Medicines / Molecules / Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol

Chlorpheniramine + Phenylephrine + ParacetamolEvery pack, by price.

253 packs of Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol on NPPA's price list for July 2026: 177 brands from 118 companies, in 61 forms and strengths.

Packs
253
Brands
177
Companies
118
Forms and strengths
61
Price-controlled packs
0 of 253

Packs, lowest price per unit first

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Tablet 2/10/500 mg

32 packs, ₹2.42 to ₹9.06 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.42/tabletCZ Plus · 10 tabletLupin · MRP ₹24.16
  2. ₹3.68/tabletNasoclear Cold · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹36.84
  3. ₹3.75/tabletKolq Plus · 15 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹56.25
  4. ₹4.75/tabletAcolate Cold · 10 tabletGujarat Terce Laboratories · MRP ₹47.50
  5. ₹4.95/tabletCosome Msr · 10 tabletProcter & Gamble Health · MRP ₹49.50
  6. ₹4.98/tabletSinarest · 10 tabletCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹49.76
  7. ₹5.00/tabletColdtreat P · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹50.00
  8. ₹5.00/tabletFlucold · 10 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹49.97
  9. ₹5.10/tabletWelminic X · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹51.00
  10. ₹5.20/tabletEbcold (Mmc) · 10 tabletMMC Pharmaceuticals · MRP ₹52.00
  11. ₹5.20/tabletTuscold · 10 tabletMed Manor Organics · MRP ₹52.00
  12. ₹5.44/tabletHatric-3 Cold · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹54.37
The other 20 by price per tablet
  1. ₹5.53/tabletXT Para Cold · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹55.25
  2. ₹5.55/tabletOncet CF · 15 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹83.20
  3. ₹5.60/tabletFebrex Plus · 10 tabletIndoco Remedies · MRP ₹56.00
  4. ₹5.76/tabletWikoryl · 15 tabletAlembic · MRP ₹86.44
  5. ₹5.81/tabletTuscold · 15 tabletMed Manor Organics · MRP ₹87.19
  6. ₹6.05/tabletAlerfri · 10 tabletNavil Laboratories · MRP ₹60.50
  7. ₹6.09/tabletAlerfri CC · 10 tabletNavil Laboratories · MRP ₹60.94
  8. ₹6.09/tabletColler F · 10 tabletIpc Healthcare · MRP ₹60.93
  9. ₹6.38/tabletZincold · 15 tabletMed Manor Organics · MRP ₹95.63
  10. ₹6.50/tabletLemolate (Morepen) · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹65.00
  11. ₹6.50/tabletSino Plus · 10 tabletEntod Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
  12. ₹6.60/tabletNosier NF · 10 tabletKepler Health Care · MRP ₹66.00
  13. ₹6.61/tabletDelcon Plus · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹66.09
  14. ₹6.71/tabletNam Cold CP · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹67.13
  15. ₹6.88/tabletSino Plus Fast · 15 tabletEntod Pharmaceuticals · MRP ₹103.13
  16. ₹7.03/tabletSpeedex Beta Cold · 10 tabletPharmasynth Formulations · MRP ₹70.31
  17. ₹7.40/tabletFebrex Plus · 15 tabletIndoco Remedies · MRP ₹111.00
  18. ₹7.41/tabletDricoril · 10 tabletVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹74.06
  19. ₹7.45/tabletSolvin Cold · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹74.50
  20. ₹9.06/tabletSinarest · 15 tabletCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹135.88

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Syrup 2/5/250 mg

24 packs, ₹0.67 to ₹2.13 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.67/mlRhinoban XP · 60 ml syrupCoxswain Healthcare · MRP ₹40.00
  2. ₹0.70/mlNozolev · 60 ml syrupIntra Labs · MRP ₹42.06
  3. ₹0.92/mlFenace Plus · 60 ml syrupInvision Medi Sciences · MRP ₹55.00
  4. ₹1.03/mlBestocold · 60 ml syrupBestochem Formulations · MRP ₹61.88
  5. ₹1.07/mlRinojel P · 60 ml syrupAstrum Healthcare · MRP ₹64.00
  6. ₹1.09/mlNam Cold Z Forte · 60 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹65.44
  7. ₹1.09/mlProcold · 60 ml syrupConcept Pharmaceuticals · MRP ₹65.63
  8. ₹1.22/mlTencol P · 60 ml syrupMypher Pharmaceuticals · MRP ₹73.13
  9. ₹1.23/mlElcol · 60 ml syrupColinz Laboratories · MRP ₹74.06
  10. ₹1.26/mlOncet CF · 60 ml syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹75.75
  11. ₹1.27/mlSidan · 60 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹76.30
  12. ₹1.28/mlZuka Cold Pcf · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹76.85
The other 12 by price per ml
  1. ₹1.32/mlCriticold Plus · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹79.00
  2. ₹1.40/mlAcolate · 60 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹84.00
  3. ₹1.46/mlOncet CF · 60 ml syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹87.56
  4. ₹1.60/mlNosier · 60 ml syrupKepler Health Care · MRP ₹95.91
  5. ₹1.65/mlLemolinctus Plus · 60 ml syrupJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹99.01
  6. ₹1.70/mlCpp · 60 ml syrupP &B Laboratories · MRP ₹101.96
  7. ₹1.70/mlZincold Plus · 60 ml syrupMed Manor Organics · MRP ₹102.00
  8. ₹1.71/mlWikoryl · 60 ml syrupAlembic · MRP ₹102.80
  9. ₹1.78/mlDelcon Plus DS · 60 ml syrupAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹106.50
  10. ₹1.79/mlAnti CC Plus · 60 ml syrupEmbiotic Lab · MRP ₹107.64
  11. ₹1.85/mlFebrex Plus · 60 ml syrupIndoco Remedies · MRP ₹111.28
  12. ₹2.13/mlMaxtra P · 60 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹127.50

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Drops 1/2.5/125 mg

24 packs, ₹2.87 to ₹8.64 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹2.87/mlTusq P · 15 ml dropsBlue Cross Laboratories · MRP ₹43.00
  2. ₹3.59/mlCinaryl · 15 ml dropsThemis Medicare · MRP ₹53.89
  3. ₹3.64/mlZukamin Plus · 15 ml dropsAlkem Laboratories · MRP ₹54.60
  4. ₹3.75/mlFricold · 15 ml dropsLeben Laboratories · MRP ₹56.25
  5. ₹3.85/mlNasoclear Cold · 15 ml dropsZydus Healthcare · MRP ₹57.80
  6. ₹4.06/mlHatric-3 · 15 ml dropsAristo Pharmaceuticals · MRP ₹60.94
  7. ₹4.17/mlCorflam Cold · 15 ml dropsAbaris Healthcare · MRP ₹62.60
  8. ₹4.47/mlRinojel P · 15 ml dropsAstrum Healthcare · MRP ₹67.00
  9. ₹4.69/mlNam Cold · 15 ml dropsLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹70.41
  10. ₹5.10/mlAcolate · 15 ml dropsGujarat Terce Laboratories · MRP ₹76.50
  11. ₹5.31/mlNoblok · 15 ml dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹79.68
  12. ₹5.31/mlZincold · 15 ml dropsMed Manor Organics · MRP ₹79.69
The other 12 by price per ml
  1. ₹5.40/mlCozymin · 15 ml dropsUnimarck Healthcare · MRP ₹81.00
  2. ₹5.60/mlTixy P · 10 ml dropsBennet Pharmaceuticals · MRP ₹56.00
  3. ₹5.75/mlAlerfri · 15 ml dropsNavil Laboratories · MRP ₹86.25
  4. ₹5.82/mlRecofast Plus · 15 ml dropsShreya Life Sciences · MRP ₹87.23
  5. ₹5.90/mlSolvin Cold · 15 ml dropsIpca Laboratories · MRP ₹88.50
  6. ₹6.30/mlLemocold P · 15 ml dropsJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹94.52
  7. ₹6.37/mlFebrex Plus · 15 ml dropsIndoco Remedies · MRP ₹95.62
  8. ₹6.38/mlSino Plus · 15 ml dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹95.63
  9. ₹7.84/mlMaxtra P · 15 ml dropsZuventus Healthcare · MRP ₹117.55
  10. ₹7.90/mlWikoryl · 15 ml dropsAlembic · MRP ₹118.50
  11. ₹8.00/mlSudin-Pd · 10 ml dropsGroup Pharmaceuticals · MRP ₹80.00
  12. ₹8.64/mlSinarest Drops · 15 ml dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹129.63

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Syrup 1/5/125 mg

22 packs, ₹0.60 to ₹2.06 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.60/mlWincold CZ · 60 ml syrupWings Pharmaceuticals · MRP ₹36.00
  2. ₹0.67/mlWifi · 60 ml syrupGrandcure Healthcare · MRP ₹40.22
  3. ₹0.97/mlAkuminic P · 60 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹58.26
  4. ₹0.98/mlZescoryl P · 60 ml syrupZovaitalia Bio Tech · MRP ₹59.00
  5. ₹1.08/mlAcolate · 60 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹65.00
  6. ₹1.10/mlSinarest · 100 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹109.93
  7. ₹1.12/mlSinarest PD · 60 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹67.01
  8. ₹1.13/mlColdsafe · 60 ml syrupEl-Dorado Bio-Tech · MRP ₹67.97
  9. ₹1.16/mlKofkul Plus · 60 ml syrupFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹69.38
  10. ₹1.20/mlCozymin · 60 ml syrupUnimarck Healthcare · MRP ₹72.19
  11. ₹1.20/mlSolidose · 60 ml syrupNoel Pharmaceuticals · MRP ₹72.00
  12. ₹1.30/mlMedler · 60 ml syrupComed Chemicals · MRP ₹78.28
The other 10 by price per ml
  1. ₹1.32/mlNoblok · 60 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹79.40
  2. ₹1.35/mlWelminic-P · 60 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹81.22
  3. ₹1.37/mlMedler Plus · 60 ml syrupComed Chemicals · MRP ₹82.41
  4. ₹1.38/mlFebrex Plus · 100 ml syrupIndoco Remedies · MRP ₹137.80
  5. ₹1.55/mlNasika P · 60 ml syrupZerico Lifesciences · MRP ₹92.81
  6. ₹1.65/mlZincold · 60 ml syrupMed Manor Organics · MRP ₹99.00
  7. ₹1.67/mlCoriminic P · 60 ml syrupWanbury · MRP ₹100.41
  8. ₹1.82/mlFebrex Plus · 60 ml syrupIndoco Remedies · MRP ₹109.32
  9. ₹2.02/mlSinarest · 75 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹151.44
  10. ₹2.06/mlMaxtra P · 60 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹123.35

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Tablet 2/5/500 mg

14 packs, ₹1.97 to ₹7.13 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.97/tabletTerex · 10 tabletJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹19.72
  2. ₹2.24/tabletSuprin · 30 tabletWalter Bushnell · MRP ₹67.10
  3. ₹3.25/tabletCc-Go · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹32.50
  4. ₹3.53/tabletLemoson · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹35.34
  5. ₹3.55/tabletNozee · 10 tabletDabur India · MRP ₹35.50
  6. ₹3.69/tabletThermal S · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹36.94
  7. ₹4.42/tabletNocold · 10 tabletCipla · MRP ₹44.24
  8. ₹4.43/tabletB Hold · 15 tabletJuggat Pharma · MRP ₹66.47
  9. ₹4.43/tabletTerex · 10 tabletJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹44.31
  10. ₹4.62/tabletAllerfree · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹46.20
  11. ₹5.16/tabletB Hold · 10 tabletJuggat Pharma · MRP ₹51.60
  12. ₹5.20/tabletYashcold · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹51.98
The other 2 by price per tablet
  1. ₹5.32/tabletCozy Plus · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹53.23
  2. ₹7.13/tabletNocold · 100 tabletCipla · MRP ₹712.50

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Tablet 2/5/325 mg

11 packs, ₹2.40 to ₹6.31 per tablet.

  1. ₹2.40/tabletProcold · 10 tabletConcept Pharmaceuticals · MRP ₹24.00
  2. ₹2.92/tabletElcol · 10 tabletColinz Laboratories · MRP ₹29.16
  3. ₹3.28/tabletCapnyl (Empiai) · 10 tabletEmpiai Pharmaceuticals · MRP ₹32.81
  4. ₹4.26/tabletRinosec · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹42.57
  5. ₹4.28/tabletWikoryl · 10 tabletAlembic · MRP ₹42.75
  6. ₹4.31/tabletDricoril CD · 10 tabletVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹43.13
  7. ₹5.10/tablet1 AL Total Neo · 10 tabletFDC · MRP ₹51.00
  8. ₹5.10/tabletCC Gesic · 10 tabletSterkem · MRP ₹51.00
  9. ₹5.16/tabletDinsa Activ · 10 tabletBennet Pharmaceuticals · MRP ₹51.56
  10. ₹5.84/tabletExkof Ccf · 10 tabletTidal Laboratories · MRP ₹58.41
  11. ₹6.31/tabletCoriminic P · 10 tabletWanbury · MRP ₹63.09

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Suspension 2/5/250 mg

11 packs, ₹0.80 to ₹2.04 per ml.

  1. ₹0.80/mlEncold · 60 ml suspensionAllenge India · MRP ₹48.00
  2. ₹0.92/mlEncet D Plus · 60 ml suspensionEndocard · MRP ₹55.00
  3. ₹1.00/mlSkycold · 60 ml suspensionSkymax Laboratories · MRP ₹60.00
  4. ₹1.37/mlFebrinil CF · 60 ml suspensionManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹82.13
  5. ₹1.56/mlAlerfri · 60 ml suspensionNavil Laboratories · MRP ₹93.75
  6. ₹1.72/mlCozymin · 60 ml suspensionUnimarck Healthcare · MRP ₹103.12
  7. ₹1.76/mlRetherma AC · 60 ml suspensionManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹105.60
  8. ₹1.82/mlGlenpara Cold · 60 ml suspensionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹109.22
  9. ₹1.82/mlSpid Cold P · 60 ml suspensionCachet Pharmaceuticals · MRP ₹109.00
  10. ₹1.91/mlRespicure P · 60 ml suspensionCorona · MRP ₹114.47
  11. ₹2.04/mlSinarest · 75 ml suspensionCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹152.75

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Suspension

11 packs, ₹0.27 to ₹1.50 per ml.

  1. ₹0.27/mlHistroy Plus · 60 ml suspensionTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹16.00
  2. ₹0.47/mlTempol Dc(alcon) · 60 ml suspensionAlcon Laboratories · MRP ₹27.93
  3. ₹0.67/mlEmcold(medico) · 60 ml suspensionMedico Labs · MRP ₹40.00
  4. ₹0.86/mlSinurhon · 60 ml suspensionLeben Laboratories · MRP ₹51.56
  5. ₹0.88/mlNozin · 60 ml suspensionIntra Labs · MRP ₹53.00
  6. ₹0.94/mlPedithik · 60 ml suspensionSmart Laboratories · MRP ₹56.25
  7. ₹0.98/mlHistroy · 60 ml suspensionTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹58.64
  8. ₹1.09/mlNam Cold Z Forte · 75 ml suspensionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹81.80
  9. ₹1.17/mlColler F · 60 ml suspensionIpc Healthcare · MRP ₹70.31
  10. ₹1.25/mlPedithik DS · 60 ml suspensionSmart Laboratories · MRP ₹75.00
  11. ₹1.50/mlBenzocold DS · 60 ml suspensionNexa Wellness · MRP ₹89.99

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Syrup

10 packs, ₹0.32 to ₹1.70 per ml.

  1. ₹0.32/mlMatric 3 · 60 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹18.99
  2. ₹0.36/mlPP Cold · 60 ml syrupAustro Lab · MRP ₹21.56
  3. ₹0.68/mlStalcold Plus · 60 ml syrupMedico Labs · MRP ₹41.03
  4. ₹0.75/mlIvacold · 60 ml syrupIva Healthcare · MRP ₹45.00
  5. ₹1.00/mlSidan DM · 100 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹100.10
  6. ₹1.12/mlVisicold · 60 ml syrupUniserve Health Care · MRP ₹67.00
  7. ₹1.16/mlRinocold · 50 ml syrupHetero Healthcare · MRP ₹58.00
  8. ₹1.17/mlKoldfri P · 60 ml syrupKanad Labs · MRP ₹70.31
  9. ₹1.48/mlEnycold · 60 ml syrupOlcare · MRP ₹89.06
  10. ₹1.70/mlRemin P · 60 ml syrupMeditia Labs · MRP ₹102.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Drops

9 packs, ₹1.28 to ₹6.19 per ml.

  1. ₹1.28/mlColdmate Plus · 15 ml dropsMorepen Laboratories · MRP ₹19.25
  2. ₹2.03/mlRemin (Meditia) · 15 ml dropsMeditia Labs · MRP ₹30.47
  3. ₹3.44/mlKnolcold · 15 ml dropsKnoll Healthcare · MRP ₹51.56
  4. ₹3.56/mlKoldfri P · 15 ml dropsKanad Labs · MRP ₹53.44
  5. ₹3.65/mlDolo Cold · 15 ml dropsMicro Labs · MRP ₹54.68
  6. ₹4.07/mlColdofer · 15 ml dropsPristine Pearl Pharma · MRP ₹61.00
  7. ₹4.83/mlAqkold · 15 ml dropsLaborate Pharmaceutical · MRP ₹72.50
  8. ₹5.73/mlRemin (Redvia) · 15 ml dropsRedvia Pharmaceutical · MRP ₹86.00
  9. ₹6.19/mlRemin P · 15 ml dropsMeditia Labs · MRP ₹92.81

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Syrup 1/2.5/125 mg

7 packs, ₹0.63 to ₹1.53 per ml.

  1. ₹0.63/mlCorico P · 60 ml syrupMolekule (Ind)pvt · MRP ₹38.00
  2. ₹0.85/mlT-Minic Plus · 60 ml syrupGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹51.00
  3. ₹1.17/mlCongestyl · 60 ml syrupMeyer Organics · MRP ₹70.00
  4. ₹1.17/mlParamol CX · 60 ml syrupFranklin Laboratories (India) · MRP ₹70.00
  5. ₹1.50/mlAlerfri · 60 ml syrupNavil Laboratories · MRP ₹90.00
  6. ₹1.52/mlTuscold · 60 ml syrupMed Manor Organics · MRP ₹90.94
  7. ₹1.53/mlGrilinctus Paediatric · 60 ml syrupFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹92.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Tablet

6 packs, ₹0.42 to ₹7.03 per tablet.

  1. ₹0.42/tabletSinurhon · 40 tabletLeben Laboratories · MRP ₹16.72
  2. ₹1.35/tabletUprelif · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹13.50
  3. ₹2.10/tabletChekold · 10 tabletSwastik Pharmaceuticals · MRP ₹21.00
  4. ₹2.20/tabletKaisryl · 10 tabletKaiser Pharmaceuticals · MRP ₹22.00
  5. ₹5.15/tabletVisicold · 10 tabletUniserve Health Care · MRP ₹51.50
  6. ₹7.03/tabletColdofer · 10 tabletPristine Pearl Pharma · MRP ₹70.31

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Suspension 1/5/125 mg

6 packs, ₹0.99 to ₹1.96 per ml.

  1. ₹0.99/mlNasoclear Cold · 60 ml suspensionZydus Healthcare · MRP ₹59.10
  2. ₹1.12/mlPA Cold Plus · 60 ml suspensionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹67.13
  3. ₹1.23/mlNasiwar Cold · 60 ml suspensionBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹73.61
  4. ₹1.79/mlColdguard XT · 60 ml suspensionEisen Pharmaceuticals Co · MRP ₹107.10
  5. ₹1.82/mlRecofast Plus · 60 ml suspensionShreya Life Sciences · MRP ₹109.32
  6. ₹1.96/mlWikoryl · 60 ml suspensionAlembic · MRP ₹117.37

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Tablet 4/10/500 mg

5 packs, ₹4.40 to ₹6.30 per tablet.

  1. ₹4.40/tabletDiominic Dca · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹44.00
  2. ₹4.68/tabletControl · 10 tabletLark Laboratories · MRP ₹46.80
  3. ₹5.00/tabletMaxtra P · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹49.95
  4. ₹5.40/tabletKoltus P · 10 tabletAptus Pharma · MRP ₹53.99
  5. ₹6.30/tabletSpid Cold · 10 tabletCachet Pharmaceuticals · MRP ₹63.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Syrup 2/5/125 mg

4 packs, ₹0.69 to ₹1.84 per ml.

  1. ₹0.69/mlX Cold Plus · 60 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹41.50
  2. ₹1.47/mlSolvin Cold · 60 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹88.00
  3. ₹1.56/mlDelcon Plus · 60 ml syrupAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹93.38
  4. ₹1.84/mlSumo Cold Pcf · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹110.60

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Tablet 2/10/325 mg

3 packs, ₹3.25 to ₹6.61 per tablet.

  1. ₹3.25/tabletSolidose · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹32.50
  2. ₹5.64/tabletMedler · 10 tabletComed Chemicals · MRP ₹56.39
  3. ₹6.61/tabletDelcon Plus · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹66.09

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Drops 2/2.5/125 mg

2 packs, ₹3.98 to ₹5.94 per ml.

  1. ₹3.98/mlSedoril P · 20 ml dropsPharmasynth Formulations · MRP ₹79.69
  2. ₹5.94/mlAlex P Paed · 15 ml dropsGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹89.06

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Dry Syrup

2 packs, ₹0.70 to ₹1.41 per ml.

  1. ₹0.70/mlAristo Cetrest Cold DS · 60 ml dry syrupAristo Laboratories · MRP ₹41.83
  2. ₹1.41/mlCoriminic P · 60 ml dry syrupWanbury · MRP ₹84.83

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Suspension 2/5/125 mg

2 packs, ₹0.87 to ₹1.02 per ml.

  1. ₹0.87/mlCinaryl · 60 ml suspensionThemis Medicare · MRP ₹52.14
  2. ₹1.02/mlColgin · 60 ml suspensionMedopharm · MRP ₹61.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Suspension 1/2.5/125 mg

2 packs, ₹0.68 to ₹1.53 per ml.

  1. ₹0.68/mlNT Cold · 60 ml suspensionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹41.00
  2. ₹1.53/mlColdaid · 60 ml suspensionAdonis Laboratories · MRP ₹91.88

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Syrup 2/5/500 mg

2 packs, ₹0.72 to ₹1.05 per ml.

  1. ₹0.72/mlColdstat · 60 ml syrupRusi Remedies · MRP ₹43.13
  2. ₹1.05/mlThermal S · 60 ml syrupApex Laboratories · MRP ₹63.00

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Syrup 2/2.5/125 mg

2 packs, ₹1.23 to ₹1.33 per ml.

  1. ₹1.23/mlCozy Kid · 60 ml syrupIndswift Laboratories · MRP ₹73.50
  2. ₹1.33/mlSedoril Kid · 60 ml syrupPharmasynth Formulations · MRP ₹79.69

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Drops 2/5/125 mg

2 packs, ₹2.27 to ₹8.30 per ml.

  1. ₹2.27/mlKofkul Plus · 15 ml dropsFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹34.00
  2. ₹8.30/mlSumo Cold Pcf · 10 ml dropsAlkem Laboratories · MRP ₹82.95

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Syrup 0.5/5/125 mg

2 packs, ₹0.66 to ₹1.13 per ml.

  1. ₹0.66/mlLoract D · 60 ml syrupOrganic Laboratories · MRP ₹39.60
  2. ₹1.13/mlTox P · 60 ml syrupBennet Pharmaceuticals · MRP ₹67.80

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Tablet 1/2.5/325 mg

2 packs, ₹4.59 to ₹5.44 per tablet.

  1. ₹4.59/tabletTuscold JR · 10 tabletMed Manor Organics · MRP ₹45.94
  2. ₹5.44/tabletZincold Junior · 10 tabletMed Manor Organics · MRP ₹54.37

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Suspension 0.5/5/125 mg

1 pack, ₹0.97 per ml.

  1. ₹0.97/ml1 AL Total · 60 ml suspensionFDC · MRP ₹58.25

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Nasal Drops 1/2.5/125 mg

1 pack, ₹9.84 per ml.

  1. ₹9.84/mlAlerfri · 10 ml nasal dropsNavil Laboratories · MRP ₹98.44

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Drops 2/5/250 mg

1 pack, ₹5.44 per ml.

  1. ₹5.44/mlAlex Plus Paediatric · 15 ml dropsGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹81.56

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Syrup 1 MG/5 Mg/125 mg

1 pack, ₹1.00 per ml.

  1. ₹1.00/mlAllestine Cold · 60 ml syrupBiological E · MRP ₹59.87

Chlorpheniramine + Phenylephrine + Paracetamol Drops 2/10/325 mg

1 pack, ₹1.97 per ml.

  1. ₹1.97/mlBestocold · 15 ml dropsBestochem Formulations · MRP ₹29.52

31 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.