Medicines / Molecules / Choline Salicylate

Choline SalicylateEvery pack, by price.

8 packs of Choline Salicylate on NPPA's price list for July 2026: 7 brands from 6 companies, in 6 forms and strengths.

Packs
8
Brands
7
Companies
6
Forms and strengths
6
Price-controlled packs
0 of 8

Packs, lowest price per unit first

Choline Salicylate Oral Gel 9 %

3 packs, ₹5.21 to ₹12.80 per g.

  1. ₹5.21/gFitgel · 15 gm oral gelJB Chemicals · MRP ₹78.12
  2. ₹10.20/mlOraflora · 10 ml oral gelMCW Healthcare · MRP ₹102.00
  3. ₹12.80/mlZytee RB · 10 ml oral gelRaptakos Brett & Co · MRP ₹128.00

Choline Salicylate Oral Gel 8.7 %

1 pack, ₹9.30 per g.

  1. ₹9.30/gB Folcin · 10 gm oral gelWest Coast Pharma Works · MRP ₹93.00

Choline Salicylate Mouth Wash 8.7 %

1 pack, ₹4.22 per ml.

  1. ₹4.22/mlEmergel · 15 ml mouth washRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹63.28

Choline Salicylate Paint

1 pack, ₹1.08 per ml.

  1. ₹1.08/mlViloral Mouth · 20 ml paintVilco Laboratories · MRP ₹21.60

Choline Salicylate Mouth Wash 0.9 %

1 pack, ₹0.33 per ml.

  1. ₹0.33/mlZytee · 100 ml mouth washRaptakos Brett & Co · MRP ₹33.00

Choline Salicylate Oral Paste 9 %

1 pack, ₹0.46 per g.

  1. ₹0.46/gZytee · 100 gm oral pasteRaptakos Brett & Co · MRP ₹46.30

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.