Medicines / Molecules / Cetrimide + Tannic Acid + Zinc Chloride

Cetrimide + Tannic Acid + Zinc ChlorideEvery pack, by price.

6 packs of Cetrimide + Tannic Acid + Zinc Chloride on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 3 companies, in 6 forms and strengths.

Packs
6
Brands
5
Companies
3
Forms and strengths
6
Price-controlled packs
0 of 6

Packs, lowest price per unit first

Cetrimide + Tannic Acid + Zinc Chloride Gum Paint 2 %

1 pack, ₹7.00 per ml.

  1. ₹7.00/mlAstrigum · 15 ml gum paintGroup Pharmaceuticals · MRP ₹105.00

Cetrimide + Tannic Acid + Zinc Chloride Paint

1 pack, ₹7.06 per ml.

  1. ₹7.06/mlGingigum · 15 ml paintGroup Pharmaceuticals · MRP ₹105.90

Cetrimide + Tannic Acid + Zinc Chloride Oral Gel 2 %

1 pack, ₹12.08 per ml.

  1. ₹12.08/mlGumloc · 10 ml oral gelAbbott Healthcare · MRP ₹120.78

Cetrimide + Tannic Acid + Zinc Chloride Oral Gel

1 pack, ₹12.08 per ml.

  1. ₹12.08/mlGumloc · 10 ml oral gelAbbott Healthcare · MRP ₹120.78

Cetrimide + Tannic Acid + Zinc Chloride Toothpaste

1 pack, ₹1.57 per g.

  1. ₹1.57/gGumloc Total · 100 gm toothpasteAbbott Healthcare · MRP ₹156.61

Cetrimide + Tannic Acid + Zinc Chloride Paint 2 %

1 pack, ₹7.98 per ml.

  1. ₹7.98/mlStolin Gum Astringent · 15 ml paintDr. Reddys Laboratories · MRP ₹119.76

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.