Medicines / Molecules / Choline Salicylate + Lidocaine

Choline Salicylate + LidocaineEvery pack, by price.

55 packs of Choline Salicylate + Lidocaine on NPPA's price list for July 2026: 47 brands from 40 companies, in 10 forms and strengths.

Packs
55
Brands
47
Companies
40
Forms and strengths
10
Price-controlled packs
0 of 55

Packs, lowest price per unit first

Choline Salicylate + Lidocaine Oral Gel 8.7/2 %

32 packs, ₹2.60 to ₹12.85 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹2.60/gZensore · 10 gm oral gelZen Labs India · MRP ₹26.00
  2. ₹2.91/gUlcerid · 15 gm oral gelMedley Pharmaceuticals · MRP ₹43.70
  3. ₹3.07/gOracool · 15 gm oral gelSmart Laboratories · MRP ₹46.00
  4. ₹3.83/gUlciwok · 10 gm oral gelWockhardt · MRP ₹38.33
  5. ₹4.38/gCholcer · 15 gm oral gelUnison Pharmaceuticals · MRP ₹65.63
  6. ₹4.92/gMosiba(bep) · 15 gm oral gelBennet Pharmaceuticals · MRP ₹73.73
  7. ₹4.92/gSeleno · 15 gm oral gelBennet Pharmaceuticals · MRP ₹73.73
  8. ₹5.07/gOropic (Zydus) · 10 gm oral gelZydus Healthcare · MRP ₹50.72
  9. ₹5.20/gOrasil · 10 gm oral gelElder Labs · MRP ₹52.00
  10. ₹5.43/gUlfree · 10 gm oral gelHetero Healthcare · MRP ₹54.30
  11. ₹6.09/gOrogard SG · 10 gm oral gelAlkem Laboratories · MRP ₹60.90
  12. ₹6.19/gStomianto · 15 gm oral gelPrism Lifescience · MRP ₹92.81
The other 20 by price per g
  1. ₹6.33/gOlergel · 15 gm oral gelLeeford Healthcare · MRP ₹95.00
  2. ₹6.33/gOra Fast · 15 gm oral gelLeeford Healthcare · MRP ₹95.00
  3. ₹6.45/gNO Sores · 10 gm oral gelTorque Pharmaceuticals · MRP ₹64.50
  4. ₹6.64/gOrasore · 12 gm oral gelWings Pharmaceuticals · MRP ₹79.69
  5. ₹6.97/gOrahelp · 15 gm oral gelMankind Pharmaceuticals · MRP ₹104.58
  6. ₹7.00/gOraflora LA · 15 gm oral gelMCW Healthcare · MRP ₹105.00
  7. ₹7.03/gSoregel · 10 gm oral gelIntas Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
  8. ₹7.40/gAlsore · 10 gm oral gelAustro Lab · MRP ₹74.00
  9. ₹7.69/gOrogard · 10 gm oral gelAlkem Laboratories · MRP ₹76.85
  10. ₹7.97/gOrasore · 10 gm oral gelWings Pharmaceuticals · MRP ₹79.69
  11. ₹8.07/gAnabel · 15 gm oral gelGroup Pharmaceuticals · MRP ₹121.00
  12. ₹8.22/gDologel · 15 gm oral gelDr. Reddys Laboratories · MRP ₹123.28
  13. ₹9.19/gQuik Kool · 10 gm oral gelPiramal Healthcare · MRP ₹91.88
  14. ₹9.41/gDentogel · 15 gm oral gelIndoco Remedies · MRP ₹141.20
  15. ₹9.56/gOrashield · 10 gm oral gelEntod Pharmaceuticals · MRP ₹95.63
  16. ₹9.90/gDentacain · 10 gm oral gelMed Manor Organics · MRP ₹99.00
  17. ₹11.42/gViloral · 10 gm oral gelVilco Laboratories · MRP ₹114.19
  18. ₹11.67/gDologel CT · 10 gm oral gelDr. Reddys Laboratories · MRP ₹116.71
  19. ₹12.75/gOrex LO · 10 gm oral gelJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹127.50
  20. ₹12.85/gCandid Mouth · 10 gm oral gelGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹128.50

Choline Salicylate + Lidocaine Oral Gel

15 packs, ₹1.07 to ₹8.67 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹1.07/gAlcinil · 10 gm oral gelTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹10.65
  2. ₹1.14/gDavisore · 10 gm oral gelAlbert David · MRP ₹11.37
  3. ₹2.06/gOrogard · 50 gm oral gelAlkem Laboratories · MRP ₹103.13
  4. ₹3.20/gOozel · 15 gm oral gelZee Laboratories · MRP ₹48.00
  5. ₹3.57/gSmilogel CT · 10 gm oral gelUniversal Twin Labs · MRP ₹35.70
  6. ₹4.68/gDentaluc · 10 gm oral gelLucrose Pharma · MRP ₹46.78
  7. ₹4.68/gHealsore · 10 gm oral gelHealing Pharma India · MRP ₹46.78
  8. ₹4.68/gLotkit · 10 gm oral gelLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹46.80
  9. ₹4.92/gOravent · 15 gm oral gelUniventis Medicare · MRP ₹73.73
  10. ₹5.36/gFolictin · 10 gm oral gelDepsons Pharma · MRP ₹53.60
  11. ₹5.60/gOrapass · 15 gm oral gelSmart Laboratories · MRP ₹84.00
  12. ₹6.50/gOrapass · 10 gm oral gelSmart Laboratories · MRP ₹65.00
The other 3 by price per g
  1. ₹7.90/gActive Smile · 10 gm oral gelMorepen Laboratories · MRP ₹79.00
  2. ₹8.51/gOracraft · 10 gm oral gelMankind Prime Labs · MRP ₹85.07
  3. ₹8.67/gOrabliss Plus · 10 gm oral gelGeno Pharmaceuticals · MRP ₹86.72

Choline Salicylate + Lidocaine Tablet

1 pack, ₹5.60 per tablet.

  1. ₹5.60/tabletActive Smile · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹56.00

Choline Salicylate + Lidocaine Oral Paste 8.7/2 %

1 pack, ₹10.75 per g.

  1. ₹10.75/gAnabel CT · 10 gm oral pasteGroup Pharmaceuticals · MRP ₹107.50

Choline Salicylate + Lidocaine Oral Liquid 8.7/2 %

1 pack, ₹6.05 per g.

  1. ₹6.05/gDentogel · 20 gm oral liquidIndoco Remedies · MRP ₹120.94

Choline Salicylate + Lidocaine Tablet 8.7/2 %

1 pack, ₹4.00 per tablet.

  1. ₹4.00/tabletOra Fast · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹40.00

Choline Salicylate + Lidocaine Spray

1 pack, ₹6.33 per g.

  1. ₹6.33/gOrasore · 15 gm sprayWings Pharmaceuticals · MRP ₹95.00

Choline Salicylate + Lidocaine Mouth Wash 8.7/2 %

1 pack, ₹0.55 per ml.

  1. ₹0.55/mlOropic (Zydus) · 100 ml mouth washZydus Healthcare · MRP ₹55.00

Choline Salicylate + Lidocaine Mouth Wash

1 pack, ₹1.01 per ml.

  1. ₹1.01/mlOrosoothe · 100 ml mouth washLupin · MRP ₹100.90

Choline Salicylate + Lidocaine Oral Gel 9/2 %

1 pack, ₹13.00 per ml.

  1. ₹13.00/mlZytee-L · 10 ml oral gelRaptakos Brett & Co · MRP ₹130.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.