Medicines / Molecules / Ciclopirox
CiclopiroxEvery pack, by price.
32 packs of Ciclopirox on NPPA's price list for July 2026: 17 brands from 17 companies, in 9 forms and strengths.
- Packs
- 32
- Brands
- 17
- Companies
- 17
- Forms and strengths
- 9
- Price-controlled packs
- 0 of 32
Packs, lowest price per unit first
Ciclopirox Cream 1 %
18 packs, ₹4.63 to ₹10.78 per g. The 12 lowest per g come first.
- ₹4.63/gCinatop · 60 gm creamCadila Pharmaceuticals · MRP ₹277.50
- ₹4.69/gNailrox · 50 gm creamIntas Pharmaceuticals · MRP ₹234.38
- ₹5.00/gNailrox · 20 gm creamIntas Pharmaceuticals · MRP ₹100.00
- ₹5.10/gCiclorox · 30 gm creamBDR Pharmaceuticals Internationals · MRP ₹153.00
- ₹5.31/gNailrox · 30 gm creamIntas Pharmaceuticals · MRP ₹159.38
- ₹6.08/gCico · 50 gm creamBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹303.75
- ₹6.81/gCico · 30 gm creamBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹204.38
- ₹6.86/gCivaderm · 50 gm creamAjanta Pharma · MRP ₹343.13
- ₹7.19/gZycozol · 30 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹215.63
- ₹7.27/gCandidox · 50 gm creamGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹363.28
- ₹7.63/gCivaderm · 30 gm creamAjanta Pharma · MRP ₹228.75
- ₹7.72/gC Pro · 30 gm creamMed Manor Organics · MRP ₹231.56
The other 6 by price per g
- ₹7.88/gCwin · 60 gm creamRanbaxy Laboratories · MRP ₹472.50
- ₹8.10/gTrifas · 30 gm creamMenarini India · MRP ₹243.00
- ₹8.44/g8X · 30 gm creamCipla · MRP ₹253.30
- ₹8.44/gCandidox · 30 gm creamGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹253.12
- ₹8.70/gCwin · 30 gm creamRanbaxy Laboratories · MRP ₹261.00
- ₹10.78/gCiclocan · 20 gm creamOrganic Laboratories · MRP ₹215.63
Ciclopirox Cream
5 packs, ₹4.80 to ₹6.63 per g.
- ₹4.80/gMagnarox · 50 gm creamAnhox Healthcare · MRP ₹240.00
- ₹5.98/gCicozee · 50 gm creamTalent India · MRP ₹299.00
- ₹6.38/gPretifungin · 30 gm creamPretium Pharmaceuticals · MRP ₹191.25
- ₹6.56/gZycozol · 50 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹328.13
- ₹6.63/gCicozee · 30 gm creamTalent India · MRP ₹199.00
Ciclopirox Lotion 1 %
2 packs, ₹9.16 to ₹10.00 per ml.
- ₹9.16/mlCwin · 30 ml lotionRanbaxy Laboratories · MRP ₹274.69
- ₹10.00/mlCandidox · 30 ml lotionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
Ciclopirox Lotion 8 %
2 packs, ₹7.50 to ₹54.00 per ml.
- ₹7.50/mlNailrox · 30 ml lotionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹225.00
- ₹54.00/mlCico · 5 ml lotionBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹270.00
Ciclopirox Spray 1 %
1 pack, ₹5.40 per ml.
- ₹5.40/mlCandidox · 50 ml sprayGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹270.00
Ciclopirox Shampoo
1 pack, ₹4.61 per ml.
- ₹4.61/mlCicozee · 75 ml shampooTalent India · MRP ₹345.94
Ciclopirox Lotion
1 pack, ₹8.44 per ml.
- ₹8.44/mlMycorox · 30 ml lotionApple Therapeutics · MRP ₹253.13
Ciclopirox Nail Lacquer 8 %
1 pack, ₹62.81 per ml.
- ₹62.81/mlNailrox · 5 ml nail lacquerIntas Pharmaceuticals · MRP ₹314.06
Ciclopirox Liquid 1.5 %
1 pack, ₹4.83 per ml.
- ₹4.83/mlStieprox · 50 ml liquidGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹241.60
Companies marketing it
- Intas5 packs
- Glenmark Pharmaceuticals4 packs
- Brinton Pharmaceuticals3 packs
- Talent India3 packs
- Sun Pharma3 packs
- Ajanta Pharma2 packs
- KLM Laboratories2 packs
- Cipla1 pack
- Organic Laboratories1 pack
- BDR Pharmaceuticals Internationals1 pack
- Cadila Pharmaceuticals1 pack
- Med Manor Organics1 pack
- Anhox Healthcare1 pack
- Apple Therapeutics1 pack
- Pretium Pharmaceuticals1 pack
- Glaxosmithkline Pharmaceuticals1 pack
- Menarini India1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.