Medicines / Molecules / Cetrimide

CetrimideEvery pack, by price.

18 packs of Cetrimide on NPPA's price list for July 2026: 10 brands from 5 companies, in 10 forms and strengths.

Packs
18
Brands
10
Companies
5
Forms and strengths
10
Price-controlled packs
0 of 18

Packs, lowest price per unit first

Cetrimide Soap

7 packs, ₹0.64 to ₹1.87 per g.

  1. ₹0.64/gCetrilek · 75 gm soapMenarini India · MRP ₹48.00
  2. ₹0.83/gBaby (Psychotropics ) · 75 gm soapPsychotropics India · MRP ₹62.00
  3. ₹1.34/gCetrim · 75 gm soapPsychotropics India · MRP ₹100.67
  4. ₹1.60/gCetrilak · 75 gm soapMenarini India · MRP ₹120.00
  5. ₹1.60/gCetrilak H · 75 gm soapMenarini India · MRP ₹120.00
  6. ₹1.67/gAquaoat · 75 gm soapEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹125.00
  7. ₹1.87/gCetrilak · 75 gm soapMenarini India · MRP ₹140.00

Cetrimide Liquid

2 packs, ₹0.43 to ₹0.47 per ml.

  1. ₹0.43/mlSuthol · 200 ml liquidG D Pharmaceuticals · MRP ₹85.00
  2. ₹0.47/mlSuthol · 100 ml liquidG D Pharmaceuticals · MRP ₹47.00

Cetrimide Spray

2 packs, ₹0.47 to ₹0.85 per ml.

  1. ₹0.47/mlSuthol · 100 ml sprayG D Pharmaceuticals · MRP ₹47.00
  2. ₹0.85/mlSuthol · 100 ml sprayG D Pharmaceuticals · MRP ₹85.00

Cetrimide Paint 1 %

1 pack, ₹5.53 per ml.

  1. ₹5.53/mlB N C(omr) · 15 ml paintOmega Remedies · MRP ₹83.00

Cetrimide Soap 1 %

1 pack, ₹3.84 per g.

  1. ₹3.84/gB N C(omr) · 20 gm soapOmega Remedies · MRP ₹76.88

Cetrimide Solution 5 %

1 pack, ₹0.69 per ml.

  1. ₹0.69/mlCetrilak Mild · 100 ml solutionMenarini India · MRP ₹69.38

Cetrimide Soap 5 %

1 pack, ₹1.20 per g.

  1. ₹1.20/gCetrilak Plus · 75 gm soapMenarini India · MRP ₹90.00

Cetrimide Solution 20 %

1 pack, ₹0.32 per ml.

  1. ₹0.32/mlCetrilak · 100 ml solutionMenarini India · MRP ₹32.30

Cetrimide Lotion

1 pack, ₹0.45 per ml.

  1. ₹0.45/mlCetrim · 80 ml lotionPsychotropics India · MRP ₹35.84

Cetrimide Gel

1 pack, ₹0.50 per ml.

  1. ₹0.50/mlSuthol · 100 ml gelG D Pharmaceuticals · MRP ₹50.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.