Medicines / Molecules / Chlorpheniramine + Phenylephrine

Chlorpheniramine + PhenylephrineEvery pack, by price.

161 packs of Chlorpheniramine + Phenylephrine on NPPA's price list for July 2026: 102 brands from 68 companies, in 30 forms and strengths.

Packs
161
Brands
102
Companies
68
Forms and strengths
30
Price-controlled packs
0 of 161

Packs, lowest price per unit first

Chlorpheniramine + Phenylephrine Syrup 2/5 mg

59 packs, ₹0.52 to ₹2.69 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.52/mlActacold · 100 ml syrupShankus Acme Pharma · MRP ₹52.00
  2. ₹0.58/mlTriatussiccs · 60 ml syrupWander Medicare · MRP ₹35.00
  3. ₹0.60/mlCorico · 60 ml syrupMolekule (Ind)pvt · MRP ₹36.18
  4. ₹0.75/mlTriatussiccs · 100 ml syrupWander Medicare · MRP ₹75.00
  5. ₹0.92/mlNozitis · 60 ml syrupAurz Pharmaceuticals · MRP ₹55.00
  6. ₹0.94/mlKolq C · 60 ml syrupBlue Cross Laboratories · MRP ₹56.25
  7. ₹0.98/mlVotcold AF · 60 ml syrupVotary Laboratories · MRP ₹58.50
  8. ₹1.00/mlRinojel · 60 ml syrupAstrum Healthcare · MRP ₹60.00
  9. ₹1.01/mlColdover · 100 ml syrupBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹101.25
  10. ₹1.03/mlTriatussic X · 100 ml syrupWander Medicare · MRP ₹103.13
  11. ₹1.05/mlAkuminic · 60 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹62.92
  12. ₹1.06/mlAncer AF · 60 ml syrupBio Vitamins · MRP ₹63.75
The other 47 by price per ml
  1. ₹1.08/mlKolq AF · 60 ml syrupBlue Cross Laboratories · MRP ₹64.68
  2. ₹1.10/mlZincold PD · 60 ml syrupMed Manor Organics · MRP ₹66.00
  3. ₹1.11/mlHatric-2 · 60 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹66.56
  4. ₹1.12/mlNozuka AF · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹67.00
  5. ₹1.16/mlCiz Cold · 60 ml syrupST Morrison · MRP ₹69.75
  6. ₹1.16/mlTixy · 60 ml syrupBennet Pharmaceuticals · MRP ₹69.80
  7. ₹1.17/mlKoltus Flu · 60 ml syrupAptus Pharma · MRP ₹69.90
  8. ₹1.17/mlOrange CS Junior · 60 ml syrupAnhox Healthcare · MRP ₹70.00
  9. ₹1.20/mlNam Cold AF · 60 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹72.28
  10. ₹1.20/mlTriatussic · 60 ml syrupWander Medicare · MRP ₹72.19
  11. ₹1.21/mlAcolate AF · 60 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹72.50
  12. ₹1.28/mlCoscopin Cold · 60 ml syrupBiological E · MRP ₹76.86
  13. ₹1.28/mlPexocold · 60 ml syrupApex Laboratories · MRP ₹76.86
  14. ₹1.28/mlZedex AF · 60 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹76.87
  15. ₹1.31/mlMedler AF · 60 ml syrupComed Chemicals · MRP ₹78.47
  16. ₹1.31/mlNoblok AF · 60 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹78.75
  17. ₹1.39/mlEntimin · 60 ml syrupAlde Medi Impex · MRP ₹83.53
  18. ₹1.39/mlWelminic · 60 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹83.48
  19. ₹1.41/mlAfebrex · 60 ml syrupIndoco Remedies · MRP ₹84.38
  20. ₹1.42/mlCheston AF · 60 ml syrupCipla · MRP ₹85.07
  21. ₹1.43/mlSinarest AF Plus · 60 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹86.00
  22. ₹1.44/mlAllercet Cold · 60 ml syrupMicro Labs · MRP ₹86.25
  23. ₹1.45/mlSolvin Cold AF · 60 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹87.00
  24. ₹1.46/mlDelcon · 60 ml syrupAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹87.80
  25. ₹1.46/mlNasika · 60 ml syrupZerico Lifesciences · MRP ₹87.50
  26. ₹1.47/mlAlerfri AF · 60 ml syrupNavil Laboratories · MRP ₹88.13
  27. ₹1.49/mlSpid Cold · 60 ml syrupCachet Pharmaceuticals · MRP ₹89.50
  28. ₹1.50/mlTuscold AF · 60 ml syrupMed Manor Organics · MRP ₹90.00
  29. ₹1.50/mlZincold AF · 60 ml syrupMed Manor Organics · MRP ₹90.00
  30. ₹1.55/mlAlertus · 60 ml syrupIcarus Healthcare Primus · MRP ₹92.82
  31. ₹1.63/mlAlex Cold · 60 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹97.97
  32. ₹1.66/mlFlucold AF · 60 ml syrupWallace Pharmaceuticals · MRP ₹99.40
  33. ₹1.66/mlSumo Cold AF · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹99.45
  34. ₹1.75/mlRinosec · 60 ml syrupVasu Organics · MRP ₹105.10
  35. ₹1.79/mlAscoril Flu · 60 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹107.34
  36. ₹1.79/mlAscoril Flu Kidz · 60 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹107.34
  37. ₹1.79/mlCoriminic · 75 ml syrupWanbury · MRP ₹134.01
  38. ₹1.85/mlFebrex Plus AF · 60 ml syrupIndoco Remedies · MRP ₹111.00
  39. ₹1.85/mlWikoryl AF · 60 ml syrupAlembic · MRP ₹110.91
  40. ₹1.86/mlColdover · 60 ml syrupBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹111.33
  41. ₹1.99/mlMaxtra · 60 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹119.45
  42. ₹2.08/mlDialex Cold · 60 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹124.92
  43. ₹2.08/mlRelent Cold · 60 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹124.92
  44. ₹2.08/mlT-Minic · 60 ml syrupGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹124.55
  45. ₹2.15/mlSinarest AF New Syrup · 75 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹161.38
  46. ₹2.23/mlCoriminic · 60 ml syrupWanbury · MRP ₹134.01
  47. ₹2.69/mlSinarest AF New · 60 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹161.38

Chlorpheniramine + Phenylephrine Drops 2/5 mg

30 packs, ₹0.80 to ₹7.75 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.80/mlAlkem Cold · 15 ml dropsAlkem Laboratories · MRP ₹12.00
  2. ₹1.09/mlTorex · 15 ml dropsTorque Pharmaceuticals · MRP ₹16.35
  3. ₹3.00/mlAnticold · 10 ml dropsPatson Laboratories · MRP ₹30.00
  4. ₹3.23/mlTixy · 15 ml dropsBennet Pharmaceuticals · MRP ₹48.46
  5. ₹3.33/mlKolq C · 15 ml dropsBlue Cross Laboratories · MRP ₹50.00
  6. ₹3.69/mlKolq AF · 15 ml dropsBlue Cross Laboratories · MRP ₹55.31
  7. ₹3.70/mlFlucomb AF · 15 ml dropsIndchemie Health Specialities · MRP ₹55.50
  8. ₹3.81/mlFlucold AF · 15 ml dropsWallace Pharmaceuticals · MRP ₹57.19
  9. ₹4.00/mlCriticold · 15 ml dropsLeeford Healthcare · MRP ₹60.00
  10. ₹4.20/mlRinojel · 15 ml dropsAstrum Healthcare · MRP ₹63.00
  11. ₹4.47/mlColdkind · 15 ml dropsMankind Prime Labs · MRP ₹67.02
  12. ₹4.67/mlAllercet Cold · 15 ml dropsMicro Labs · MRP ₹70.00
The other 18 by price per ml
  1. ₹4.81/mlMedler AF · 15 ml dropsComed Chemicals · MRP ₹72.09
  2. ₹4.82/mlNoblok AF · 15 ml dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹72.31
  3. ₹4.88/mlZincold AF · 15 ml dropsMed Manor Organics · MRP ₹73.13
  4. ₹4.96/mlWelminic · 15 ml dropsAkumentis Healthcare · MRP ₹74.46
  5. ₹5.13/mlNasika · 15 ml dropsZerico Lifesciences · MRP ₹76.88
  6. ₹5.19/mlCozy Cool · 15 ml dropsIndswift Laboratories · MRP ₹77.81
  7. ₹5.31/mlTuscold AF · 15 ml dropsMed Manor Organics · MRP ₹79.69
  8. ₹5.53/mlNam Cold AF · 15 ml dropsLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹82.88
  9. ₹5.63/mlColfin · 15 ml dropsChethana Pharmaceuticals · MRP ₹84.38
  10. ₹5.77/mlColdover · 15 ml dropsBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹86.58
  11. ₹5.78/mlRecofast · 15 ml dropsShreya Life Sciences · MRP ₹86.77
  12. ₹5.79/mlFebrex Plus AF · 15 ml dropsIndoco Remedies · MRP ₹86.81
  13. ₹6.03/mlCoriminic · 15 ml dropsWanbury · MRP ₹90.51
  14. ₹6.37/mlSinarest AF New Drop · 15 ml dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹95.49
  15. ₹6.45/mlDelcon · 15 ml dropsAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹96.80
  16. ₹6.73/mlWikoryl AF · 15 ml dropsAlembic · MRP ₹100.95
  17. ₹6.91/mlMaxtra · 15 ml dropsZuventus Healthcare · MRP ₹103.60
  18. ₹7.75/mlT-Minic · 15 ml dropsGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹116.24

Chlorpheniramine + Phenylephrine Drops 1/2.5 mg

17 packs, ₹2.66 to ₹7.07 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹2.66/mlNozuka AF · 15 ml dropsAlkem Laboratories · MRP ₹39.90
  2. ₹3.80/mlHatric-2 · 15 ml dropsAristo Pharmaceuticals · MRP ₹57.00
  3. ₹4.33/mlEntimin · 15 ml dropsAlde Medi Impex · MRP ₹64.97
  4. ₹4.37/mlNasoclear Cold AF · 15 ml dropsZydus Healthcare · MRP ₹65.53
  5. ₹5.10/mlNocold · 15 ml dropsCipla · MRP ₹76.56
  6. ₹5.15/mlCoriminic · 15 ml dropsWanbury · MRP ₹77.30
  7. ₹5.25/mlColdover · 15 ml dropsBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹78.75
  8. ₹5.44/mlAlex · 15 ml dropsGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹81.56
  9. ₹5.44/mlAscoril Flu · 15 ml dropsGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹81.56
  10. ₹5.59/mlAfebrex · 15 ml dropsIndoco Remedies · MRP ₹83.91
  11. ₹5.67/mlCherrymax · 15 ml dropsTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹85.00
  12. ₹5.79/mlSinarest AF · 15 ml dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹86.89
The other 5 by price per ml
  1. ₹5.97/mlAlerfri AF · 15 ml dropsNavil Laboratories · MRP ₹89.50
  2. ₹6.00/mlLemocold · 15 ml dropsJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
  3. ₹6.42/mlSolvin Cold AF · 15 ml dropsIpca Laboratories · MRP ₹96.33
  4. ₹6.59/mlRinosec · 15 ml dropsVasu Organics · MRP ₹98.82
  5. ₹7.07/mlContus · 15 ml dropsStedman Pharmaceuticals · MRP ₹106.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Syrup

9 packs, ₹0.24 to ₹1.69 per ml.

  1. ₹0.24/mlLemol · 60 ml syrupJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹14.36
  2. ₹0.56/mlSufrecof · 100 ml syrupRhine Biogenics · MRP ₹55.93
  3. ₹0.66/mlJaldos · 60 ml syrupEsmatrix Life Sciences · MRP ₹39.44
  4. ₹1.08/mlColdpass · 60 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹65.00
  5. ₹1.08/mlKoldfri · 60 ml syrupKanad Labs · MRP ₹65.00
  6. ₹1.32/mlVisicold AF · 60 ml syrupUniserve Health Care · MRP ₹79.00
  7. ₹1.48/mlWikoryl AF · 75 ml syrupAlembic · MRP ₹110.91
  8. ₹1.55/mlOncet AF · 60 ml syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹92.81
  9. ₹1.69/mlSincare AF · 60 ml syrupRND Laboratories · MRP ₹101.26

Chlorpheniramine + Phenylephrine Drops

7 packs, ₹2.50 to ₹7.25 per ml.

  1. ₹2.50/mlJaldos · 15 ml dropsEsmatrix Life Sciences · MRP ₹37.51
  2. ₹3.19/mlKoldfri · 15 ml dropsKanad Labs · MRP ₹47.81
  3. ₹5.00/mlSetflu · 15 ml dropsAlonsoa Life Sciences · MRP ₹75.00
  4. ₹5.15/mlWelminic AF · 15 ml dropsAkumentis Healthcare · MRP ₹77.27
  5. ₹5.56/mlVisicold AF · 15 ml dropsUniserve Health Care · MRP ₹83.44
  6. ₹5.80/mlSincare AF · 15 ml dropsRND Laboratories · MRP ₹87.00
  7. ₹7.25/mlColdtoto · 15 ml dropsVasu Organics · MRP ₹108.68

Chlorpheniramine + Phenylephrine Tablet 4/10 mg

3 packs, ₹5.00 to ₹7.34 per tablet.

  1. ₹5.00/tabletMaxtra · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹50.00
  2. ₹6.18/tabletSinarest AF New · 15 tabletCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹92.73
  3. ₹7.34/tabletCoriminic · 10 tabletWanbury · MRP ₹73.41

Chlorpheniramine + Phenylephrine Oral Drops

3 packs, ₹5.84 to ₹9.80 per ml.

  1. ₹5.84/mlFlucold AF1 · 15 ml oral dropsWallace Pharmaceuticals · MRP ₹87.65
  2. ₹5.94/mlMaxtra HS · 15 ml oral dropsZuventus Healthcare · MRP ₹89.05
  3. ₹9.80/mlWelminic · 10 ml oral dropsAkumentis Healthcare · MRP ₹98.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Drops 2/2.5 mg

3 packs, ₹3.87 to ₹5.53 per ml.

  1. ₹3.87/mlZukamin Cold · 15 ml dropsAlkem Laboratories · MRP ₹58.10
  2. ₹4.67/mlZincold PD · 15 ml dropsMed Manor Organics · MRP ₹70.00
  3. ₹5.53/mlOrange CS · 15 ml dropsAnhox Healthcare · MRP ₹83.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Syrup 1/5 mg

3 packs, ₹0.70 to ₹1.55 per ml.

  1. ₹0.70/mlRonycold · 60 ml syrupRonyd Health Care · MRP ₹42.09
  2. ₹1.08/mlSynarin AF · 60 ml syrupEmbiotic Lab · MRP ₹64.97
  3. ₹1.55/mlSinarest AF · 60 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹92.73

Chlorpheniramine + Phenylephrine Oral Drops 2/5 mg

2 packs, ₹4.50 to ₹4.53 per ml.

  1. ₹4.50/mlAlertus · 15 ml oral dropsIcarus Healthcare Primus · MRP ₹67.50
  2. ₹4.53/mlRelent Cold · 15 ml oral dropsDr. Reddys Laboratories · MRP ₹68.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Tablet

2 packs, ₹3.10 to ₹5.60 per tablet.

  1. ₹3.10/tabletAnticold · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹31.00
  2. ₹5.60/tabletAnticold Plus · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹56.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Tablet 2/5 mg

2 packs, ₹2.17 to ₹4.10 per tablet.

  1. ₹2.17/tabletEntimin · 10 tabletAlde Medi Impex · MRP ₹21.70
  2. ₹4.10/tabletColfin · 10 tabletChethana Pharmaceuticals · MRP ₹41.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Expectorant 2/5 mg

2 packs, ₹0.40 to ₹1.13 per ml.

  1. ₹0.40/mlIphardin · 450 ml expectorantNational C & Pharma · MRP ₹178.00
  2. ₹1.13/mlIphardin · 100 ml expectorantNational C & Pharma · MRP ₹112.50

Chlorpheniramine + Phenylephrine Syrup 5/2 mg

2 packs, ₹0.66 to ₹0.98 per ml.

  1. ₹0.66/mlPA Cold AF Plus · 60 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹39.73
  2. ₹0.98/mlRexcore Flu · 60 ml syrupLividus Pharma · MRP ₹59.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Eye Drops 0.12/0.2 %

2 packs, ₹7.53 to ₹10.69 per ml.

  1. ₹7.53/mlPherin M · 10 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹75.28
  2. ₹10.69/mlPhenil (Sunways) · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹53.44

Chlorpheniramine + Phenylephrine Capsule 8/20 mg

1 pack, ₹8.63 per capsule.

  1. ₹8.63/capsuleColdact · 20 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹172.50

Chlorpheniramine + Phenylephrine Nasal Spray 2/5 mg

1 pack, ₹3.09 per ml.

  1. ₹3.09/mlCoriminic · 20 ml nasal sprayWanbury · MRP ₹61.83

Chlorpheniramine + Phenylephrine Capsule 5/4 mg

1 pack, ₹3.30 per capsule.

  1. ₹3.30/capsuleDanacold · 10 capsuleHealing Pharma India · MRP ₹33.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Tablet 2/10 mg

1 pack, ₹6.18 per tablet.

  1. ₹6.18/tabletDelcon · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹61.83

Chlorpheniramine + Phenylephrine Tablet 2.5/2 mg

1 pack, ₹9.00 per tablet.

  1. ₹9.00/tabletLemo · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹90.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Syrup 1/5/125 mg

1 pack, ₹1.49 per ml.

  1. ₹1.49/mlLemocold · 60 ml syrupJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹89.48

Chlorpheniramine + Phenylephrine Syrup 1/2.5 mg

1 pack, ₹1.38 per ml.

  1. ₹1.38/mlNasoclear Cold AF · 60 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹82.91

Chlorpheniramine + Phenylephrine Syrup 2/2 mg

1 pack, ₹1.30 per ml.

  1. ₹1.30/mlNocold · 60 ml syrupCipla · MRP ₹77.70

Chlorpheniramine + Phenylephrine Syrup 2/2.5 mg

1 pack, ₹1.25 per ml.

  1. ₹1.25/mlNotril · 60 ml syrupWinsome Lab · MRP ₹75.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Syrup 1/1/5/60 mg

1 pack, ₹1.48 per ml.

  1. ₹1.48/mlSinarest AF · 75 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹111.27

Chlorpheniramine + Phenylephrine Drops 5/2 mg

1 pack, ₹1.67 per ml.

  1. ₹1.67/mlVotcold AF · 30 ml dropsVotary Laboratories · MRP ₹50.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine Drops 1/5 mg

1 pack, ₹6.73 per ml.

  1. ₹6.73/mlWikoryl AF · 15 ml dropsAlembic · MRP ₹100.95

Chlorpheniramine + Phenylephrine Eye Drops 2.5/2 mg

1 pack, ₹3.56 per ml.

  1. ₹3.56/mlZuka · 15 ml eye dropsAlkem Laboratories · MRP ₹53.44

Chlorpheniramine + Phenylephrine Drops 2.5/5 mg

1 pack, ₹0.92 per ml.

  1. ₹0.92/mlZukamin · 15 ml dropsAlkem Laboratories · MRP ₹13.75

Chlorpheniramine + Phenylephrine Capsule TR 8/20 mg

1 pack, ₹4.90 per capsule.

  1. ₹4.90/capsuleZukamin Cold · 10 capsule trAlkem Laboratories · MRP ₹49.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.