Medicines / Molecules / Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine
Cetirizine + Paracetamol + PhenylephrineEvery pack, by price.
69 packs of Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine on NPPA's price list for July 2026: 56 brands from 46 companies, in 24 forms and strengths.
- Packs
- 69
- Brands
- 56
- Companies
- 46
- Forms and strengths
- 24
- Price-controlled packs
- 0 of 69
Packs, lowest price per unit first
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Tablet
11 packs, ₹0.01 to ₹7.45 per tablet.
- ₹0.01/tabletFenace Plus · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹0.12
- ₹0.68/tabletColdex GO · 10 tabletBestochem Formulations · MRP ₹6.83
- ₹0.88/tabletTrizacet Cold · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹8.75
- ₹0.94/tabletPP Cold · 10 tabletAustro Lab · MRP ₹9.38
- ₹2.50/tabletStalcold · 10 tabletStallion Laboratories · MRP ₹25.00
- ₹3.80/tabletCetrison P · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹38.00
- ₹4.60/tabletReez · 10 tabletMaxrelief Pharmaceuticals · MRP ₹45.98
- ₹5.50/tabletColdsquare · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹55.00
- ₹6.50/tabletCetac · 10 tabletAltius Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
- ₹6.60/tabletMooncold Total · 10 tabletMoonstar Lifecare · MRP ₹66.00
- ₹7.45/tabletPacicold · 10 tabletPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹74.53
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Tablet 5/325/5 mg
9 packs, ₹0.64 to ₹7.40 per tablet.
- ₹0.64/tabletC Tin Plus · 10 tabletElder Labs · MRP ₹6.42
- ₹0.71/tabletGlenrest Cold · 10 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹7.12
- ₹1.06/tabletCetpar · 10 tabletAcme Pharmaceuticals · MRP ₹10.63
- ₹2.50/tabletZeecold · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹25.00
- ₹3.31/tabletCeticad Plus Active · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹33.05
- ₹4.25/tabletNT Coldnf · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹42.50
- ₹4.50/tabletCetriace Cold · 10 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹45.00
- ₹4.60/tabletColdfresh P · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹46.00
- ₹7.40/tabletSifcold · 10 tabletSifco Pharma · MRP ₹74.00
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Tablet 5/500/10 mg
9 packs, ₹0.60 to ₹7.58 per tablet.
- ₹0.60/tabletZeecold CZ · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹5.96
- ₹4.35/tabletWincold Z · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹43.50
- ₹4.69/tabletRekof CC · 10 tabletRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹46.88
- ₹4.90/tabletOncet CF · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹49.00
- ₹5.50/tabletColdfiz · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹55.00
- ₹5.60/tabletWelset Cold · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹56.00
- ₹5.63/tabletColdsol · 10 tabletSynchem Lab · MRP ₹56.25
- ₹6.80/tabletTencol Plus · 10 tabletMypher Pharmaceuticals · MRP ₹68.00
- ₹7.58/tabletOncet CF · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹75.75
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Tablet 5/500/5 mg
7 packs, ₹2.68 to ₹10.80 per tablet.
- ₹2.68/tabletMucobar Cold · 20 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹53.57
- ₹3.44/tabletZedrin Plus · 10 tabletChethana Pharmaceuticals · MRP ₹34.37
- ₹4.20/tabletMucobar Cold · 10 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹42.00
- ₹4.31/tabletAlkem Cold · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹43.13
- ₹6.09/tabletCozymin · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹60.94
- ₹6.60/tabletNosier · 10 tabletKepler Health Care · MRP ₹66.00
- ₹10.80/tabletCpp · 10 tabletP &B Laboratories · MRP ₹108.03
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Syrup
6 packs, ₹0.40 to ₹1.47 per ml.
- ₹0.40/mlKold Care · 60 ml syrupLaborate Pharmaceutical · MRP ₹24.00
- ₹0.78/mlColdfresh P · 60 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹46.50
- ₹0.82/mlMP2 · 200 ml syrupUniserve Health Care · MRP ₹164.00
- ₹1.11/mlColdikind · 60 ml syrupMankind Prime Labs · MRP ₹66.55
- ₹1.40/mlCetac · 60 ml syrupAltius Pharmaceuticals · MRP ₹84.00
- ₹1.47/mlColdikind · 60 ml syrupMankind Prime Labs · MRP ₹88.00
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Tablet 5/325/10 mg
5 packs, ₹0.59 to ₹8.50 per tablet.
- ₹0.59/tabletTorex Cold · 10 tabletTorque Pharmaceuticals · MRP ₹5.93
- ₹1.37/tabletIfimol 3C · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹13.72
- ₹5.40/tabletZarex Cold · 10 tabletLupin · MRP ₹54.00
- ₹6.58/tabletCheston Cold · 10 tabletCipla · MRP ₹65.79
- ₹8.50/tabletLabocof · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹85.00
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Suspension 2.5/125/2.5 mg
2 packs, ₹0.18 to ₹1.84 per ml.
- ₹0.18/mlC Tin Plus · 60 ml suspensionElder Labs · MRP ₹10.56
- ₹1.84/mlAlkem Cold · 60 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹110.60
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Suspension
2 packs, ₹0.53 to ₹0.92 per ml.
- ₹0.53/mlAlkem Plus · 60 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹32.00
- ₹0.92/mlg Cet M · 60 ml suspensionGraf Laboratories · MRP ₹55.00
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Drops
2 packs, ₹1.25 to ₹2.50 per ml.
- ₹1.25/mlColdfresh P · 30 ml dropsSmart Laboratories · MRP ₹37.50
- ₹2.50/mlColdfresh P · 15 ml dropsSmart Laboratories · MRP ₹37.50
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 2.5/250/5 mg
2 packs, ₹1.39 to ₹1.44 per ml.
- ₹1.39/mlColdman · 60 ml syrupSundyota Numandis Pharma · MRP ₹83.44
- ₹1.44/mlFlucocide · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹86.25
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 1/125/2.5 mg
1 pack, ₹0.69 per ml.
- ₹0.69/mlAlberzen Cold · 60 ml syrupAlbert David · MRP ₹41.58
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Tablet 1/125/2.5 mg
1 pack, ₹1.33 per tablet.
- ₹1.33/tabletAlberzen Cold · 10 tabletAlbert David · MRP ₹13.28
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 2.5/250/2.5 mg
1 pack, ₹1.00 per ml.
- ₹1.00/mlColdfresh P · 60 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹60.00
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Suspension 2.5/250/2.5 mg
1 pack, ₹1.10 per ml.
- ₹1.10/mlColdhit · 60 ml suspensionAurz Pharmaceuticals · MRP ₹66.00
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Suspension 5/250/5 mg
1 pack, ₹1.22 per ml.
- ₹1.22/mlColdkind · 60 ml suspensionMankind Prime Labs · MRP ₹73.13
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 5/125/5 mg
1 pack, ₹1.17 per ml.
- ₹1.17/mlColdmine · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹70.00
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Drops 1.25/125/2.5 mg
1 pack, ₹5.31 per ml.
- ₹5.31/mlColdsol · 15 ml dropsSynchem Lab · MRP ₹79.69
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 1.25/125/2.5 mg
1 pack, ₹1.45 per ml.
- ₹1.45/mlColdsol · 60 ml syrupSynchem Lab · MRP ₹87.19
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 2.5/125/2.5 mg
1 pack, ₹0.88 per ml.
- ₹0.88/mlCtz Plus · 60 ml syrupPsychotropics India · MRP ₹53.00
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Tablet 25/5 mg
1 pack, ₹2.95 per tablet.
- ₹2.95/tabletHistacet D · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹29.50
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 2.5/500/5 mg
1 pack, ₹0.75 per ml.
- ₹0.75/mlPamagin C · 60 ml syrupCachet Pharmaceuticals · MRP ₹44.85
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Suspension 2/125/2.5 mg
1 pack, ₹0.91 per ml.
- ₹0.91/mlSneezy Cold · 60 ml suspensionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹54.40
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Capsule SR
1 pack, ₹2.18 per capsule.
- ₹2.18/capsuleStalcold (Medico) · 15 capsule srMedico Labs · MRP ₹32.68
Cetirizine + Paracetamol + Phenylephrine Capsule
1 pack, ₹7.00 per capsule.
- ₹7.00/capsuleZincold Naso · 10 capsuleMed Manor Organics · MRP ₹70.00
Companies marketing it
- Smart Laboratories6 packs
- Alkem5 packs
- Mankind3 packs
- Synchem Lab3 packs
- Wings Pharmaceuticals3 packs
- Albert David2 packs
- Altius Pharmaceuticals2 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Elder Labs2 packs
- Intas2 packs
- Laborate Pharmaceutical2 packs
- Symbiotic Drugs2 packs
- Medley Pharmaceuticals2 packs
- Zydus1 pack
- Acme Pharmaceuticals1 pack
- Wallace Pharmaceuticals1 pack
- Patson Laboratories1 pack
- Cipla1 pack
- Bestochem Formulations1 pack
- Aurz Pharmaceuticals1 pack
- Sundyota Numandis Pharma1 pack
- Unimarck Healthcare1 pack
- P &B Laboratories1 pack
- Psychotropics India1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.