Medicines / Molecules / Choline Theophyllinate + Salbutamol

Choline Theophyllinate + SalbutamolEvery pack, by price.

4 packs of Choline Theophyllinate + Salbutamol on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 3 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
4
Companies
3
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Choline Theophyllinate + Salbutamol Oral Liquid 50/1 mg

1 pack, ₹0.50 per ml.

  1. ₹0.50/mlDurasalyn · 100 ml oral liquidRaptakos Brett & Co · MRP ₹50.00

Choline Theophyllinate + Salbutamol Tablet 157.23/2 mg

1 pack, ₹1.89 per tablet.

  1. ₹1.89/tabletNova Ventiphylline · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹18.91

Choline Theophyllinate + Salbutamol Drops 50/1 mg

1 pack, ₹3.93 per ml.

  1. ₹3.93/mlSalphyllin PD · 15 ml dropsLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹58.97

Choline Theophyllinate + Salbutamol Syrup 50/1 mg

1 pack, ₹0.98 per ml.

  1. ₹0.98/mlVentiphylline · 60 ml syrupJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹58.78

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.