Medicines / Molecules / Cefixime + Lactobacillus
Cefixime + LactobacillusEvery pack, by price.
48 packs of Cefixime + Lactobacillus on NPPA's price list for July 2026: 32 brands from 29 companies, in 31 forms and strengths.
- Packs
- 48
- Brands
- 32
- Companies
- 29
- Forms and strengths
- 31
- Price-controlled packs
- 0 of 48
Packs, lowest price per unit first
Cefixime + Lactobacillus Tablet 200 MG/60 M
5 packs, ₹10.50 to ₹19.50 per tablet.
- ₹10.50/tabletCeemi · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹105.00
- ₹14.00/tabletg Xime LB · 10 tabletGraf Laboratories · MRP ₹140.00
- ₹15.47/tabletReocef LB · 10 tabletWilburt Remedies · MRP ₹154.68
- ₹17.33/tabletEcocef · 6 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹104.00
- ₹19.50/tabletCefline · 10 tabletLife Line Biotech · MRP ₹195.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet 200/60 mg
4 packs, ₹10.41 to ₹18.81 per tablet.
- ₹10.41/tabletLafix · 10 tabletConcept Pharmaceuticals · MRP ₹104.06
- ₹12.39/tabletMdcef · 10 tabletM D C Pharmaceuticals · MRP ₹123.93
- ₹18.56/tabletOtifix LB · 10 tabletMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹185.60
- ₹18.81/tabletCefo l · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹188.10
Cefixime + Lactobacillus Tablet 200 MG/60 MS
3 packs, ₹11.17 to ₹13.13 per tablet.
- ₹11.17/tabletAmple LB · 10 tabletST Morrison · MRP ₹111.71
- ₹11.25/tabletComcef · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹112.50
- ₹13.13/tabletXimshire LB · 10 tabletWilshire Health Care · MRP ₹131.25
Cefixime + Lactobacillus Tablet 200 mg
3 packs, ₹9.82 to ₹16.20 per tablet.
- ₹9.82/tabletCefikill LB · 10 tabletTripada Lifecare · MRP ₹98.21
- ₹10.22/tabletFixi Plus · 10 tabletOlcare · MRP ₹102.16
- ₹16.20/tabletOrocef LB · 10 tabletCoxswain Healthcare · MRP ₹162.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet 200 MG/60 miu
3 packs, ₹10.44 to ₹13.00 per tablet.
- ₹10.44/tabletEcocef · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹104.36
- ₹10.70/tabletCefismart LB · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹107.00
- ₹13.00/tabletWinfix LB · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹130.00
Cefixime + Lactobacillus Dry Syrup 50 MG/20 M
2 packs, ₹2.53 to ₹2.54 per ml.
- ₹2.53/mlCeemi · 30 ml dry syrupWinsome Lab · MRP ₹76.00
- ₹2.54/mlEcocef · 60 ml dry syrupIndchemie Health Specialities · MRP ₹152.54
Cefixime + Lactobacillus Tablet
2 packs, ₹12.19 to ₹17.40 per tablet.
- ₹12.19/tabletEnvofix LB · 10 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹121.88
- ₹17.40/tabletCefgro l · 10 tabletAggrowin Pharma · MRP ₹174.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet DT 200 mg
2 packs, ₹6.88 to ₹11.24 per tablet.
- ₹6.88/tabletCefijoy · 10 tablet dtSmart Laboratories · MRP ₹68.75
- ₹11.24/tabletCefirose LB · 10 tablet dtLucrose Pharma · MRP ₹112.41
Cefixime + Lactobacillus Tablet DT 100 MG/40 M
2 packs, ₹5.56 to ₹7.31 per tablet.
- ₹5.56/tabletCefilab · 10 tablet dtOzone Pharmaceuticals · MRP ₹55.58
- ₹7.31/tabletLafix · 10 tablet dtConcept Pharmaceuticals · MRP ₹73.13
Cefixime + Lactobacillus Syrup 200 MG/60 M
1 pack, ₹1.58 per ml.
- ₹1.58/mlAB Cef · 30 ml syrupBestochem Formulations · MRP ₹47.40
Cefixime + Lactobacillus Tablet 200 Mg/2.5 Biu
1 pack, ₹14.90 per tablet.
- ₹14.90/tabletByx · 10 tabletBio Vitamins · MRP ₹149.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet 100 MG/60 M
1 pack, ₹9.80 per tablet.
- ₹9.80/tabletCeemi · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹98.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet 400 MG/60 M
1 pack, ₹23.60 per tablet.
- ₹23.60/tabletCeemi · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹236.00
Cefixime + Lactobacillus Dry Syrup 200 MG/60 MS
1 pack, ₹8.17 per ml.
- ₹8.17/mlCefil (Stadchem) · 30 ml dry syrupStadchem of India · MRP ₹245.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet 100/60 mg
1 pack, ₹9.47 per tablet.
- ₹9.47/tabletCefo l · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹94.73
Cefixime + Lactobacillus Syrup 50 MG/60 M
1 pack, ₹2.98 per ml.
- ₹2.98/mlCefo l · 30 ml syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹89.50
Cefixime + Lactobacillus Tablet 50 MG/20 M
1 pack, ₹3.45 per tablet.
- ₹3.45/tabletCeftas-Lb · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹34.50
Cefixime + Lactobacillus Tablet 200 Mg/2500 M
1 pack, ₹12.70 per tablet.
- ₹12.70/tabletCefxi O · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹127.00
Cefixime + Lactobacillus Syrup 50 MG/30 miu
1 pack, ₹2.83 per ml.
- ₹2.83/mlCifigold · 30 ml syrupPharmasynth Formulations · MRP ₹85.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet 100 MG/60 MS
1 pack, ₹7.96 per tablet.
- ₹7.96/tabletComcef · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹79.60
Cefixime + Lactobacillus Tablet 100/40 mg
1 pack, ₹10.44 per tablet.
- ₹10.44/tabletEcocef · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹104.36
Cefixime + Lactobacillus Tablet 500 mg
1 pack, ₹10.44 per tablet.
- ₹10.44/tabletEcocef · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹104.36
Cefixime + Lactobacillus Oral Suspension 50 MG/20 M
1 pack, ₹4.33 per ml.
- ₹4.33/mlEcocef · 30 ml oral suspensionIndchemie Health Specialities · MRP ₹130.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet DT 200/100 mg
1 pack, ₹9.77 per tablet.
- ₹9.77/tabletExime LB · 10 tablet dtMeditia Labs · MRP ₹97.66
Cefixime + Lactobacillus Tablet DT 50/30 mg
1 pack, ₹3.54 per tablet.
- ₹3.54/tabletLafix · 10 tablet dtConcept Pharmaceuticals · MRP ₹35.44
Cefixime + Lactobacillus Syrup 50 MG/30 M
1 pack, ₹1.71 per ml.
- ₹1.71/mlLafix · 60 ml syrupConcept Pharmaceuticals · MRP ₹102.66
Cefixime + Lactobacillus Suspension 50 MG/20 miu
1 pack, ₹2.48 per ml.
- ₹2.48/mlLafix · 30 ml suspensionConcept Pharmaceuticals · MRP ₹74.44
Cefixime + Lactobacillus Tablet DT 50 MG/60 M
1 pack, ₹6.10 per tablet.
- ₹6.10/tabletMdcef · 10 tablet dtM D C Pharmaceuticals · MRP ₹61.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet 50 MG/20 miu
1 pack, ₹18.90 per tablet.
- ₹18.90/tabletSI Fixim XL Kid · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹189.00
Cefixime + Lactobacillus Tablet DT 200 MG/60 M
1 pack, ₹10.40 per tablet.
- ₹10.40/tabletZefway · 10 tablet dtLeeford Healthcare · MRP ₹104.00
1 further form and strength with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.
Companies marketing it
- Alkem6 packs
- Winsome Lab5 packs
- Concept Pharmaceuticals5 packs
- Medley Pharmaceuticals4 packs
- Smart Laboratories2 packs
- Lifecom Pharmaceuticals2 packs
- M D C Pharmaceuticals2 packs
- Bestochem Formulations1 pack
- ST Morrison1 pack
- Bio Vitamins1 pack
- Aggrowin Pharma1 pack
- Tripada1 pack
- Ozone Pharmaceuticals1 pack
- Stadchem of India1 pack
- Lucrose Pharma1 pack
- Life Line Biotech1 pack
- Intas1 pack
- Pharmasynth Formulations1 pack
- Narankaa Pharma1 pack
- Meditia Labs1 pack
- Olcare1 pack
- Graf Laboratories1 pack
- Coxswain Healthcare1 pack
- Macmillon Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.