Medicines / Molecules / Cetrimide + Permethrin
Cetrimide + PermethrinEvery pack, by price.
16 packs of Cetrimide + Permethrin on NPPA's price list for July 2026: 12 brands from 12 companies, in 6 forms and strengths.
- Packs
- 16
- Brands
- 12
- Companies
- 12
- Forms and strengths
- 6
- Price-controlled packs
- 0 of 16
Packs, lowest price per unit first
Cetrimide + Permethrin Soap 0.5/1 %
8 packs, ₹0.83 to ₹1.87 per g.
- ₹0.83/gScabifresh · 75 gm soapSmart Laboratories · MRP ₹62.00
- ₹1.00/gScrabel · 75 gm soapLeeford Healthcare · MRP ₹75.00
- ₹1.33/gMegascab Plus · 75 gm soapAnhox Healthcare · MRP ₹100.00
- ₹1.45/gPermilin Plus · 75 gm soapEast West Pharma · MRP ₹108.56
- ₹1.64/gEscrab · 75 gm soapLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹122.97
- ₹1.67/gPmt (Nemus) · 75 gm soapNemus Pharmaceuticals · MRP ₹125.00
- ₹1.78/gKlmite · 75 gm soapKLM Laboratories · MRP ₹133.47
- ₹1.87/gGamaderm P · 75 gm soapVilco Laboratories · MRP ₹140.52
Cetrimide + Permethrin Soap
3 packs, ₹0.45 to ₹1.53 per g.
- ₹0.45/gScabifresh · 75 gm soapSmart Laboratories · MRP ₹33.75
- ₹1.01/gIgcon Scabi · 75 gm soapLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹75.50
- ₹1.53/gMonosol · 75 gm soapColinz Laboratories · MRP ₹115.00
Cetrimide + Permethrin Lotion
2 packs, ₹1.07 to ₹1.54 per ml.
- ₹1.07/mlMegascab Plus · 60 ml lotionAnhox Healthcare · MRP ₹64.26
- ₹1.54/mlScabimac · 60 ml lotionTorque Pharmaceuticals · MRP ₹92.50
Cetrimide + Permethrin Lotion 0.1/5 %
1 pack, ₹1.29 per ml.
- ₹1.29/mlMegascab Plus · 50 ml lotionAnhox Healthcare · MRP ₹64.26
Cetrimide + Permethrin Soap 1/1 %
1 pack, ₹0.93 per g.
- ₹0.93/gNoscab · 75 gm soapEthicare Remedies · MRP ₹69.40
Cetrimide + Permethrin Lotion 0.2/5 %
1 pack, ₹2.29 per ml.
- ₹2.29/mlPermilin Plus · 100 ml lotionEast West Pharma · MRP ₹229.14
Companies marketing it
- Anhox Healthcare3 packs
- East West Pharma2 packs
- Smart Laboratories2 packs
- Lincoln Pharmaceuticals1 pack
- Vilco Laboratories1 pack
- Lifecom Pharmaceuticals1 pack
- KLM Laboratories1 pack
- Colinz Laboratories1 pack
- Ethicare Remedies1 pack
- Nemus Pharmaceuticals1 pack
- Torque Pharmaceuticals1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.