Medicines / Molecules / Clindamycin + Clotrimazole
Clindamycin + ClotrimazoleEvery pack, by price.
37 packs of Clindamycin + Clotrimazole on NPPA's price list for July 2026: 30 brands from 30 companies, in 12 forms and strengths.
- Packs
- 37
- Brands
- 30
- Companies
- 30
- Forms and strengths
- 12
- Price-controlled packs
- 0 of 37
Packs, lowest price per unit first
Clindamycin + Clotrimazole Suppository 100/200 mg
13 packs, ₹33.73 to ₹68.01 per suppository. The 12 lowest per suppository come first.
- ₹33.73/suppositoryImidil C · 3 suppositoryHetero Healthcare · MRP ₹101.20
- ₹37.00/suppositoryVH3 · 3 suppositorySystopic Laboratories · MRP ₹111.00
- ₹41.56/suppositoryClintas-Cl · 3 suppositoryIntas Pharmaceuticals · MRP ₹124.69
- ₹42.19/suppositoryAnich · 3 suppositoryIndswift Laboratories · MRP ₹126.58
- ₹44.37/suppositoryCandrea · 3 suppositoryNeon Laboratories · MRP ₹133.10
- ₹45.33/suppositoryClinsup V · 3 suppositoryResilient Cosmeceuticals · MRP ₹136.00
- ₹46.40/suppositoryNuforce CD · 3 suppositoryMankind Pharmaceuticals · MRP ₹139.20
- ₹49.06/suppositoryC Best · 3 suppositoryMed Manor Organics · MRP ₹147.19
- ₹53.67/suppositoryCansoft CL · 3 suppositorySun Pharma Laboratories · MRP ₹161.00
- ₹53.88/suppository3VC · 3 suppositoryEra Pharmaceuticals · MRP ₹161.63
- ₹54.38/suppositoryCandid CL · 3 suppositoryGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹163.13
- ₹62.19/suppository3 Nite · 3 suppositoryIndchemie Health Specialities · MRP ₹186.56
The other 1 by price per suppository
- ₹68.01/suppositoryClindazole · 3 suppositoryWalter Bushnell · MRP ₹204.03
Clindamycin + Clotrimazole Suppository 100/100 mg
5 packs, ₹18.43 to ₹30.64 per suppository.
- ₹18.43/suppositoryApplygen · 7 suppositoryRonyd Health Care · MRP ₹129.00
- ₹21.29/suppositoryApplygen · 7 suppositoryRonyd Health Care · MRP ₹149.06
- ₹25.45/suppositoryClingen · 7 suppositoryAristo Pharmaceuticals · MRP ₹178.12
- ₹29.67/suppositoryTriben V · 7 suppositoryJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹207.66
- ₹30.64/suppositoryClinsup V · 7 suppositoryResilient Cosmeceuticals · MRP ₹214.50
Clindamycin + Clotrimazole Softgel Capsule 100/200 mg
5 packs, ₹18.55 to ₹61.82 per unit.
- ₹18.55/unitCcl V · 10 softgel capsuleVasu Organics · MRP ₹185.47
- ₹35.44/unitCans 3 · 3 softgel capsuleRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹106.31
- ₹35.67/unitMegaclin · 3 softgel capsuleNextgen Health Care · MRP ₹107.00
- ₹40.00/unitLeezole VG · 3 softgel capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹120.00
- ₹61.82/unitCcl V · 3 softgel capsuleVasu Organics · MRP ₹185.47
Clindamycin + Clotrimazole Tablet 100/200 mg
4 packs, ₹8.50 to ₹39.38 per tablet.
- ₹8.50/tabletZerocan V3 · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹85.00
- ₹10.97/tabletCansmac V3 · 10 tabletMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹109.65
- ₹11.60/tabletClenol 3D · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹116.00
- ₹39.38/tabletClincin V · 3 tabletIndi Pharma · MRP ₹118.13
Clindamycin + Clotrimazole Capsule
2 packs, ₹30.48 to ₹46.88 per capsule.
- ₹30.48/capsuleFemiclo · 3 capsuleForgen Healthcare · MRP ₹91.43
- ₹46.88/capsuleFenza CL · 3 capsuleIntegrace Health · MRP ₹140.63
Clindamycin + Clotrimazole Softgel Capsule
2 packs, ₹13.10 to ₹50.00 per unit.
- ₹13.10/unitXenaclin V3 · 10 softgel capsuleXena Coronus Health Care · MRP ₹131.00
- ₹50.00/unitIntramol V3 · 3 softgel capsuleIntra Life · MRP ₹150.00
Clindamycin + Clotrimazole Gel 2/2 %
1 pack, ₹10.08 per g.
- ₹10.08/gCandid CL · 30 gm gelGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹302.35
Clindamycin + Clotrimazole Oral Liquid
1 pack, ₹1.86 per ml.
- ₹1.86/mlC Best · 100 ml oral liquidMed Manor Organics · MRP ₹185.63
Clindamycin + Clotrimazole Softules 100/100 mg
1 pack, ₹16.88 per unit.
- ₹16.88/unitClincin V · 7 softulesIndi Pharma · MRP ₹118.13
Clindamycin + Clotrimazole Softules 100/200 mg
1 pack, ₹56.00 per unit.
- ₹56.00/unitDrez-V · 3 softulesStedman Pharmaceuticals · MRP ₹168.00
Clindamycin + Clotrimazole Cream 2/2 %
1 pack, ₹7.18 per g.
- ₹7.18/gDrez-V · 30 gm creamStedman Pharmaceuticals · MRP ₹215.50
Clindamycin + Clotrimazole Capsule 100/100 mg
1 pack, ₹12.36 per capsule.
Companies marketing it
- Ronyd Health Care2 packs
- Glenmark Pharmaceuticals2 packs
- Med Manor Organics2 packs
- Vasu Organics2 packs
- Indi Pharma2 packs
- Resilient Cosmeceuticals2 packs
- Stedman Pharmaceuticals2 packs
- Alkem1 pack
- Era Pharmaceuticals1 pack
- Indswift Laboratories1 pack
- Neon Laboratories1 pack
- Ravenbhel Pharmaceuticals1 pack
- Macmillon Pharmaceuticals1 pack
- Sun Pharma1 pack
- Akesiss Pharma1 pack
- Walter Bushnell1 pack
- Aristo1 pack
- Intas1 pack
- Forgen Healthcare1 pack
- Integrace Health1 pack
- Hetero1 pack
- Intra Life1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Nextgen Health Care1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.