Medicines / Molecules / Cetirizine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine

Cetirizine + Dextromethorphan + Paracetamol + PhenylephrineEvery pack, by price.

6 packs of Cetirizine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 5 companies, in 6 forms and strengths.

Packs
6
Brands
5
Companies
5
Forms and strengths
6
Price-controlled packs
0 of 6

Packs, lowest price per unit first

Cetirizine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 1.25/5/125/2.5 mg

1 pack, ₹1.63 per ml.

  1. ₹1.63/mlColdsol DM · 60 ml syrupSynchem Lab · MRP ₹97.50

Cetirizine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine Tablet

1 pack, ₹0.56 per tablet.

  1. ₹0.56/tabletJP Cold · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹5.63

Cetirizine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 2.5/7.5/125/5 mg

1 pack, ₹0.94 per ml.

  1. ₹0.94/mlKuftive · 100 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹94.00

Cetirizine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine Syrup

1 pack, ₹1.40 per ml.

  1. ₹1.40/mlPP Cold Dmr · 60 ml syrupAustro Lab · MRP ₹84.00

Cetirizine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 4/10 mg

1 pack, ₹0.51 per ml.

  1. ₹0.51/mlViscof D · 100 ml syrupTaurus Laboratories · MRP ₹50.92

Cetirizine + Dextromethorphan + Paracetamol + Phenylephrine Syrup 5/10/1.5/5 mg

1 pack, ₹0.57 per ml.

  1. ₹0.57/mlViscof D · 60 ml syrupTaurus Laboratories · MRP ₹34.32

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.