₹95.50
Clindamycin + Nicotinamide Tube 1/4 %
1 pack, ₹15.90 per g.
- ₹15.90/gFaceclin AT · 15 gm tubeAbbott Healthcare · MRP ₹238.50
Companies marketing it
- Solderma Pharmaceuticals5 packs
- Smart Laboratories5 packs
- Grace Derma Healthcare3 packs
- Med Manor Organics2 packs
- Mankind2 packs
- Zee Laboratories2 packs
- Talent India2 packs
- Unimarck Healthcare2 packs
- Alkem2 packs
- Abbott2 packs
- Galcare Pharmaceuticals2 packs
- KLM Laboratories2 packs
- Micro Labs2 packs
- Tripada2 packs
- Ronyd Health Care2 packs
- Praise Pharma1 pack
- Dermo Care Laboratories1 pack
- Morepen Laboratories1 pack
- Koye Pharmaceuticals1 pack
- Eumedica Pharmaceuticals1 pack
- Psycormedies1 pack
- Systopic Laboratories1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Healing Pharma India1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.