Medicines / Molecules / Cefpodoxime + Clavulanic Acid

Cefpodoxime + Clavulanic AcidEvery pack, by price.

308 packs of Cefpodoxime + Clavulanic Acid on NPPA's price list for July 2026: 185 brands from 147 companies, in 27 forms and strengths.

Packs
308
Brands
185
Companies
147
Forms and strengths
27
Price-controlled packs
0 of 308

Packs, lowest price per unit first

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet 200/125 mg

161 packs, ₹11.46 to ₹85.08 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹11.46/tabletPodoxim CV (Cadila) · 6 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹68.75
  2. ₹13.54/tabletCepy O CV · 6 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹81.25
  3. ₹15.63/tabletZosdem Clav · 6 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹93.75
  4. ₹15.75/tabletCefoder CV · 10 tabletElder Projects · MRP ₹157.50
  5. ₹16.30/tabletNelpod CV · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹163.00
  6. ₹16.88/tabletJupidox · 10 tabletJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹168.75
  7. ₹18.75/tabletStercef CV · 10 tabletSterkem · MRP ₹187.50
  8. ₹20.64/tabletElpod CV · 6 tabletElder Projects · MRP ₹123.81
  9. ₹21.17/tabletCefapod CV · 6 tabletWockhardt · MRP ₹127.00
  10. ₹22.14/tabletAcrocef CV · 6 tabletAcron Pharmaceuticals · MRP ₹132.82
  11. ₹22.16/tabletPodocef CV · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹221.60
  12. ₹23.90/tabletCepoten CV · 6 tabletRhine Biogenics · MRP ₹143.40
The next 48 by price per tablet
  1. ₹24.00/tabletCedon CA · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹240.00
  2. ₹24.00/tabletVegapod CV · 10 tabletNri Vision Care · MRP ₹240.00
  3. ₹24.20/tabletCepime O CV · 10 tabletAlembic · MRP ₹242.00
  4. ₹24.54/tabletDox Two CV · 10 tabletAbaris Healthcare · MRP ₹245.43
  5. ₹25.20/tabletCeftamycin · 10 tabletVenus Remedies · MRP ₹252.00
  6. ₹25.31/tabletNavicef OF · 10 tabletNavil Laboratories · MRP ₹253.13
  7. ₹28.00/tabletCefredrox CV · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹280.00
  8. ₹28.00/tabletCekoda CV · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹280.00
  9. ₹28.00/tabletCepoway CV · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹280.00
  10. ₹28.03/tabletCefree CV · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹280.30
  11. ₹28.13/tabletJupidox · 6 tabletJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹168.75
  12. ₹28.28/tabletSafpodaks CV · 6 tabletDakshinamurti Pharma · MRP ₹169.69
  13. ₹28.33/tabletCefsip-Cv · 6 tabletBrochem Healthcare · MRP ₹170.00
  14. ₹29.50/tabletSafepodox CV · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹295.00
  15. ₹29.61/tabletC4U · 6 tabletOzone Pharmaceuticals · MRP ₹177.67
  16. ₹29.80/tabletDoxiclav · 5 tabletAareen Healthcare · MRP ₹149.00
  17. ₹29.90/tabletActapod CV · 10 tabletShankus Acme Pharma · MRP ₹299.00
  18. ₹29.90/tabletPoxil CV · 10 tabletVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹299.00
  19. ₹29.91/tabletPodcef CV · 6 tabletGalpha Laboratories · MRP ₹179.45
  20. ₹30.00/tabletCepotuf CV · 10 tabletVanguard Therapeutics · MRP ₹300.00
  21. ₹30.00/tabletCepotus CV · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹300.00
  22. ₹30.00/tabletFixtan CV · 6 tabletST Morrison · MRP ₹180.00
  23. ₹30.00/tabletPharcef CV · 6 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹180.00
  24. ₹30.00/tabletSafpod CV · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
  25. ₹30.43/tabletMegacef CV · 10 tabletBiological E · MRP ₹304.34
  26. ₹30.67/tabletSudox CV · 10 tabletSurge Pharmaceuticals · MRP ₹306.70
  27. ₹30.70/tabletYcepo CV · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹307.03
  28. ₹30.80/tabletProdoxin CV · 10 tabletGufic Bioscience · MRP ₹308.00
  29. ₹30.86/tabletMonotax CV · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹308.55
  30. ₹30.94/tabletAlexpod CV · 10 tabletElinor Pharma · MRP ₹309.38
  31. ₹31.01/tabletAbixim CV · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹310.11
  32. ₹31.19/tabletBrutacross CV · 10 tabletMankind Prime Labs · MRP ₹311.94
  33. ₹31.25/tabletTocef CV · 6 tabletSynchem Lab · MRP ₹187.50
  34. ₹31.57/tabletCefopen CV · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹315.67
  35. ₹31.80/tabletDoxitil CV · 10 tabletMeditia Labs · MRP ₹318.00
  36. ₹31.85/tabletPodoprox CV · 10 tabletZovaitalia Bio Tech · MRP ₹318.50
  37. ₹31.88/tabletTocef CV · 10 tabletSynchem Lab · MRP ₹318.75
  38. ₹31.97/tabletCefjoy CV · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹319.65
  39. ₹32.00/tabletCemeri CL · 10 tabletMeridian Medicare · MRP ₹320.00
  40. ₹32.00/tabletPodaxis CV · 6 tabletFidus Healthcare · MRP ₹192.00
  41. ₹32.39/tabletBactiklin CV · 10 tabletAptus Pharma · MRP ₹323.90
  42. ₹32.60/tabletCacef CV · 10 tabletCachet Pharmaceuticals · MRP ₹326.00
  43. ₹32.72/tabletHhcepo CV · 10 tabletHegde & Hegde · MRP ₹327.19
  44. ₹32.72/tabletSpectratil CV · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹327.19
  45. ₹32.81/tabletInspracef CV · 10 tabletHBC Pharmaceuticals · MRP ₹328.12
  46. ₹33.00/tabletCefpo CV · 6 tabletFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹198.00
  47. ₹33.00/tabletZextil CL · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹330.00
  48. ₹33.26/tabletPodox CV · 10 tabletExeltis · MRP ₹332.60

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Dry Syrup 50/31.25 mg

37 packs, ₹0.04 to ₹5.72 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.04/mlIpodex CV · 30 ml dry syrupIntra Labs · MRP ₹1.25
  2. ₹2.98/mlKefpod CV · 30 ml dry syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹89.50
  3. ₹3.00/mlSaludoxim CV · 30 ml dry syrupBueno Salud Care India · MRP ₹90.00
  4. ₹3.11/mlUvacef CV · 30 ml dry syrupTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹93.38
  5. ₹3.17/mlPodcef CV · 30 ml dry syrupGalpha Laboratories · MRP ₹95.00
  6. ₹3.20/mlNelpod CV · 30 ml dry syrupNoel Pharmaceuticals · MRP ₹96.00
  7. ₹3.35/mlMonotax CV · 30 ml dry syrupZydus Healthcare · MRP ₹100.40
  8. ₹3.37/mlGenopod CV · 30 ml dry syrupGeno Pharmaceuticals · MRP ₹101.00
  9. ₹3.43/mlSpectratil CV · 30 ml dry syrupApex Laboratories · MRP ₹103.03
  10. ₹3.53/mlCodimol CV · 30 ml dry syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹106.00
  11. ₹3.54/mlCepy O CV · 30 ml dry syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹106.22
  12. ₹3.72/mlFoloup-Cv · 30 ml dry syrupIpca Laboratories · MRP ₹111.56
The other 25 by price per ml
  1. ₹3.73/mlCefpo CV · 30 ml dry syrupFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹112.00
  2. ₹3.78/mlZipod CV · 30 ml dry syrupFDC · MRP ₹113.44
  3. ₹3.81/mlCefdron CV · 30 ml dry syrupMcastro Pharma · MRP ₹114.38
  4. ₹3.84/mlCefwar CV · 30 ml dry syrupLeben Laboratories · MRP ₹115.31
  5. ₹3.90/mlOpox CV · 30 ml dry syrupHetero Healthcare · MRP ₹117.10
  6. ₹3.91/mlTocef CV · 30 ml dry syrupSynchem Lab · MRP ₹117.19
  7. ₹3.92/mlOxipod CV · 30 ml dry syrupIndoco Remedies · MRP ₹117.50
  8. ₹3.94/mlXtum O · 30 ml dry syrupShreya Life Sciences · MRP ₹118.05
  9. ₹3.97/mlCebest CV · 30 ml dry syrupErgos Life Sciences · MRP ₹119.11
  10. ₹4.00/mlHhcepo CV · 30 ml dry syrupHegde & Hegde · MRP ₹120.00
  11. ₹4.03/mlGreatcef CV · 30 ml dry syrupRonyd Health Care · MRP ₹120.94
  12. ₹4.09/mlGudcef CV · 30 ml dry syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹122.80
  13. ₹4.12/mlMicrocef CV · 30 ml dry syrupMicro Labs · MRP ₹123.70
  14. ₹4.22/mlKefodime CV · 30 ml dry syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹126.56
  15. ₹4.27/mlCacef CV · 30 ml dry syrupCachet Pharmaceuticals · MRP ₹128.00
  16. ₹4.31/mlClavpod · 30 ml dry syrupAlkem Laboratories · MRP ₹129.38
  17. ₹4.35/mlPilpod CV · 30 ml dry syrupPsychotropics India · MRP ₹130.38
  18. ₹4.44/mlCepodem XP · 30 ml dry syrupRanbaxy Laboratories · MRP ₹133.13
  19. ₹4.50/mlPodoxim CV · 30 ml dry syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹135.00
  20. ₹4.53/mlMonocef O CV · 30 ml dry syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹135.93
  21. ₹4.60/mlCefoprox CV · 30 ml dry syrupCipla · MRP ₹138.13
  22. ₹4.77/mlKepodil CV · 30 ml dry syrupKepler Health Care · MRP ₹143.00
  23. ₹5.19/mlSwich CV · 30 ml dry syrupAlkem Laboratories · MRP ₹155.70
  24. ₹5.41/mlDoxcef-Cv · 30 ml dry syrupLupin · MRP ₹162.15
  25. ₹5.72/mlMapdox CV · 30 ml dry syrupMapra Laboratories · MRP ₹171.56

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Dry Syrup 100/62.5 mg

22 packs, ₹2.31 to ₹7.81 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹2.31/mlCepime O CV · 30 ml dry syrupAlembic · MRP ₹69.32
  2. ₹2.94/mlIpod CV · 30 ml dry syrupInvision Medi Sciences · MRP ₹88.12
  3. ₹4.32/mlPodcef CV · 30 ml dry syrupGalpha Laboratories · MRP ₹129.46
  4. ₹4.58/mlCefoprox CV · 30 ml dry syrupCipla · MRP ₹137.50
  5. ₹4.72/mlReopod · 30 ml dry syrupWilburt Remedies · MRP ₹141.56
  6. ₹4.81/mlCisma CV · 30 ml dry syrupMypher Pharmaceuticals · MRP ₹144.38
  7. ₹5.30/mlProxit CV · 30 ml dry syrupSkymax Laboratories · MRP ₹159.00
  8. ₹5.67/mlOpox CV · 30 ml dry syrupHetero Healthcare · MRP ₹170.10
  9. ₹5.82/mlGudcef CV · 30 ml dry syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹174.68
  10. ₹5.95/mlProxtl CV · 30 ml dry syrupAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹178.36
  11. ₹5.98/mlBactogard CV · 30 ml dry syrupIndoco Remedies · MRP ₹179.43
  12. ₹6.00/mlZeripo CV · 30 ml dry syrupZerico Lifesciences · MRP ₹180.00
The other 10 by price per ml
  1. ₹6.00/mlZeripod CV · 30 ml dry syrupZerico Lifesciences · MRP ₹180.00
  2. ₹6.15/mlSpectratil CV · 30 ml dry syrupApex Laboratories · MRP ₹184.50
  3. ₹6.40/mlCacef CV · 30 ml dry syrupCachet Pharmaceuticals · MRP ₹192.00
  4. ₹6.53/mlOxipod CV · 30 ml dry syrupIndoco Remedies · MRP ₹195.94
  5. ₹6.72/mlMonocef O CV · 30 ml dry syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹201.56
  6. ₹6.83/mlClavpod · 30 ml dry syrupAlkem Laboratories · MRP ₹205.00
  7. ₹6.97/mlCepodem XP · 30 ml dry syrupRanbaxy Laboratories · MRP ₹209.06
  8. ₹7.28/mlXtum O · 30 ml dry syrupShreya Life Sciences · MRP ₹218.39
  9. ₹7.50/mlSwich CV · 30 ml dry syrupAlkem Laboratories · MRP ₹225.00
  10. ₹7.81/mlKefodime CV · 30 ml dry syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹234.38

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet DT 100/62.5 mg

15 packs, ₹13.90 to ₹35.66 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹13.90/tabletKepodil CV · 10 tablet dtKepler Health Care · MRP ₹139.00
  2. ₹15.46/tabletOpox CV · 10 tablet dtHetero Healthcare · MRP ₹154.60
  3. ₹16.37/tabletCladoxim · 10 tablet dtJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹163.68
  4. ₹17.30/tabletMacpod CV · 10 tablet dtMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹172.96
  5. ₹17.30/tabletZedocef CV · 10 tablet dtMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹172.96
  6. ₹17.92/tabletZipod CV · 10 tablet dtFDC · MRP ₹179.20
  7. ₹18.15/tabletTocef CV · 6 tablet dtSynchem Lab · MRP ₹108.90
  8. ₹19.63/tabletFoloup-Cv · 10 tablet dtIpca Laboratories · MRP ₹196.27
  9. ₹21.44/tabletZidime CV · 6 tablet dtAbbott Healthcare · MRP ₹128.65
  10. ₹22.39/tabletMapdox CV · 10 tablet dtMapra Laboratories · MRP ₹223.87
  11. ₹26.83/tabletCefchamp · 10 tablet dtAbbott Healthcare · MRP ₹268.30
  12. ₹28.83/tabletMacpod CV · 6 tablet dtMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹172.96
The other 3 by price per tablet
  1. ₹28.83/tabletPolypod CV · 6 tablet dtMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹172.96
  2. ₹28.83/tabletZedocef CV · 6 tablet dtMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹172.96
  3. ₹35.66/tabletDoxcef-Cv · 10 tablet dtLupin · MRP ₹356.55

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet

13 packs, ₹18.95 to ₹44.47 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹18.95/tabletClecxa CV · 10 tabletHiglance Laboratories · MRP ₹189.52
  2. ₹25.00/tabletCefponice CV · 6 tabletVotary Laboratories · MRP ₹150.00
  3. ₹27.48/tabletPoxestal CL · 6 tabletStallion Laboratories · MRP ₹164.85
  4. ₹28.00/tabletCefdron CV · 10 tabletMcastro Pharma · MRP ₹280.00
  5. ₹30.00/tabletKeptil CV · 10 tabletKanad Labs · MRP ₹300.00
  6. ₹30.63/tabletBactipod CV · 10 tabletInstaray Pharmaceuticals · MRP ₹306.26
  7. ₹31.00/tabletCepofirst CV · 10 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹310.00
  8. ₹31.70/tabletPneumex CV · 10 tabletQuality Pharma · MRP ₹316.98
  9. ₹32.20/tabletDelpocure CV · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹322.00
  10. ₹33.59/tabletEpipod CV · 6 tabletEpione Pharmaceuticals · MRP ₹201.56
  11. ₹33.66/tabletOkipod CV · 10 tabletOkinawa Pharmaceuticals · MRP ₹336.60
  12. ₹36.56/tabletKefdox CV · 10 tabletSaffron Formulations · MRP ₹365.63
The other 1 by price per tablet
  1. ₹44.47/tabletCepoboon CV · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹444.71

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet 100/62.5 mg

9 packs, ₹11.44 to ₹27.66 per tablet.

  1. ₹11.44/tabletCodimol CV · 10 tabletGujarat Terce Laboratories · MRP ₹114.38
  2. ₹11.61/tabletSafpodaks CV · 6 tabletDakshinamurti Pharma · MRP ₹69.63
  3. ₹12.90/tabletExpodox CV · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹129.00
  4. ₹15.00/tabletReopod CV · 10 tabletWilburt Remedies · MRP ₹150.00
  5. ₹16.50/tabletCepo CV Kid · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹165.00
  6. ₹20.89/tabletCV Cef · 10 tabletBestochem Formulations · MRP ₹208.87
  7. ₹21.56/tabletGudcef CV · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹215.61
  8. ₹22.35/tabletMicrocef CV · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹223.50
  9. ₹27.66/tabletMonocef O CV · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹276.56

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Syrup 50/31.25 mg

7 packs, ₹2.07 to ₹5.19 per ml.

  1. ₹2.07/mlXofex XL · 30 ml syrupAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹62.00
  2. ₹3.23/mlReopod · 30 ml syrupWilburt Remedies · MRP ₹96.94
  3. ₹3.42/mlCefopen CV · 30 ml syrupMorepen Laboratories · MRP ₹102.61
  4. ₹4.09/mlMacpod CV · 30 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹122.72
  5. ₹4.09/mlPolypod CV · 30 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹122.72
  6. ₹4.09/mlZedocef CV · 30 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹122.72
  7. ₹5.19/mlKefmax CV · 30 ml syrupIndchemie Health Specialities · MRP ₹155.63

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Dry Syrup

6 packs, ₹1.43 to ₹4.57 per ml.

  1. ₹1.43/mlProditil CV · 30 ml dry syrupUniventis Medicare · MRP ₹43.01
  2. ₹2.73/mlIvadox CV · 30 ml dry syrupIva Healthcare · MRP ₹82.00
  3. ₹2.83/mlFixtan CV · 30 ml dry syrupST Morrison · MRP ₹84.90
  4. ₹3.37/mlDox Two CV · 30 ml dry syrupAbaris Healthcare · MRP ₹101.20
  5. ₹4.57/mlBrutacross CV · 30 ml dry syrupMankind Prime Labs · MRP ₹137.15
  6. ₹4.57/mlBrutastrong CV · 30 ml dry syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹137.16

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Syrup 100/62.5 mg

5 packs, ₹5.47 to ₹6.81 per ml.

  1. ₹5.47/mlCefredrox CV · 30 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹164.00
  2. ₹5.91/mlFoloup-Cv · 30 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹177.28
  3. ₹6.03/mlMegacef CV · 30 ml syrupBiological E · MRP ₹180.94
  4. ₹6.19/mlPolypod CV · 30 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹185.62
  5. ₹6.81/mlMacpod CV · 30 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹204.18

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet DT 50/31.25 mg

5 packs, ₹8.66 to ₹15.87 per tablet.

  1. ₹8.66/tabletZedocef CV · 10 tablet dtMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹86.62
  2. ₹10.73/tabletZipod CV · 10 tablet dtFDC · MRP ₹107.25
  3. ₹12.10/tabletTocef CV · 6 tablet dtSynchem Lab · MRP ₹72.60
  4. ₹15.87/tabletMacpod CV · 6 tablet dtMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹95.20
  5. ₹15.87/tabletPolypod CV · 6 tablet dtMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹95.20

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet 325 mg

4 packs, ₹0.02 to ₹28.36 per tablet.

  1. ₹0.02/tabletNipp CA · 6 tabletST Morrison · MRP ₹0.13
  2. ₹13.53/tabletProditil CV · 6 tabletUniventis Medicare · MRP ₹81.18
  3. ₹15.00/tabletCefve CV · 10 tabletVarroc Lifesciences · MRP ₹150.00
  4. ₹28.36/tabletAddcef CV · 10 tabletAddii Biotech · MRP ₹283.59

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Suspension 50/31.25 mg

4 packs, ₹3.23 to ₹5.15 per ml.

  1. ₹3.23/mlPodxetil CV · 30 ml suspensionKoye Pharmaceuticals · MRP ₹96.80
  2. ₹3.92/mlBactogard CV · 30 ml suspensionIndoco Remedies · MRP ₹117.50
  3. ₹4.03/mlCefredrox CV · 30 ml suspensionLeeford Healthcare · MRP ₹121.00
  4. ₹5.15/mlPecef Duo · 30 ml suspensionJB Chemicals · MRP ₹154.61

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet DT 200/125 mg

3 packs, ₹10.13 to ₹41.87 per tablet.

  1. ₹10.13/tabletMapdox CV · 10 tablet dtMapra Laboratories · MRP ₹101.25
  2. ₹38.06/tabletCladoxin · 10 tablet dtJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹380.63
  3. ₹41.87/tabletZidime CV · 6 tablet dtAbbott Healthcare · MRP ₹251.19

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Dry Syrup 50 mg

2 packs, ₹3.61 to ₹4.38 per ml.

  1. ₹3.61/mlNepodoxim CV · 30 ml dry syrupWilshire Health Care · MRP ₹108.28
  2. ₹4.38/mlAristopod CV · 30 ml dry syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹131.25

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet 50/31.25 mg

2 packs, ₹7.40 to ₹14.44 per tablet.

  1. ₹7.40/tabletGudcef CV · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹74.00
  2. ₹14.44/tabletZedocef CV · 6 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹86.62

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet 100/125 mg

2 packs, ₹11.27 to ₹28.03 per tablet.

  1. ₹11.27/tabletPecef Duo · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹112.66
  2. ₹28.03/tabletJupidox CV · 10 tabletJupiter Biolabs · MRP ₹280.31

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Capsule 200/125 mg

1 pack, ₹29.00 per capsule.

  1. ₹29.00/capsuleAtack AG · 6 capsuleOlcare · MRP ₹174.00

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet 200 mg

1 pack, ₹32.81 per tablet.

  1. ₹32.81/tabletAznesita CP · 10 tabletDaylon Healthcare · MRP ₹328.13

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Tablet DT 100/125 mg

1 pack, ₹20.52 per tablet.

  1. ₹20.52/tabletCefopen CV · 10 tablet dtMorepen Laboratories · MRP ₹205.22

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Dry Syrup 200/125 mg

1 pack, ₹1.96 per ml.

  1. ₹1.96/mlCepocef CV · 30 ml dry syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹58.82

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Syrup 50/31.25 %

1 pack, ₹2.00 per ml.

  1. ₹2.00/mlElpod CV · 30 ml syrupElder Projects · MRP ₹60.00

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Syrup

1 pack, ₹3.40 per ml.

  1. ₹3.40/mlExpodox CV · 30 ml syrupIndswift Laboratories · MRP ₹102.09

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Dry Syrup 100 mg

1 pack, ₹5.50 per ml.

  1. ₹5.50/mlNepodoxim CV · 30 ml dry syrupWilshire Health Care · MRP ₹165.00

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Oral Suspension

1 pack, ₹4.12 per ml.

  1. ₹4.12/mlPodoxim CV (Cadila) · 30 ml oral suspensionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹123.70

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Suspension 100/62.5 mg

1 pack, ₹5.65 per ml.

  1. ₹5.65/mlPodxetil CV · 30 ml suspensionKoye Pharmaceuticals · MRP ₹169.40

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Drops 50/31.25 mg

1 pack, ₹16.41 per ml.

  1. ₹16.41/mlTocef CV · 10 ml dropsSynchem Lab · MRP ₹164.06

Cefpodoxime + Clavulanic Acid Dry Syrup 100/31.25 mg

1 pack, ₹6.81 per ml.

  1. ₹6.81/mlZedocef CV · 30 ml dry syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹204.18

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.