Medicines / Molecules / Chlorpheniramine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine

Chlorpheniramine + Dextromethorphan + Paracetamol + PhenylephrineEvery pack, by price.

3 packs of Chlorpheniramine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine on NPPA's price list for July 2026: 3 brands from 3 companies, in 3 forms and strengths.

Packs
3
Brands
3
Companies
3
Forms and strengths
3
Price-controlled packs
0 of 3

Packs, lowest price per unit first

Chlorpheniramine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine Syrup

1 pack, ₹0.82 per ml.

  1. ₹0.82/mlCaredot Plus · 60 ml syrupIntra Life · MRP ₹49.25

Chlorpheniramine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 125/5/2/10 mg

1 pack, ₹1.03 per ml.

  1. ₹1.03/mlCoughsee P · 60 ml syrupSurge Biotech · MRP ₹61.88

Chlorpheniramine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 170/2.5/1.5/5 mg

1 pack, ₹1.93 per ml.

  1. ₹1.93/mlMucofast · 60 ml syrupInvision Medi Sciences · MRP ₹116.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.