Medicines / Molecules / Cefixime + Ofloxacin

Cefixime + OfloxacinEvery pack, by price.

215 packs of Cefixime + Ofloxacin on NPPA's price list for July 2026: 178 brands from 131 companies, in 14 forms and strengths.

Packs
215
Brands
178
Companies
131
Forms and strengths
14
Price-controlled packs
0 of 215

Packs, lowest price per unit first

Cefixime + Ofloxacin Tablet 200/200 mg

154 packs, ₹6.02 to ₹38.78 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹6.02/tabletZim O · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹60.17
  2. ₹6.05/tabletEldoxime OF (Elder Projects) · 10 tabletElder Projects · MRP ₹60.50
  3. ₹6.35/tabletCixia O · 10 tabletAbbott India · MRP ₹63.50
  4. ₹6.69/tabletQceph O · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹66.87
  5. ₹6.88/tabletNecee O · 10 tabletNeon Laboratories · MRP ₹68.75
  6. ₹6.96/tabletOmnapil O · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹69.62
  7. ₹7.12/tabletBactofix O · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹71.23
  8. ₹7.35/tabletFormic OF · 10 tabletElder Projects · MRP ₹73.50
  9. ₹8.75/tabletOrixime O · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹87.50
  10. ₹10.24/tabletCefaximeo · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹102.38
  11. ₹10.42/tabletTrixon Plus Kid · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹104.16
  12. ₹11.13/tabletCefilife O · 10 tabletLeo Life Science · MRP ₹111.32
The next 48 by price per tablet
  1. ₹11.24/tabletElfi O · 10 tabletElder Projects · MRP ₹112.37
  2. ₹11.52/tabletDelpoceft · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹115.17
  3. ₹11.96/tabletDelbi O · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹119.55
  4. ₹12.15/tabletMorbicef-O · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹121.50
  5. ₹12.19/tabletAuxime LB · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹121.87
  6. ₹12.30/tabletCefoblaze O · 10 tabletMeghmani Lifesciences · MRP ₹123.00
  7. ₹12.35/tabletCefilab-O · 10 tabletOzone Pharmaceuticals · MRP ₹123.53
  8. ₹12.38/tabletAcef O · 10 tabletFranklin Laboratories (India) · MRP ₹123.75
  9. ₹12.56/tabletOffice · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹125.60
  10. ₹12.90/tabletCefexpress O · 10 tabletEncore Healthcare · MRP ₹129.00
  11. ₹12.99/tabletLitcef OF · 10 tabletST Morrison · MRP ₹129.90
  12. ₹13.09/tabletOfla Plus · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹130.88
  13. ₹13.65/tabletFevorit O · 10 tabletIndoco Remedies · MRP ₹136.51
  14. ₹13.70/tabletCefnij OF · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹137.00
  15. ₹13.78/tabletHifen Plus · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹137.75
  16. ₹13.88/tabletKefcef O · 10 tabletMed Manor Organics · MRP ₹138.75
  17. ₹14.00/tabletCefitaxe O · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹140.00
  18. ₹14.06/tabletKefix O · 10 tabletOmni Life Sciences · MRP ₹140.63
  19. ₹14.16/tabletSecef O · 10 tabletNovartis India · MRP ₹141.60
  20. ₹14.25/tabletCefylaj O · 10 tabletKoye Pharmaceuticals · MRP ₹142.50
  21. ₹14.28/tabletCefaking O · 10 tabletBennet Pharmaceuticals · MRP ₹142.82
  22. ₹14.30/tabletXipil Plus · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹143.00
  23. ₹14.40/tabletAC Fix O · 10 tabletAcme Pharmaceuticals · MRP ₹144.00
  24. ₹14.72/tabletEficino · 10 tabletDakshinamurti Pharma · MRP ₹147.24
  25. ₹14.76/tabletEsfix OF · 10 tabletEsmatrix Life Sciences · MRP ₹147.63
  26. ₹14.81/tabletJifon O · 10 tabletDr. Johns Laboratories · MRP ₹148.13
  27. ₹14.91/tabletCefilife O LB · 10 tabletLeo Life Science · MRP ₹149.06
  28. ₹14.99/tabletComcef O · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹149.90
  29. ₹15.00/tabletCefismart O · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹150.00
  30. ₹15.10/tabletHotcef O · 10 tabletNextgen Health Care · MRP ₹151.00
  31. ₹15.15/tabletBioff CX · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹151.45
  32. ₹15.20/tabletFixivio O · 10 tabletAlvio Pharmaceuticals · MRP ₹152.00
  33. ₹15.36/tabletMicfoxo · 10 tabletAlde Medi Impex · MRP ₹153.56
  34. ₹15.38/tabletTopcef O · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹153.75
  35. ₹15.42/tabletCeficad OF · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹154.22
  36. ₹15.56/tabletOfal C2 · 10 tabletHi Tec Pharmaceuticals · MRP ₹155.63
  37. ₹15.75/tabletBriticef Plus · 10 tabletZovaitalia Bio Tech · MRP ₹157.50
  38. ₹15.80/tabletDP Cef O · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹158.00
  39. ₹15.81/tabletToflox Plus · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹158.06
  40. ₹15.94/tabletCefomarc Plus · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹159.38
  41. ₹16.00/tabletBacstan O · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹160.00
  42. ₹16.02/tabletCquence O · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹160.18
  43. ₹16.13/tabletXL OF · 10 tabletThemis Medicare · MRP ₹161.25
  44. ₹16.17/tabletAphexine O · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹161.72
  45. ₹16.22/tabletPexoflox · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹162.18
  46. ₹16.27/tabletCebay-O · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹162.66
  47. ₹16.36/tabletHhcefi O · 10 tabletHegde & Hegde · MRP ₹163.59
  48. ₹16.41/tabletAuxime-O · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹164.06

Cefixime + Ofloxacin Tablet

22 packs, ₹7.50 to ₹21.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹7.50/tabletSafizim O · 10 tabletTablets India · MRP ₹75.00
  2. ₹9.43/tabletOlcefone AB · 10 tabletOlcare · MRP ₹94.28
  3. ₹10.35/tabletIvafix O · 10 tabletIva Healthcare · MRP ₹103.50
  4. ₹11.61/tabletCop · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹116.08
  5. ₹11.70/tabletIfeoma O · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹117.00
  6. ₹13.30/tabletPokecef O · 10 tabletUniza Healthcare · MRP ₹133.04
  7. ₹13.59/tabletMecef O · 10 tabletS K N Organics · MRP ₹135.94
  8. ₹13.90/tabletVexim OF · 10 tabletSanatra Health Care · MRP ₹139.00
  9. ₹14.63/tabletOriximo · 10 tabletOrison Pharmaceuticals · MRP ₹146.25
  10. ₹14.99/tabletCefirose O · 10 tabletLucrose Pharma · MRP ₹149.90
  11. ₹15.00/tabletMefim-O · 10 tabletMedico Labs · MRP ₹150.00
  12. ₹15.35/tabletOftra CF · 10 tabletAbaris Healthcare · MRP ₹153.50
The other 10 by price per tablet
  1. ₹15.84/tabletAircef O · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹158.44
  2. ₹15.84/tabletCefolor · 10 tabletLorance Pharma · MRP ₹158.44
  3. ₹15.94/tabletLecefix O · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹159.38
  4. ₹16.40/tabletCefius O · 10 tabletAltius Pharmaceuticals · MRP ₹164.00
  5. ₹16.88/tabletFiximax O · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹168.75
  6. ₹17.36/tabletFixman O · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹173.58
  7. ₹17.38/tabletSwifix O · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹173.80
  8. ₹17.81/tabletCefolin-O · 10 tabletStallion Laboratories · MRP ₹178.13
  9. ₹18.00/tabletEnvofix O · 10 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹180.00
  10. ₹21.00/tabletCeftilox O · 10 tabletIntra Life · MRP ₹210.00

Cefixime + Ofloxacin Tablet 100/100 mg

11 packs, ₹6.30 to ₹15.31 per tablet.

  1. ₹6.30/tabletIndcef O · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹63.00
  2. ₹6.93/tabletOffice · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹69.30
  3. ₹8.34/tabletHifen Plus · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹83.40
  4. ₹8.80/tabletBrutacef O · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹88.00
  5. ₹9.38/tabletVitor CX · 10 tabletMcastro Pharma · MRP ₹93.75
  6. ₹10.13/tabletCefo Plus (Medley) · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹101.34
  7. ₹10.36/tabletZimnic O · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹103.60
  8. ₹11.91/tabletMahacef Plus · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹119.10
  9. ₹11.91/tabletZenflox Plus · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹119.10
  10. ₹12.09/tabletCO2 · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹120.94
  11. ₹15.31/tabletCefolac O · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹153.14

Cefixime + Ofloxacin Dry Syrup 50/50 mg

10 packs, ₹1.83 to ₹3.30 per ml.

  1. ₹1.83/mlCefkem OF · 30 ml dry syrupCachet Pharmaceuticals · MRP ₹54.81
  2. ₹1.90/mlOffice · 30 ml dry syrupHetero Healthcare · MRP ₹57.10
  3. ₹2.00/mlCefiwok O · 30 ml dry syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹59.85
  4. ₹2.00/mlFevorit O · 30 ml dry syrupIndoco Remedies · MRP ₹60.08
  5. ₹2.03/mlTaxim OF · 30 ml dry syrupAlkem Laboratories · MRP ₹60.80
  6. ₹2.18/mlComcef O · 30 ml dry syrupLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹65.50
  7. ₹2.67/mlCefismart O · 30 ml dry syrupSmart Laboratories · MRP ₹80.00
  8. ₹2.97/mlCefitaxe O · 30 ml dry syrupLeeford Healthcare · MRP ₹89.00
  9. ₹3.13/mlAbcef O · 30 ml dry syrupBestochem Formulations · MRP ₹93.75
  10. ₹3.30/mlCO2 · 30 ml dry syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹99.00

Cefixime + Ofloxacin Tablet DT 100/100 mg

7 packs, ₹9.34 to ₹14.82 per tablet.

  1. ₹9.34/tabletZofix O · 10 tablet dtAlembic · MRP ₹93.40
  2. ₹9.42/tabletPexoflox · 10 tablet dtApex Laboratories · MRP ₹94.20
  3. ₹10.90/tabletTraxof · 10 tablet dtCachet Pharmaceuticals · MRP ₹109.00
  4. ₹10.97/tabletMilixim O · 10 tablet dtGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹109.68
  5. ₹11.72/tabletTaxim OF · 10 tablet dtAlkem Laboratories · MRP ₹117.15
  6. ₹13.22/tabletOmcef · 10 tablet dtAristo Pharmaceuticals · MRP ₹132.18
  7. ₹14.82/tabletZifi O · 10 tablet dtFDC · MRP ₹148.18

Cefixime + Ofloxacin Dry Syrup

2 packs, ₹2.18 to ₹3.44 per ml.

  1. ₹2.18/mlCefirose O · 30 ml dry syrupLucrose Pharma · MRP ₹65.53
  2. ₹3.44/mlCefaclass O (Mankind Prime) · 30 ml dry syrupMankind Prime Labs · MRP ₹103.22

Cefixime + Ofloxacin Syrup 200/200 mg

2 packs, ₹2.38 to ₹2.88 per ml.

  1. ₹2.38/mlMicefo Plus · 30 ml syrupMicro Labs · MRP ₹71.50
  2. ₹2.88/mlWilcef O · 30 ml syrupWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹86.25

Cefixime + Ofloxacin Syrup 50/50 mg

1 pack, ₹1.08 per ml.

  1. ₹1.08/mlAricef O Plus · 30 ml syrupMicro Labs · MRP ₹32.50

Cefixime + Ofloxacin Bottle 50/50 mg

1 pack, ₹2.25 per ml.

  1. ₹2.25/mlCefolac O · 30 ml bottleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹67.43

Cefixime + Ofloxacin Suspension 50/50 mg

1 pack, ₹2.55 per ml.

  1. ₹2.55/mlCefo Plus (Medley) · 30 ml suspensionMedley Pharmaceuticals · MRP ₹76.40

Cefixime + Ofloxacin Tablet 400/400 mg

1 pack, ₹38.25 per tablet.

  1. ₹38.25/tabletCeftas-O · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹382.50

Cefixime + Ofloxacin Tablet SR 400/400 mg

1 pack, ₹36.56 per tablet.

  1. ₹36.56/tabletMilixim O · 5 tablet srGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹182.82

Cefixime + Ofloxacin Tablet 400 mg

1 pack, ₹32.33 per tablet.

  1. ₹32.33/tabletTaxim OF · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹323.30

Cefixime + Ofloxacin Oral Suspension 50/50 mg

1 pack, ₹2.10 per ml.

  1. ₹2.10/mlZifi O · 60 ml oral suspensionFDC · MRP ₹126.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.